Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, wertepy...

Wyobraźcie sobie szklankę po dawno wypitej kawie "z fusami".

Odwrócenie jej nie wzruszy fusów ale wstrząśnięcie owszem.

Podobnie jest w lodówce, więc zamiast fatygować się z demontażem lodówki i rozłączaniem wszech kabli i rurek, to lepiej zapiąć budkę i pojechać na polną drogę na 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na początku lipca znajomy przytargał lodówkę z przyczepy "zepsutą" stała u mnie w garażu bo ja potrzebowałem termostat ale obejrzałem że wszystkie rurki i inne elementy są w stanie ok i zacząłem się z nią bawić a więc obracanie potrząsanie i nic ale forum potęga wiedzy i obstukałem wsio co się dało rurki i wszystko inne, zostawiłem włączoną lodówkę i po dwóch godzinach zimno jak na Antarktydzie kolega wziął z powrotem lodówkę szczęśliwy a ja dalej nie mam termostatu tym samym może ma ktoś zbędny termostat do elektroluxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka u mnie działa na każdym zasilaniu dobrze a rutynowo tylko ją odwracałem do góry nogami,potrząsłem i ogólnie wyczyściłem......Amoniak a raczej mieszanina amoniaku ładnie się przelewa,lodówka nie pordzewiała z tyłu więc myślę że lodówka jeszcze posłuży.

Z racji tego że pod lodówką jest otwór w podłodze fi 10cm do odprowadzania w razie awarii gazu zasilającego lodówkę,pomyślałem że wymuszę zasysanie zimniejszego powietrza spod przyczepy właśnie przez ten otwór omijając dolna kratkę którą zaślepię.......

W górnej kratce mam 4x wentylatory każdy po 3600obr/min sterowane czujnikiem temperatury które wysysają całe gorące powietrze za lodówką,a po moim zabiegu bedą zasysać zimniejsze powietrze zamiast cieplejszego z dolnej kratki.

Co o tym pomyśle myslicie bo może jest jakieś przeciwskazanie mojego pomysłu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie przedobrzył gdyż ciepło właśnie lepiej wyciągać u góry z lodówki i to jest sprawdzone dodam że sprawdzone mam też wychładzanie radiatora z tyłu lodówy i to wyciąganie ciepła i pompowanie go w wentylatory w kratce a nadmuch z dołu bawiłem się i lipa nadmiernie wychładzanie dolnych rurek daje odwrotny efekt zresztą poczytaj dokładnie jak działa lodówka absorbcyjna. Propozycja moja: tylne wenty oraz wewnątrz lodówki mały wencik coby szybciej rozprowadzał chłód i to wystarczy do bólu- sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie przedobrzył gdyż ciepło właśnie lepiej wyciągać u góry z lodówki i to jest sprawdzone dodam że sprawdzone mam też wychładzanie radiatora z tyłu lodówy i to wyciąganie ciepła i pompowanie go w wentylatory w kratce a nadmuch z dołu bawiłem się i lipa nadmiernie wychładzanie dolnych rurek daje odwrotny efekt zresztą poczytaj dokładnie jak działa lodówka absorbcyjna. Propozycja moja: tylne wenty oraz wewnątrz lodówki mały wencik coby szybciej rozprowadzał chłód i to wystarczy do bólu- sprawdzone

Czyli proponujesz zostawić wentylatory w górnej kratce które wysysają powietrze z za lodówki,a zasilanie w świeże  powietrze niech zostanie z dolnej kratki,dobrze kumam??

A co do małego wentylatorka w środku lodówki to jak i gdzie dokładnie go wstawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem!

Ja w tym roku po raz pierwszy zaliczyłem wyjazd z wentylatorami i jestem bardzo zadowolony z efektów. Warunki były ciężkie bo temperatura w przyczepie i pod przedsionkiem dochodziła do 36 stopni. I tak przez prawie dwa tygodnie. Zamontowałem u siebie w górnej kratce dwa wentylatory o średnicy 12 cm, połączone szeregowo. W efekcie pracują na pół gwizdka, praktycznie bezgłośnie i to wystarcza do wyciągania ciepłego powietrza jak należy. Jeśli wyjmuję z lodówki twarde masło, a w zamrażalniku zrobiłem kostki lodu do drinków to znaczy, że oczekiwany efekt uznaję za osiągnięty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też tak myślałam ale nie wiem czy te farby nadają się do kontaktu z żywnością już raczej myślałam o jakimś cynkowaniu 

Edytowane przez Madix (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałam ale nie wiem czy te farby nadają się do kontaktu z żywnością już raczej myślałam o jakimś cynkowaniu

 

A cynkowane elementy nadają się do kontaktu z żywnością!?

Proszkowe malowanie jest najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć czy i gdzie można zakupić nowe półki do lodówki Electrolux? Nasze są już brzydkie i skorodowane.

Również szukałem do byłej lodówki w byłym...

Brzydkie były a w poszukiwaniach nie angażowałem się za mocno więc poległem.

Potem przyszedł pomysł by zdobyć z lodówki domowej i dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.