Skocz do zawartości

Ręczny wózek do przestawiania przyczepy


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

@bammber  > ...Na grząskim terenie (szczególnie na piachu)  kółko manewrowe się zapada

                         i praktycznie w pojedynkę nie ma możliwości manewrowania.

 

Jeżeli masz możliwość wepchnięcia przyczepy do garażu tyłem...

 

Polecamy     gotowiec...

 

Na kempingach jest zawsze więcej chętnych do pomocy przestawiania przyczepy niż potrzeba...

Niektórzy mają prostsze rozwiązanie ...

                                                      

                                                                            

 

   ^

Zaczep wkręcają z przodu do auta i tak manewrują przyczepą...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam fizykiem nie jestem, ale rozwiązania pokazanego przez Ir&Ed bym się bał. No bo oczko do holowania jest przewidziane na utrzymanie określonych sił zrywających, zaś w tym układzie na to samo oczko działają siły zginające i to całkiem spore siły. Pewnie zaraz mi ktoś odpowie, że przecież ludzie tak robią. Ale pytanie jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy ,czy ktoś może podzielić się doświadczeniem w takim właśnie sposobie manewrowania przyczepą?

Przy terenowym taki oto patent sprawdza się na 100% , mój kolega wyciąga nawet 4 tonowe jachty z wody na piachu i pod sporą górkę na wstecznym , gdzie normalnie od razu się zakopywał , co do manewrowania to też jest bajka bo " wciska " te jachty w miejsca gdzie po bokach zostają dosłownie centymetry luzu .

post-4393-0-69561200-1455297371_thumb.jpg

post-4393-0-82134600-1455297405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/1561-hak-z-przodu-auta/?p=32145

Przerabiałem to już. Mimo że pokazana kula była na pręcie o średnicy 18 mm to potrafiła się wygiąć. Sposób Ir&Ed nie do zaakceptowania. Chyba przy lekkich p-kach, takich jak na zdjęciu.

Pozdrawiam AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę się z zamiarem zbudowania takiego  oto wózeczka ( http://allegro.pl/reczny-wozek-do-holowania-przyczepy-przyczepa-270k-i5960859119.html) i w związku z tym mam pytanie, czy któryś z kolegów posiada takie ustrojstwo? Jak i czy to zdaje egzamin? Na grząskim terenie (szczególnie na piachu)  kółko manewrowe się zapada i praktycznie w pojedynkę nie ma możliwości manewrowania. Wiem, wiem że to dodatkowe kilogramy ale chodzi mi czy ten wózeczek zda egzamin na grząskim podłożu. W garażu mam wyciągarkę która odwala za mnie robotę i chciałbym jej pomóc bo po deszczu podłoże rozmięka i słychać po pracy silnika że nie ma lekko. Nie dość że kółko manewrowe siada to jeszcze ma pod górkę.

Pozdrawiam

Temat już był omawiany.

http://forum.karawaning.pl/topic/4479-promocje-w-sklepach-ciekawe-oferty/page-62?do=findComment&comment=289154

 

Podtrzymuję swoje uwagi: 

http://forum.karawaning.pl/topic/4479-promocje-w-sklepach-ciekawe-oferty/page-63?do=findComment&comment=289207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.