Skocz do zawartości

Niewiadówka N126n


rogaldo1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Nadeszła w końcu chwila, kiedy to stałem się dumnym posiadaczem cepki n126n. Jak to zwykle bywa, cepka jest do totalnego remontu. Jako, że dopiero zaczynam przygodę z karawaningiem na pewno będę potrzebował rad i ukierunkowania. Ale przejdźmy do sedna. Niewiadówka została już całkowicie w środku wypatroszona  z mebli i tapicerki. Mam swoją wizję odnośnie zagospodarowania przestrzennego. I tu moje pytania:

 

*Na co zwrócić uwagę gdy będę remontował wnętrze (ponoć podłogi w N-kach lubią się zapadać - chodzi o stan laminatu czy sklejki która leży na podłodze?)

*Ile materiału potrzeba na obicie n126n w środku?

*Jakiej grubości wykładzinę remontową (bo takową będą wyklejone ściany) polecacie?

Elektrykę robię po swojemu, więc i tak czeka ją przegląd. Na co jeszcze radzicie zwrócić uwagę? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Edytowane przez rogaldo1986 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to ile materiału (wykładziny remontowej) powinienem zakupić, żeby obić ściany w Niewiadowie N126n. Na całość, wraz z sufitem potrzeba około 25m. Ja jednak planuję sufit z paneli ściennych. Dlatego potrzebny mi metraż SAMYCH ścian wraz z drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to ile materiału (wykładziny remontowej) powinienem zakupić, żeby obić ściany w Niewiadowie N126n. Na całość, wraz z sufitem potrzeba około 25m. Ja jednak planuję sufit z paneli ściennych. Dlatego potrzebny mi metraż SAMYCH ścian wraz z drzwiami.

Myślę, że panele ścienne to nie najlepszy materiał na sufit. Widziałem kilka Niewiadek po takiej robocie. Zwróć się na PW do: mutek lub JacekSz oni robili swoje przyczepki od a   ....z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że panele ścienne to nie najlepszy materiał na sufit. Widziałem kilka Niewiadek po takiej robocie.

 

Dlaczego nienajlepszy materiał? Co się z nim dzieje? Czy może brzydko wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, jako były fanklubowicz Niewiadówek Cię tam zapraszam (na Niewiadówkowe forum-super społeczność). Mam doświadczenia z N126b (wciąż podklejałem tapicerkę butaprenem) i jestem za jakimś trwalszym sposobem niż kleje.

ps. miałem o wiele starszą Niewiadkę i nigdy nie przeciekała, a obecne moje nowsze Chateau - już dwa razy silikonowałem (skorupa jest trwalsza od alublach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co zaproponujecie na sufit oprócz standardowego obicia?

Co do forum niewiadówek, to kilka dni temuzarejestrowałem się na tym forum. Ciągle jednak czekam na aktywację konta. Wszelkie próby kontaktu z administratorem pozostają bez odpowiedzi.

Edytowane przez rogaldo1986 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią wiosną kupiłem też taką do remontu, bo miałem nieco inny cel. No i jest, nie żałuję.

Całą wiedzę czerpałem z Forum Niewiadówek na którym choć mało aktywny, to również jestem.

Ja na swoją z sufitem kupiłem 16m kw wykładziny.

Jak kupisz więcej to nie żal, koszt około 6,50zł z Casto.

Do tego matę zagrzejnikową w rolce 5mb x 4 szt kupiłem.

Mata konieczna bo odrobinę jednak styropian coś izoluje, ale przede wszystkim jest ciemno, nie przepuszcza światła dla którego w słońcu ściany są przeźroczyste a niewiele większe zaciemnienie robi wykładzina.

Kleiłem klejem rozprowadzanym szpachelką, taki biały, bezwonny, wodorozcieńczalny w żółtym wiaderku 4kG lub 4L - zabrakło mi.

Wykleiłem wszystko matą, potem wykładziną i estetycznie to wygląda.

Enka służy mi za mobilny hotel dla zapraszanych gości w dzicz. Sprawdza się :)

Są w niej 2 lux duże solidne łóżka i żadnych szaf, itp.

Na sufit nie polecam nic co jest cięższe od tapicerki bowiem obciążenie przenosi się na ściany boczne a te jak będą miały słabe wsparcie to obwisną i dołem laminat popęka - to zależy czy żałowano materiału czy nie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką przyczepke i okleiłem wszystko zwykłą wykładziną (najtańsza z marketu), specjalnie brałem taką co by maiała niby gumę od spodu. Dzisiaj bym zrobił identycznie. Jeździłem z tą budką parę lat i takie wnętrze sprawdziło się w 100%. Ciepło , sucho, łatwo utrzymać czystość i nie zabiera nic z wymiarów wewnętrznych (szczególnie sufit).

Co do wymiarów to weź metrówkę i sobie policz - przecież to banalne, zwłaszcza że nie masz mebli.... Zajedź to sklepu i dowiedz się jakimi szerokościami dysponują, wtedy będziesz dokładnie wiedział ile czego kupić. Panele na suficie w Niewiadówce to jakaś abstrakcja.

 

Ps. Nigdy nie słyszałem aby w N-kach zapadały się podłogi - moim zdaniem sama konstrukcja to wyklucza. Oczywiście mogą być jakieś przypadki extremalne - ale co mi tam do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Więc jakiś konkret już jest. 16 mkw do Niewiadówki N126n czy do mniejszej? Tzw zapiekanki są mniejsze. W następnym tyg (jeśli czas pozwoli) wybieram się do Castoramy (najbliższa oddalona jest ode mnie o 65km) Więc jaką konkretnie Niewiadówkę posiadasz? Co do paneli, to chyba faktycznie sobie daruję :)


BIGL co do zapadających się podłóg to raczej chodzi o płytę. Z biegiem lat pewnie się wykrusza lub nasiąka wilgocią i pewnie stąd te "zapadnięcia" Teoretycznie w mojej nic takiego nie zaobserwowałem lecz wyczytałem to na forum niewiadówek. Coś musi być na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapada się zapada, ściany obciążają licho podpartą podłogę po obwodzie. I nie o płyty centralnie tu chodzi lecz nawet drewniane poprzeczki w podłodze - poddają się naprężeniom z biegnącym czasem. Ta konstrukcja pozornie jest sztywna/niezniszczalna.

Moja to chyba N126B , malutka, ale to chyba te same wymiary co N, różnice są w wyposażeniu czy coś tam, tej wykładziny sporo mi zostało.

Kurczem, szukam... dopiero co zapodawałem foto i nie wiem gdzie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N126N jest troszkę większa od N126a,b,e czyli tak zwanej zapiekanki. Ja na swoją kupowałem 24 metry kwadratowe i starczyło na styk więc weź 26 i będzie na pewno dość. Na FKN kilka osób ma na suficie panel ale raczej pcv czyli tzw. siding. Ja miałem wykładzinę i myślę, że pod każdym względem jest to dobre rozwiązanie. Wykładzina może być najtańsza remontowa ale musi mieć podkład, bo będzie prześwit. Wykładzina może być też jakaś na filcu i wtedy nie musi być podkładu. Zanim Ci aktywują konto (dziwne, że tak długo to trwa, bo administratorzy są aktywni cały czas) to możesz trochę remontów obejrzeć na stronie http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/remonty.html.  Jeżeli masz już wyczyszczoną skorupę z resztek wykładziny to warto wymienić i ocieplić podłogę, dokładnie sprawdzić szczelność na listwach aluminiowych, bo lubi tam przeciekać, uczelki w oknach itp. Generalnie jak chcesz zrobić ten remont pożądnie to trochę kasy trzeba przyszykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.