Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

 

Zaczeło się tak, że mąż w swietnej cenie wylicytował przyczepke, przez kilka tygodni myślami byliśmy nią juz "na wakacjach" ;P  ale jak sie okazało nie dane nam było jej odebrać. 

 

Tak bardzo spodobała nam sie idea takich wakacji, że od kilku tygodni poszukujemy tej jedynej.

Mamy wiele wątpliwości co do wielkości, ceny, układu...Stąd mam kilka pytan do Was i bardzo proszę o pomoc:)

Mam rodzinkę 2+2 (5 lat i 2 lata)

 

1. Czy uciązliwe jest codzienne rozkładanie łóżek z np podkowy?

2. Czy wygodne jest branie prysznica "nad toaletą"?

 

Dodam, że moj wymarzony typ to taki z łóżkiem piętrowym dla córek w typie:

http://olx.pl/oferta/hobby-560-kmfe-lozka-pietrowe-CID5-ID6OFDZ.html

Wątpliwości do takiej ma mój mąż ze względu na jej gabaryty

 

3 Mamy peugeota 407 2.0 i zastanawiamy się czy to nie zbyt "małe" autko

 

4. A może ktoś z Was sprzedaje coś z łóżkiem piętrowym :] ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładanie łóżka, w mojej ocenie, jest uciążliwe. Dla mnie idealny układ dla dzieci to właśnie łóżko małżeńskie + łóżka piętrowe i w środku przestrzeń do siedzenia.

 

Co do prysznica to tak naprawdę ma znaczenie kiedy jedziesz na dziko. Na normalnych kempingach korzystasz z prysznicy ogólnodostępnych.

 

Co do auta to silnik w zupełności wystarczy. Sprawdź tylko dokładnie dane auta. Jakie ma DMC całego zestawu bo tutaj może być pewne ograniczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Od siebie dodam, że my łóżek prawie wcale nie składamy bo uwielbiamy jeść i przebywać na zewnątrz. Nawet leżaki mamy przed budka zeby po dobrym jedzonku poleżec z książeczką lub tablecikiem :] .

Skłdałem łóżko może ze dwa razy jak mieliśmy rozłozony jedynie daszek przeciwsłoneczny i padał deszcz.

Na temamt przysznica w przyczepie zdania są mocno podzielone. Pamiętaj, że wodę trzeba najpierw przynieść, a potem wynieść... Wolimy zdecydowanie udać się na ten kempingowy :skromny: .

Co do układu... najważniejsze to kupić przyczepkę, zdrową, adekwatną ilości osób i do auta które posiadamy itd...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam układ dla dzieci dwa pojedyncze łóżka i podkowe

jak jestem na kempingu to jeszcze nigdy nie składałem spania, zawsze siedzimy jak kolega commander na zewnątrz

prysznica też jeszcze nie używałem,zawsze korzystam z tego co jest na kempingu

a co do  tego czy ktoś ma jakąś budke na sprzedaż to mam LMC 520T z 1996 jak zainteresowani to moge wysłać zdjęcia na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z wygodą na rozkładanym łóżku?


witam ja mam układ dla dzieci dwa pojedyncze łóżka i podkowe

jak jestem na kempingu to jeszcze nigdy nie składałem spania, zawsze siedzimy jak kolega commander na zewnątrz

prysznica też jeszcze nie używałem,zawsze korzystam z tego co jest na kempingu

a co do  tego czy ktoś ma jakąś budke na sprzedaż to mam LMC 520T z 1996 jak zainteresowani to moge wysłać zdjęcia na maila

Chętnie zerkniemy:)

Poproszę od razu z ceną w wiadomości;)

(mam podac maila czy da sie przez forum wysłac?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jak kanapy nie są wysiedziane to jest ok

tą budke koniecznie chcecie z łóżkiem piętrowym? bo to LMC nie ma piętrusa ma dużą podkowe,i drugie rozkładane łóżko

podaj maila to wyślę jutro zdjęcia i sobie ocenicie

pozdrawiam

Edytowane przez wata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESO weź proszę pod uwagę, że łóżko/ka piętrowe mają bardzo różną nośność od ok. 50 kg (najczęściej to max wartość obciążenia) do 75 kg i więcej. Tych ostatnich jest oczywiście najmniej.

 

Na rozkładanym łóżku śpi się prawie jak w domu. W razie czego grubszy koc pod prześcieradło. Na pościelone wyrko zarzucamy kocyki polarowe i też się super w dzień można "walnąć z partyzanta" (tzn. był gość i go nagle nie ma :] ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inf. Na szczęście dziewczynki jeszcze małe i lekkie;P i zaczynam sie przekonywać do łóżka rozkładanego:)

Mało jest przyczep z łóżkami piętrowymi których dcm nie przekracza 1500. Większej się jednak obawiamy czytając posty o stratach bieżnika na trasie;)

Jak to z tym jest? czy ciężka przyczepa przy średniej wagi aucie rzeczywiście się nie sprawdzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :)

 

Podaj masy tego samochodu, bo coś mi się wydaje, że nie pociągnie 1500kg, a tym bardziej na prawko B. Interesuje nas DMC samochodu, masa przyczepy z hamulcem, masa zestawu jeżeli jest wpisana (f3) i ewentualnie masa własna samochodu. A silnik to diesel ? benzyna (z gazem?)

 

odnośnie spania na poduszkach, to zależy czy masz w domu porządne łóżko i lubisz wygodę czy nie. Dla mnie spanie na równych, nie wysiedzianych, nie pikowanych i nie rozjeżdżających się poduszkach to mimo wszystko kara. Tak samo jak codzienne rozkładanie łóżka przy 2 dzieci. Zabawek do posprzątania, ubrań są tysiące, gdzieś to  trzeba pochować tak jak i poduszki nadmiarowe (przeważnie są). Rano budzę się nie wyspany i z bólem pleców. Na drugim spaniu - stałe łóżko francuskie jest materac porządny i tam rano budzę się wypoczęty.

 

układ o jakim piszesz, jest moim zdaniem jednym z lepszych. Każdy ma materac, porządny a jak nie to można wymienić - dzieciaki na łóżkach piętrowych a rodzice na łóżku francuskim. Na środku kanapa, na stałe używana do siedzenia, głównie do jedzenia śniadań, później dzieciaki śmigają i jedzą  na dworze.

 

Prysznic to sprawa trudna, bezpieczne używanie go w przyczepie wymaga wiele uwagi.. dzieci mogą lać po ścianach, woda spłynie gdzie nie trzeba i jest zonk... jedyne racjonalne wyjście to prysznic w osobnym pomieszczeniu w przyczepie, najlepiej ze ścianami z "plastiku" ale to raczej nie ten rozmiar i budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1: 1995 kg

F2: 1995 kg

F3: 3495 kg

G: 1415 kg

O1: 1800 kg

O2: 745 kg

Mamy peugeota 407 2.0 benzyna (jezeli zostaniemy przy tym aucie to zakładamy gaz)

Wiem, że tonażowo zestaw z 1500 jest ok ale pytanie czy auta nie zajedziemy:/

I nawet jakbyśmy rozważali zakup auta bardziej dostosowanego suva typu grand vitara czy rav 4 i mając w planie prawko na E ( nie z powodu przyczepy;) to czy w czasie dalszych podróży po Polsce viatoll z nas nie zedrze. A za granicą też są takie opłaty?


witaj ESO zdjęcia właśnie poszły

Dzięki za fotki, ale jeszcze walczymy jak widać wyżej z większą przyczepka. Jak nas pokona to wrócimy do mniejszych wariantów.

Edytowane przez ESO (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie niezłego fuxa.. idealnie co do kg, samochód na papierze idealny do przyczepy 1500kg. 1995 dzielone przez 1.33 daje właśnie 1500kg i ani jednego więcej.

 

nie wiem ile tam jest NM w silniku, ale zdecydowanie będzie mu ciężko, spalanie może przekroczyć 15l/100km jak pojedziecie w teren górzysty. Nie przekraczałbym dla niego 1350kg.

 

Viatoll odstrasza aktualnie tych, którzy go nie mają. Chyba, że otaczają Cię same drogi z bramownicami - ale nie piszesz, skąd jesteście. U mnie rocznie nie schodzi powyżej 200zł.

 

za granicą w tej chwili (piszę o dojeździe do Chorwacji) różnicy w cenie praktycznie nie ma. Słowacy nałożyli już winiety na przyczepy w zestawach poniżej 3,5t a w Austrii i Słowenii nie płaci się dodatkowo nic. W Chorwacji na bramkach też masa zestawu bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.