Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepki


yanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,przymieżam się do zakupu pierwszej w życiu przyczepki :tuptup: niestety jestem w tym temacie mocno zielony :wacko: budrzet to około 12-13tyś PLN , najbardziej podobają mi sie przyczepki marki Hobby , znalazłem takie ogłoszonko http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-excellent-535-CID5-IDcijfl.html#1502a1b942;promotedco myślicie o tej przyczepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo nie obniżysz ceny, gość sam pisze że nie jest osobą potrzebującą....

 

ja już ją widziałem w ogłoszeniach w 2014roku

 

trzeba przyjrzec się mocowaniom zgubionego bagażnika, na żywca przez scianę + blacha od środka, jakiś tam jest inny kolor sciany dookoła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram sie przy tej przyczepie poprostu spodobała mi się ;) co do 3,5t to fajnie by było by się zmieścić( Viatol ) :(  co do dzieciaków to osobne łóżka nie koniecznie ale mogą też być . Dopiero zaczynam przygodę z Karawaningiem i Hobby mi się podobają ale nie wykluczam innych marek .Zastanawiło mnie też to jak można zgubić bagażnik :( no ale widocznie można :D

Edytowane przez yanek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając też potrzebowałem dla swojej rodziny 2+2 i do 3,5 t nic nie mogłem wypatrzec,

a budżet tez miałem do 15 tyś.

Znalazłem 1300 DMC, a tu wiadomo holownik musi być solidny bo i trzeba też na wyjazd zabrać całą masę

"potrzebnych" rzeczy. Widzę formalnych ograniczeń nie masz, więc z rozmiarem i wyposażeniem nie oszczędzaj

na DMC czy wyposażeniu. Ja przejechałem mnóstwo km i to FORUM też było bardzo pomocne no i udało się,

ale teraz po przejechaniu trochę kilometrów z domkiem i analizie, stwierdzam że bardzo by się przydały 2 osie, bo lepiej się prowadzi

po polskich :blagac: drogach.

Życzę Powodzenia i Pozdrawiam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kup suchą, marka i rocznik to druga sprawa. Jeżeli jesteś nastawiony na viazłodzieja to nie patrz na DMC

kup dużą i wygodną, aby się nie zrazić na początek, prawko masz to pewnie jeździć potrafisz. 

Twój budżet wymaga ostrożności podczas zakupu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka na foto ładniusia, bagażnik "zgubiony" = zdemontowany więc poprawka.

Całe licho tkwi w szczegółach, a te do wykrycia tylko w realu.

Ciekawe są tapicerki materaca i rolety okna, nigdy nie spotkałem takich, może to własna twórczość?

Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście, jeżeli byłbym zainteresowany tą przyczepą to dopytałbym czy ta dziwna szara tapicerka na przedniej ścianie to tylko dla efektu, czy też były tam jakieś poprawki.

 

odnośnie prawa jazdy, napisz jeszcze czy masz prawko B+E, bo z wpisu takiej pewności nie mamy, a z tego co pamiętam to chyba posiadanie C+E nie daje nam możliwości ciągania osobówką przyczepy gdy zestaw przekracza 3,5T ?

 

sam też nie pchałbym się koniecznie w szukanie zestawu poniżej 3500kg, gdyż opłaty nie są takie wysokie (jak holownik świeży i ma Euro 5/6), sieć dróg z viatollem już się tak mocno nie rozwija, a posiadanie większej przyczepy daje wygodę podczas pobytów deszczowych, w środku jest więcej miejsca, da się poruszać swobodnie. Przyczepę zmienia się rzadziej niż holownik (tu są oczywiście wyjątki)... i później jest dylemat, że szukamy auta do 2200kg bo będzie viatoll....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odnośnie prawa jazdy, napisz jeszcze czy masz prawko B+E, bo z wpisu takiej pewności nie mamy, a z tego co pamiętam to chyba posiadanie C+E nie daje nam możliwości ciągania osobówką przyczepy gdy zestaw przekracza 3,5T ?

 

 

 

 

 Jest w ogóle możliwość posiadania E do C bez B?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.