Skocz do zawartości

skawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

borykam się z wyborem i zakupem przyczepy, na ten moment pomysł jest następujący - przyczepa ma stanąć na kempingu w okolicy helu, a więc ma być jak największa i tu wybór padł na model hobby 720 KFU

http://allegro.pl/hobby-720-kfu-prestige-model-2016-od-reki-kutno-i6000345906.html

W tak zwanym między czasie doszedłem do wniosku że może jednak pojeździmy z przyczepą trochę :) i tutaj od razu lampka - przecież to ma 9 m długości !!! :D, plus nie najmniejszy pojazd holujący tu mam na myśli Jeep Wrangler Unlimited to jakiś "australijski pociąg szosowy" i automatycznie druga opcja to hobby 545 KMF   http://allegro.pl/hobby-545-kmf-de-luxe-edition-model-2016-kutno-i6000346233.html

Tak jak wspomniałem w temacie jest nas piątka z czego trójka dzieci w wieku 12 lat (tutaj ważna uwaga 175cm wzrostu i sądząc po numerze buta 43 to nie koniec), 4 lata, i 2,5 roku.

Chcę kupić przyczepę tylko nową nie mam czasu na szukanie. Z moim szczęściem kupie napewno grata wiec w związku z tym tylko nowa (faktura, gwarancja). Chyba żeby okazało się z ktoś z Szanownych forumowiczów ma lub zna przyczepę w idealnym stanie i w cenie adekwatnej :), to bardzo proszę o info. Taką propozycję napewno rozważę bardzo poważnie.

teraz pytania:

czy model 720 będzie się dużo gorzej prowadzić niż model 545 który jest krótszy i ma jedną oś, czy odwrotnie dłuższa ale dwie osie będzie lepiej

wybór tych dwóch modeli to dobry pomysł budżet 120k brutto, czy jakaś inna propozycja od Państwa z zachowaniem ceny no i ważna jest dostępność - połowa czerwca max.

co dokupić ( przedsionek, klimatyzacja, podgrzewana podłoga, latający dywan, czy antenę satelitarną ) piszę ponieważ naprawdę nie mam pojęcia a oferta jest tak szeroka że będę doktoryzował się pół roku znając życie.

Bardzo proszę o konstruktywną pomoc, bo może to zabrzmi nie elegancko - ale bardzo chcielibyśmy zostać jednymi z Was :), natomiast nie jest to możliwe bez Waszej konstruktywnej pomocy !!

 

z góry dziękuje i pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na początek poczytać forum. Tutaj wszystko jest napisane. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Na chwilę obecną wygląda to tak, że nie chce się Tobie szukać i oczekujesz gotowej odpowiedzi od Koleżeństwa.

 

Powodzenia :) http://forum.karawaning.pl/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry zgodzę sie z Spablo1.

Ale pamiętaj i zwracaj uwagę.

1. Hobby - wymiary łózek od 175-185 wiec odpadają obydwa modele jeżeli starsze będzie chciało spać na pięterku.

2. Hobby - dotknij pomacaj i porównaj Hobby i Knausa (różnica jest przy samym wejściu na plac) 

3. Jeżeli powyżej 500 na jednej osi to celuj w drzwi przed osią.

4. Niepatrz na bajery a na funkcjonalność (jak będziesz na placu zobaczy szyby nowych Hobby - czarne i przy klimatach letnich łatwo się odkształcają (popytaj a zobaczysz że zmieniają technologię) 

Jeżeli stacjonarnie to domek holenderski a do wycieczek południowych to 500cm zabudowy w zupełności wystarczy ale łóżka po całej szerokośći.

(wiem bo mam 13 latki 1750mm wzrostu i chcą spać na piętrach)

Poszukaj w Buerstnerach i Knausach one mają łóżka o dużych wymiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Myślę, że warto przeczytać opis przyczepy Marasa ze względu na elementy standardowe wyposażenia i dodatkowo zakupione (nie chodzi

mi o wielkość przyczepy) -

 

http://forum.karawaning.pl/topic/2222-zmiana-przyczepy/

 

warto podkreślić takie sprawy :

 

- lodówka 145 l z osobnym zamrażalnikiem,

- ja bym dzisiaj zamiast bojlera Trumy elektrycznej 5 l kupił Trumę gazowa 10-14 l,

- mikrofalówka (ale można użyć każdej z marketu z regulacją mocy od 300 W w górę),

- szeroki blat roboczy aby zmieściła się kuchnia i szeroka deska do krojenia,

 

BARDZO WAŻNE - elementy które będą na wyposażeniu dodatkowym (akumulator, bojler itd) jak najbliżej osi, bo jak przyjdzie

ochota założenia bagażnika na dyszlu to będzie problem z wyważeniem !!!!!!

 

Szerokość przyczepy jest bardzo istotna - 230 cm - łatwość w prowadzeniu, 250 cm - komfort mieszkania.

 

Łóżka w Knausie są wystarczająco długie, osobiście nie miałem problemów ze spaniem na łóżku pietrowym (184 cm).

Długość i model przyczepy dobierzesz już pod Siebie, zgodnie z ilością miejsc do spania. Dla przykładu ja mam

Knaus Sport 500 QDK i  520 cm w środku, z przodu łóżko francuskie w poprzek o szerokości 140 cm

i spokojnie spaliśmy tam we trójkę z jedną z córek (14 lat) z tyłu łóżko piętrowe, w środku jadalnia

z rozkładanym łóżkiem dla wygodnego spania 1 dorosłej osoby. Oczywiście jedna oś, 1500 kg DMC.

Istotne może być to, że wersja Sport jest bardziej budżetowa,więc może jedną klasę wyżej, ale to może

musisz pojechać, pomacać. Podczas wyborów Hobby odpadła w przedbiegach ze względu na materiał meblowy,

było to w 2009-2010 roku, jak jest teraz nie wiem.

No i oczywiście czytaj Forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem duży zestaw; Dethleffs 700MK + LR disco3.   Miał być dla nas i 2 wnucząt oraz okazjonalnie ich rodziców. Było bardzo wygodnie. Jazda wolniejsza ale nie kłopotliwa. 95% czasu jeżdziliśmy we dwójkę. Dwa lata temu sprzedaliśmy zestaw.  Mamy nowy, naszym zdaniem wygodniejszy, trochę szybszy, tańszy w eksploatacji. Dalej jeżdzimy z wnukami. Jest wygodnie i jest pełna łazienka. Spanie dla rodziców, łóżka piętrowe dla dzieci i rozkładane dla takiego grubasa jak ja ( jeżeli para to chudych lub młodych ). Polecam taką p-pkę zwłaszcza że można ją kupić w Bieruniu i przede wszystkim zobaczyć na własne oczy a nie wirtualnie.

Stacjonarne wczasy przejdą Ci po roku.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał dzisiaj taki dylemat jak autor to pomyślał bym nad nią    http://www.knaus.pl/przyczepa-kempingowa/sudwind-exclusive/650-udf      Kompromis pomiędzy długością dwóch podanych modeli,dwuosiowa prowadzi się o wiele lepiej.No i układ wnętrza idealny:prawdziwe 5 miejsc do spania bez konieczności robienia tego w 3 osoby na jednym łóżku,z czego 2 łóżka rozkładane a z nich w ciągu dnia 2 stoliki(piętrowe zdecydowanie bym odradzał bo ograniczają funkcjonalność wnętrza do jednej funkcji)-siedzieć mogą  jednocześnie wszyscy mieszkańcy,dzieci i dorośli jak zechcą osobno,to ważne bo nie zawsze i nie o każdej porze siedzi się przed przyczepą a rzadko dzieci interesują się polityką lub dorośli zabawkami i kredkami :) No i najważniejsze według mnie w tej wielkości i klasie przyczep:OSOBNA KABINA PRYSZNICOWA-zwykły brodzik to nieporozumienie,chyba że ktoś lubi przy okazji kąpieli przyklejony do zasłonki  jednocześnie  myć kibelek,umywalkę,ręczniki,kubeczek i szczoteczkę do zębów,okno i drzwi łazienki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.