Skocz do zawartości

Kamper fiat 28JTD z zabudowa DETHLEFFS 1998r


wawrzek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos z kolegow moze mi pomoc ,lub doradzic na co trzeba zwrocic uwage i co sprawdzic  kupujac kampera.Do tej pory mialem przyczepe,ale przeszedl czas na zmiane.Jest to moj pierwszy kamper i nie bardzo  wiem co sprawdzic.Pomijam strone techniczna auta bo z tym sobie radze.Bardziej chodzi mi o funkcjonalnosc czesci mieszkalnej .   A moze ktos z kolegow ma takiego kampera ?Z gory dziekuje i zycze szerokosci w Nowyn 2016  Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic innego jak przy zakupie przyczepy. Czyli szczelność zabudowy i sprawność urządzeń. Dodatkowo samo auto, a z tym jak piszesz, sobie poradzisz.

Nie wiem jaką miałeś przyczepę. ale w kamperze musisz mieć działający podgrzewacz wody, najlepiej gazowy (różnie się to nazywa ale wiadomo o co chodzi). Bo kamperem w przeciwieństwie do przyczepy nocujesz poza kempingami. Prysznic jak dla mnie to podstawa.

Sprawdź też jak wygląda ładowanie akumulatora części mieszkalnej podczas pracy silnika - w jednym kamperze w ogóle nie było ładowania. Przez co tęz lodówka nie działała na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z kolegow moze mi pomoc ,lub doradzic na co trzeba zwrocic uwage i co sprawdzic  kupujac kampera.Do tej pory mialem przyczepe,ale przeszedl czas na zmiane.Jest to moj pierwszy kamper i nie bardzo  wiem co sprawdzic.Pomijam strone techniczna auta bo z tym sobie radze.Bardziej chodzi mi o funkcjonalnosc czesci mieszkalnej .   A moze ktos z kolegow ma takiego kampera ?Z gory dziekuje i zycze szerokosci w Nowyn 2016  Roku

 

Witam!

Dokładnie tak, jak napisał Kol. Stef - funkcjonalność części mieszkalnej kampera jest niemal identyczna, jak w przyczepie, a skoro przyczepę do tej pory miałeś, to na pewno sobie poradzisz. Sam najlepiej znasz własne wymagania i upodobania. W kamperze możesz mieć jedynie trochę więcej wyposażenia, ale o nim powinieneś porozmawiać raczej ze sprzedającym. Reszta, to już np. na podstawie fotek, gdy kampera kupisz. :ok:

Tak wiem że nie wolno i było już to wałkowane na forum. W praktyce i tak wszyscy jada na gazie ;)

 

Temat, który dokładnie i w obszerny sposób wyjaśnia kwestie jazdy z włączonymi urządzeniami gazowymi.

http://forum.karawaning.pl/topic/11571-używanie-lodówki-w-czasie-jazdy-na-gazie/?p=275693

Jeśli komuś nie będzie się chciało czytać całości, to w postach #54 oraz #93 starałem się zebrać większość informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer pragnę zauważyć że ,większość kamperów funkcjonalnością i komfortem części mieszkalnej nie może się równać z przyczepą.

 

Wnętrza większości  kamperów są ciasne ,żeby nie powiedzieć ,że wręcz " klaustrofobiczne". Zawsze z podziwem oglądam w jaki sposób producenci upychają w nich łóżka i pozostałe elementy wyposażenia.

 

Opinia ta nie dotyczy dużych kamperów powyżej 7 metrów długości.

 

Ps. Przypominam ,że wyrażam swoją opinię tylko  o funkcjonalności i komforcie części mieszkalnej kamperów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało danych nam Kolego podałeś abyśmy mogli Ci pomóc.

Nie wiadomo jak liczna jest gromadka podróżujących, jakie macie mniej-wiecej preferencje kamperowania (długie trasy czy częste postoje), nie znamy rozkłądu wnętrza kampera którym jesteś zainteresowany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek26 to czy kamper jest bardziej funkcjonalny od przyczepy to już wiele o tym pisaliśmy wszyscy na tym forum... każdy jak tez piszesz, ma na ten temat swoje spostrzeżenia. To ża kamper jest mniejszy to prawda. Miałem przyczepę 6 metrów długości a teraz mam kampera 5,5 metra... miejsca mam mniej ale funkcjonalność uważam, że jest większa... ale tez zupełnie inny styl podróżowania. Dlatego pisze o termie gazowej, lodówce 12V w czasie jazdy itd... bo sam szukając kamapera z lat 90-tych widziałem różne dziwadła i naprawdę różne przeróbki. I o ile w przyczepie mogłem sobie pozwolić na to by schłodzić lodówkę przed podróżą, wpakować do niej zimne żarcie i śladem kolegów z forum dołożyć tam zamarznięta wodę w 1,5 litrowych butelkach to w kamperze nie wyobrażam sobie podróży bez normalnie działającej lodówki 12V w podróży i 230V lub gazie na postoju. Podobnie ma się z ciepłą wodą. Kamperem nocujemy w większości na parkingach, łąkach, czasami trafi się kemping by wymienić płyny ustrojowe. Stąd też podgrzewanie wody niezależne od zewnętrznych źródeł zasilania, konieczność posiadania szczelnego zbiornika na brudną wodę.

 

Kolego podaj więcej szczegółów to może Ci będziemy w stanie lepiej podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temat, który dokładnie i w obszerny sposób wyjaśnia kwestie jazdy z włączonymi urządzeniami gazowymi.

http://forum.karawaning.pl/topic/11571-używanie-lodówki-w-czasie-jazdy-na-gazie/?p=275693

Jeśli komuś nie będzie się chciało czytać całości, to w postach #54 oraz #93 starałem się zebrać większość informacji.

Czytałem ten temat w czasie gdy był pisany :) Moim zdaniem jak ktoś wie jak działają poszczególne urządzenia i w jaki sposób są zabezpieczone to niech używa zgodnie ze swoim przekonaniem i rozsądkiem. Dla tych co temat jest obcy lub porostu nie czują potrzeby posiadania tej wiedzy zostaje przeczytać instrukcje(przyczepy/urządzenia) i się do niej stosować. Kwestie prawne w danym kraju czy przepisy lokalne nie podlegają dyskusji i należy ich przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer pragnę zauważyć że ,większość kamperów funkcjonalnością i komfortem części mieszkalnej nie może się równać z przyczepą.

Wnętrza większości  kamperów są ciasne ,żeby nie powiedzieć ,że wręcz " klaustrofobiczne". Zawsze z podziwem oglądam w jaki sposób producenci upychają w nich łóżka i pozostałe elementy wyposażenia.

Opinia ta nie dotyczy dużych kamperów powyżej 7 metrów długości.

Ps. Przypominam ,że wyrażam swoją opinię tylko  o funkcjonalności i komforcie części mieszkalnej kamperów .

 

Mowa o funkcjonalności, a wielkość jest tylko jednym z jej wielu elementów. Piszesz, że wnętrza kamperów są ciasne, ale dodajesz, że nie dotyczy to tych dużych.

Zgoda, jednak zauważ, że wszystko zależy od tego, do czego się porównuje. :hmm:

Przecież przyczepa nie musi być duża, tylko średnia, a nawet mała i wtedy takie porównanie wypadnie trochę inaczej, niż piszesz. Z w/w powodów napisałem, że skoro Kol. wawrzek miał jakąś przyczepę, to względem niej posiada już skalę porównawczą, a przecież nikt z nas nie zna lepiej jego potrzeb w zakresie funkcjonalności wnętrza, niż on sam. Mając te dane i odrobinę wyobraźni, powinien chyba zdawać sobie sprawę z tego, czego poszukuje.

 

Poza tym, muszę dodać, że nie dla wszystkich większa przestrzeń, to automatycznie większa funkcjonalność. Znam osoby, dla których bardziej funkcjonalne jest małe, zwarte wnętrze, mniejszy kamper i zwiększona dzięki temu mobilność.

 

W kontekście powyższego, dobrym spostrzeżeniem jest chociażby post #11, bo nic o tych sprawach nie wiemy.

Powiem jednak tak: nawet znając te dane, to i tak odpowiemy według własnych upodobań i preferencji, które wcale nie muszą być zbieżne z tymi, które posiada Kol. wawrzek. :nono:

Moim zdaniem, można pytać o kwestie techniczne, ale funkcjonalność, to już całkiem indywidualne spojrzenie. :hmm:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.