Skocz do zawartości

Szukam przyczepy dla 2 plus 2plus 1


Michal 1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze jak w temacie ,szukam przyczepy dla 4 osób i psia,2 dorosłe i dwoje dzieci najlepiej w w miarę tanio,mój budżet przeznaczony na zakup to ok 15-18tys.musi posiadać WC stacjonarne, przedsionek.Proszę o poradę przy wyborze takowej,jestem na razie na etapie przeglądania ogłoszeń ale wydaje mi się ze lepiej by było kupić z polecenia. Zastanawiam się również nad zakupem do niewielkiego remontu, można wtedy kupić w miarę nowszy model wstosunkowo niższej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,ekspertem nie jestem,ale mysle że kwota jaką dysponujesz będzie wystarczająca na zakup .Sam jestem na etapie poszukiwania przyczepy dla siebie i podobną kwota dysponuje,szukam ale ciężko jest trafić w taką która była by dla mnie idealna.Przyczep do remontu unikam,czytając posty tych którzy remont przeżyli daleki jestem od powielania tego pomysłu.Pozdrawiam i zyczę powodzenia.

p.s

napisz czy szukasz p-py z łózkami piętrowymi czy zwykłe łóżka-dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal 1979  > ...Proszę o poradę...

 

Szukaj takiego    układu/modelu     lub     takiego   czytaj następny wpis [Kamil_K]

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Unikaj: @babbula   Przyczep do remontu unikam,czytając posty tych którzy remont przeżyli daleki jestem od powielania tego pomysłu.

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal 1979  > ...Proszę o poradę...

 

Szukaj takiego    układu/modelu     lub     takiego   czytaj następny wpis [Kamil_K]

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Unikaj: @babbula   Przyczep do remontu unikam,czytając posty tych którzy remont przeżyli daleki jestem od powielania tego pomysłu.

 

a ja ten drugi układ mam i zdecydowanie odradzam dla 2+2. Dzieciaki musiałby spać razem, co często jest nie do pomyślenia dla nich.

 

a układ Adrii prawie idealny dla takiego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to zły czas ale... bardzo bym polecał wizytę na zlotach - tam można się wielu rzeczy dowiedzieć, zobaczyć, pomacać, porozmawiać z użytkownikami...

Kupując przyczepę można iść dwiema drogami

- kupić taka tańszą, bez wielkich zagłębień i po roku dwóch sprzedać i kupić tą docelową (i taka droga jest dość sensowna).

- spróbować pozbierać jak najwięcej informacji (poza budżetowych):

    Jaki mamy holownik - waga i gabaryty przyczepy, uprawnienia, opłaty...

    Pamiętajmy że większa jest cięższa, trudniej się prowadzi ale jest wygodniejsza...

    Dla 2+2+1 nawet w 4m (po podłodze) przyczepa może całkiem fajnie spełnić założenia

    Gdzie będziemy jeździć...dziko, pola namiotowe, kempingi...

    Czy juz możemy określić jak często i jak daleko będzie my jeździli

i wiele wiele kolejnych pytań...

Ja dla takiej załogi chciałem (jako druga przyczepa już) układu takiego by synowie mieli swój pokój i łóżka "niepiętrowe" - mniej więcej taki:

Hobbik.jpg

Taki układ poniżej 5m raczej jest nierealny

Zrezygnowaliśmy z fajnego prysznicu, gdyż z przyczepą jeździmy w 95% po kempingach, rzadziej pola namiotowe - na dziko chyba nigdy nie stałem tą przyczepą...

 

Bardzo dużo wariantów i kłopot to pisemnie wyłuskać...dlatego sugeruje o ile to możliwe pokazać się na zlotach (prawie zawsze jest też jakieś tam zaplecze "hotelowe").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to zły czas ale... bardzo bym polecał wizytę na zlotach - tam można się wielu rzeczy dowiedzieć, zobaczyć, pomacać, porozmawiać z użytkownikami...

 

 

(...) (prawie zawsze jest też jakieś tam zaplecze "hotelowe").

 

Zawsze na czas zlotu (w większości przypadków miejsce i termin jest znany dużo wcześniej) można wypożyczyć cepkę (niedrogą) i pojechać.

Poza zaletami opisanymi powyżej, już będziesz wiedział jak to jest "ciągnąc" ogon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na czas zlotu (w większości przypadków miejsce i termin jest znany dużo wcześniej) można wypożyczyć cepkę (niedrogą) i pojechać.

Poza zaletami opisanymi powyżej, już będziesz wiedział jak to jest "ciągnąc" ogon :).

 

Miałem raz czy dwa okazję użytkować przyczepę, co prawda była to popularna przyczepą Niewiadow, pozyczalem od kolegi, ale było nam ciasno,choć wtedy jeszcze dzieci były małe i można je było gdzieś razem do spania upchnac,teraz nie wyobrażam sobie bycia w tej przyczepie. Zależy mi na miejscu dla dzieci do spania i myślę że na jak na największym przedsionku, śpimy w nocy ale dzień spędzamy przed przyczepą, mam parę typów,napewno będę prosił o prądem w wyborze odpowiedniej dla nas przyczepy. Niestety musiałem ograniczyć znacznie budżet założony na początku /życie płata figle /wiec i wybór trudniejszy. Przeglądając zgromadzone wątki na forum przedstawiające remonty, strach padł na wybór być może padliny. Widać że bardzo mało jest przyczep w stanie dobrym,a wizja jednak remontu zgnilem porostu przeraża mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam chateau carrat 380 w takim ukladzie, ale ja celowo zrezygnowalem z toalety_lazienki na rzecz szafy. Przy 4m przyczepie lazienka jest za mala. Pozatym boje sie wilgoci w przyczepie. Staje zawsze na campingu, wiec mam toalete i prysznic w normalnym rozmiarze. mam tez toalete chemiczna luzem w przedsionku na nocne potrzeby. Zdarzylo nam sie myc dzieci w misce jak byla jakas potrzeba nagla Dzieciaki 4 i 7 lat spią bez problemu na dziobie, wzdlużnie do osi.

 

Kupilem dwa lata temu r 98, za 11500 z dwoma przedsionkami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal szukam i szukam,obejrzałem może juz ok 20szt, może i wybredny jestem, ale przy niektórych egzemplarzach prosiłem o pomoc niektórych z was. I dobrze bo pewnie popadbym w rozpacz po ich zakupie, były takie przypadki ze nie było czuć, w ogóle nie było widać dla mnie było ok,a jednak ekspert znalazł problem a w paru przypadkach nawet poważny...Kurcze zwiększyLem granicę zakupu,i nawet teraz ciężko coś znaleźć. ...ręce opadają a sezon się zbliża. Czy naprawde nie da się kupić za 20000zl przyczepy do wypoczynku?nie chce wydawać kasy na byle co i potem się zastanawiać co robić dalej, czy remontować czy udać głupiego i ożenić nastepnemu po zakończonym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukam i szukam,obejrzałem może juz ok 20szt, może i wybredny jestem, ale przy niektórych egzemplarzach prosiłem o pomoc niektórych z was. I dobrze bo pewnie popadbym w rozpacz po ich zakupie, były takie przypadki ze nie było czuć, w ogóle nie było widać dla mnie było ok,a jednak ekspert znalazł problem a w paru przypadkach nawet poważny...Kurcze zwiększyLem granicę zakupu,i nawet teraz ciężko coś znaleźć. ...ręce opadają a sezon się zbliża. Czy naprawde nie da się kupić za 20000zl przyczepy do wypoczynku?nie chce wydawać kasy na byle co i potem się zastanawiać co robić dalej, czy remontować czy udać głupiego i ożenić nastepnemu po zakończonym sezonie

Szukam podobnej jak Ty, oglądnąłem kilka sztuk , cena koło 20 tyś i stwierdzam to samo co Ty, same rupieci. Nie wiem , może początek sezonu wyczyścił rynek. Już zastanawiam się nad wyjazdem do Holandii albo w odpuszczę zakup do jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budżecie który posiadasz, znajdziesz przyczepę, no ale niestety.. się naszukasz.

 

nie wiem jakie modele/układy oglądałeś - przyjrzyj się układowi mojej budki: Knaus 395TK, z łóżkami piętrowymi dla dzieciaków.

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał . Nie wiem na jaki standard stawiasz, ale ja kupiłem za 11300  plus opłaty , rejestracja itd., itp HOBBY 495 z 92r.. Układ 2 przód + podkowa tył.

Poleciłem już na forum gościa , który mi to przywiózł. Podziękowania już dostałem np. od forumowej Kasiak.

Oczywiście na początku też się naszukałem. Jak chcesz namiary gościa to na priw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę wybieram się do Centercamp, może uda się wrócić z ogonkiem ☺Mam prośbę, jadę z kolegą, on poszukuje innego układu p py.Jeden z kolegów dał znać ze w okolicy Pszczyny-Żor przy drodze 735 Wko isie stoi Adrian ,ponoć w bardzo dobrym stanie.Prośba o obejrzenie tego cudu, może wrócili byśmy na dwa ogonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.