Skocz do zawartości

przyczepką sam za granicę


na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 lat regularnie szwendam się zawodowo po całej Brandenburgii a ostatnio nawet po Saksonii, autostrady i drogi lokalne - jakoś nie zauważyłem polowania o którym wspominasz.

Policji jest czasem dużo, bardziej prewencyjnie. Mandatu nie lepią bez podstawy prawnej.

Daleko nie trzeba szukać: bodajże 15-sty i 33-ci km na A12???? To się fachowo nazywa "łapanka".

Kol. Lza ma 100% racji. I jeśli chodzi o stan techniczny i o zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to zwracam honor, ja latam osobówką, taki maszynowy schnell service.

 

Daleko nie trzeba szukać: bodajże 15-sty i 33-ci km na A12???? To się fachowo nazywa "łapanka".
Kol. Lza ma 100% racji. I jeśli chodzi o stan techniczny i o zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Jest to działanie prewencyjne, zapobiegają na samym wstępie by coś niebezpiecznego nie jeździło po D i nie niosło zagrożenia. Niekoniecznie aut z PL, ale i całej wschodniej Europy.

Takie przesiewanie jest uzasadnione, wiemy do czego zdolni są Polacy i nasi wschodni sąsiedzi szczególnie.

 

Poniewaz mowa o LKW, Jak Wojtku jeździsz PKW to masz takie same odczucia jak ja, ale to na A12 widziałem na własne oczy (nie wiem tylko czy to te kilometry ;)

Tak, przeważnie osobówką.

Kamperem czasami też w drodze na dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na te podstawę prawną   :hmm:

 

P.S

Marek, na PW coś Tobie  wysłałem w kwestii pasów :D

Dzięki Jurek za info, poczytałem ciekawe przepisy :ok:

 

Teraz tylko czekamy na  info ,  z tą datą ważności :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz uczestniczyłem w takiej uroczystości. Faktycznie, nie kontroluje się osobówek, tylko auta ciężarowe i dostawcze, oraz auta z lawetami i przyczepami towarowymi. We wszystkich przypadkach sprawdzają stan techniczny, zabezpieczenie ładunku, w ciężarówkach stosowanie się kierowcy do przepisów AETR, w busach przewożących towary dodatkowo musi być prowadzona "książka pojazdu".

A12 podałem jako przykład, takie łapanki organizowane są w całych Niemczech i gnoją wszystkich, także swoich. Prawdopodobnie jadąc osobówką, kamperem lub z budką nikt nie zwracał na takie rzeczy uwagi, ale myślę że kilka osób może potwierdzić moje słowa.

Tak, tak moi drodzy..... Nie jest lekko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, trzeba tylko pamiętać aby zjechać do Las Vegas, zjeść, zapalić i magnes zdjąć :P i się da ;).

 

Ja w DE osobówką tylko raz trafiłem na łapankę ale to inna gadka bo miałem auto na ich blachach, meldunek w DE i działalność. Łapanka w centrum Mainz była, ale miło pogadaliśmy "o pogodzie" i dalej do domku na obiad ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jak zanosi się na jakieś większe akcje kontroli pojazdów na terenie Niemiec to w radiu prawie tydzień wcześniej "propaganda" nadaje.

Ale Niemcy nie czepiają się bez powodów. Nawet jak występuje "mała" nieprawidłowość to często kończy się upomnieniem.

Jeżeli przyczepa jest technicznie sprawna bez uszkodzeń na pewno nie będą się czepiać.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem po Niemczech i po Austri :) i tak jak widzą Polaka z towarem to pewna kontrola. Ale nie tak jak nie którzy opisują. jak papiery i stan techniczny wporządku to nawet pozartuja. Drobne przewinienia odpuszczą. Nie jest źle. Ale niich bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.