Skocz do zawartości

Podlesice 17 - 19 czerwiec 2016 (plan wstępny)


Rekomendowane odpowiedzi

Plan pobytu jest OK... W sam raz, żeby na spokojnie zjeść sobotnie śniadanie... Potem przerwa obiadowa między jedną a drugą imprezą - fajnie... Plan jest doskonały...
Jeszcze tylko żeby pogoda była OK.... Już się nie mogę doczekać... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jako mieszkaniec Północnej Jury, chciałbym zaproponować szanownym zlotowiczom rowerową wycieczkę, którą poprowadziłbym po najatrakcyjniejszych miejscach leżących w pobliżu miejsca zlotowego. Warunkiem udanej wycieczki jest jednak bezdeszczowa pogoda. Co prawda mnie deszcz nie przeszkadza, bo dla cyklisty nie ma niedobrej pogody jest tylko nieodpowiedni ubiór, ale deszcz odbiera całą przyjemność z podziwiania „pięknych okoliczności przyrody”.

Od razu informuję, że Jura to wjazdy i zjazdy, niekiedy bardzo strome. Poza tym część proponowanych przeze mnie tras prowadzi leśnymi drogami gruntowymi gdzie można trafić na muldy i wystające korzenie.

Proponuję trzy trasy w formie pętli, przy czym każdą z nich można zamknąć i wrócić na kemping albo pojechać dalej, jeżeli kondycja pozwoli..

 

1. Trasa Podlesice- Morsko-Podlesice 5,5 km, deniwelacja ↑80m  ↓ 80m

Trasa średnio trudna długości około 10 km, z czego 8 km drogami gruntowymi.

Opis trasy: wyjazd kempingu i przejazd drogą asfaltową stromym podjazdem, przez wieś Podlesice Dalej piaszczystą drogą leśną dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą dojazdową do ośrodka wypoczynkowego w Morsku, gdzie skręcamy w lewo w stromy utwardzony podjazd prowadzący do ośrodka wypoczynkowego. Na terenie ośrodka wypoczynkowego możną obejrzeć ruiny zamku Bąkowiec. Powrót na kemping tą sama droga lub czerwonym szlakiem rowerowym ( stromy zjazd drogą gruntową przez bukowy las).

 

Zamek w Morsku

DSCI4756.JPG?gl=PL

 

2. Trasa Podlesice – Morsko- Rzędkowice – Podlesice  13,5 km deniwelacja ↑ 144m  ↓ 144m

Trasa dla nieco bardziej zaawansowanych cyklistów. Na trasie są dwa strome podjazdy- opisany powyżej i podjazd od skrzyżowania na tzw. „Wygodzie” do kempingu. Poza tym trasa przebiega po niewielkich wzniesieniach. Do obejrzenia, oprócz ruin zamku Bąkowiec, jest ciekawe pasmo wapiennych ostańców z możliwością wejścia do jaskini podszczytowej „Okiennika Rzędkowickiego”

 

Rezerwat „Skały Rzędkowickie” – skała „Baszta”

DSCI7377.JPG?gl=PL

Widok na "Okiennik Rzędkowicki" ( skała z lewej strony) i Słoneczną Turnię ( to ta skala o okrągłym kamieniem na sczycie)DSCI6919.JPG

 

Rezerwat „Skały Rzędkowickie” - komin jaskini "Studnisko"

DSCI6930.JPG

 

 

Rezerwat „Skały Rzędkowickie” – widok z „Okiennika” na „Górę Zborów” i leżącą dalej górę „Kołoczek”
DSCI7389.JPG?gl=PL

 

3. Trasa Trasa Podlesice – Morsko- Rzędkowice- Bobolice – Miów- Podlesice  26 km deniwelacja ↑ 299m  ↓ 299m

Trasa dla zaawansowanych z powodu długich podjazdów i dużej różnicy pokonywanych poziomów. Ta trasa jest rodzajem „wisienki na torcie”, bo można zobaczyć na niej oprócz w/w atrakcji odbudowany zamek w Bobolicach, ruiny zamku w Mirowie, "Grzędę Mirowską" oraz jaskinię "Stajnia" w której odkryto szczątki neandertalczyka nazwanego przez odkrywców "Bobolusem mirowskim" 

 

Zamek Bobolice

DSCI3666.JPG

 

Zamek Mirów

DSCI6940.JPG

 

Oczywiście wszystkie opisane atrakcje można „zaliczyć” dojeżdżając do nich samochodem, ale moim zdaniem, takie rowerowe zwiedzanie jest o wiele przyjemniejsze. Proszę o informację, czy i kiedy, jeżeli szanowne koleżanki i koledzy byliby zainteresowani proponowaną formą zwiedzania Jury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Seba222 (2 + 3)
2. Y4recky (2 + ?)
3. Adik (2 + 2)
4. koncewka (2 + 2 + 2 psy)
5. kasiak (2 + 1)
6. PawloFiona (2 + 1)
7. bsylvia (2+1) (+2?)
8. Monika i Tomek - 2+2
9. Paluch (2+1)
10. Roobertino (2)
11. Jagusia
12. Sławek i Sylwia
13. dz 74 (2+2)
14. Rafka (2)
15. Iza i Jarek (2+2) namiot
16. BiA (2+3+pies)
17. monio7 (2+pies)
18. Poldek1605 (2)

19. Batmobil 2 + ??

20. Paweł Prokop

21 . Andrzej

22 . Sylwek EZD

23. Blumore 2+3

24. krzysztofm 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my zapraszamy wszystkich w piątkowy wieczór na fasolkę po bretońsku przy ognisku. Seba, możecie zabrać kociołek, żeby ją na ogniu odgrzać i trochę udymić? Mam nadzieję, że uda nam się dojechać w miarę na wczesny wieczór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teurgus... Dla mnie rewelacyjny pomysł.. Z góry dziękuję za zaangażowanie! Ale Ciebie na liście brak... Dlaczego?

 

Bez urazy, ale przyjazd do Podlesic jest dla mnie tożsamy z przyjazdem kamperem na plac sąsiada. Mieszkam 20 km od Podlesic i często podczas swoich rowerowych wycieczek odwiedzam tę okolicę. Jako, że nie spożywam żadnych procentowych napojów wygodniej dla uczestników zlotu, a i również dla mnie będzie, jeżeli dojadę na czas prowadzenia wycieczki. Prosiłbym jeszcze o podanie daty i godziny na która mam się zameldować na miejscu zlotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Coś podejrzanie cicho w temacie naszego spotkania. Nagotowałam wczoraj dwa wielkie gary fasolki, przyczepa jednym kółkiem już w trasie, w robocie koncentracja minimalna, a tu cisza w eterze. Czy impreza jest ciągle aktualna?????????????????????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Coś podejrzanie cicho w temacie naszego spotkania. Nagotowałam wczoraj dwa wielkie gary fasolki, przyczepa jednym kółkiem już w trasie, w robocie koncentracja minimalna, a tu cisza w eterze. Czy impreza jest ciągle aktualna?????????????????????? 

 

My będziemy na 100%, także spoko damy rade fasolce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasolkowi skrytożercy meldują się na posterunku! Przepraszam kolegów, którzy przyjadą w sobotę! Sorry ale po fasolce będzie tylko wspomnienie i przypomnienie ;-) zaś dla Was pozostanie tylko fasolkowa muzyka... :-P Koncewka, spokojna Twoja uczesana! Wraz z Robertinem i Blumore damy radę tym garom ;-)

Edytowane przez Paweł Prokop (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.