Skocz do zawartości

Dethleffs (1993) New Line - Bartąg / Olsztyn


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku tygodniach przeszukiwań,  chyba znalazłem przyczepę którą mógłbym kupić (w nadchodzacy weekend).  A że ode mnie to ok 500km,  nie pojadę "nie przygotowany".  Liczę na bystre oczy  naszych forumowiczów,  tych którzy znają przyczepy Dethleffs - czy przyczepa jest "warta zakupu".  Nie widać "niespodzianek",  rażących szczegółów - które by ją dyskwalifikowały.  Moze ktoś zna osobę, firmę która sprzedaje (boję się, bo mają też wypozyczalnię).  Na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem, a bedąc przy / w przyczepie.

http://moto.gratka.pl/tresc/dethleffs-zarejestrowany-5-osobowa-wc-lozko-pietrowe-18902873.html#1bcf9881aae4a4e3,1

 

http://www.dethleffs.pl/przyczepy-New%20Line-113-490%20SK-168.html#twoColhttp://www.dethleffs.pl/przyczepy-New%20Line-113-490%20SK-168.html#twoCol

 

https://www.google.pl/maps/dir/Tychy/Bartąg/@53.7168022,20.5404229,11z/data=!4m29!4m28!1m20!1m1!1s0x4716c7e202408281:0xda564472a0b326a1!2m2!1d19.0200022!2d50.1218007!3m4!1m2!1d20.3669071!2d52.6148574!3s0x471c19077111441f:0x386cfadb0379fd1a!3m4!1m2!1d20.3954517!2d53.6573773!3s0x471d86ace80617bb:0xf3c4cf4c05c5e439!3m4!1m2!1d20.4077291!2d53.6743914!3s0x471d86cad6396055:0x69548dd03459fd82!1m5!1m1!1s0x471d874367cb7987:0x50d5a27e0d34f2b2!2m2!1d20.4663129!2d53.7151209!3e0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach przeszukiwań,  chyba znalazłem przyczepę którą mógłbym kupić (w nadchodzacy weekend).  A że ode mnie to ok 500km,  nie pojadę "nie przygotowany"

 

byłem pod koniec wakacji u niego , bardziej z ciekawości niż z potrzeby - spałem w hotelu obok 

 

i w zasadzie na narzędzia to budki by się nadawały , ale tylko na te mniej wartościowe  :]

 

ogólnie obraz nędzy i rozpaczy  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za 1-sze podpowiedzi. Rozmawiałem z jednym z braci którzy prowadzę ten biznes. Sprawił na mnie dobre wrażenie, chętnie opowiadał i raczej odpowiadał rzeczowo. Obiecał zrobić parę zdjęć i podeslac. Mamy podobne wątpliwości. Kratka w dolnym rogu obok drzwi, pod dolnym łóżkiem to wywietrznik, bo pod łóżkiem jest zbiornik na wodę(napełniany z zewnątrz - na drugiej stronie jest wlew) oraz elektryczny podgrzewacz wody. Rzuciły mi się w oczy, sruby - nity pod oknem przy drzwiach (na zewnątrz), ta jakies klipsy do których coś tam można domontować - co, po co, on sam nie wie. Może trzeba to będzie wymontować i zamaskować jakąs listwą aluminiową (do przemyślenia). Przednie boczne szyby nie są uchylane, sa wmontowane na stałe. W bocznej szybie jest uszczerbek na dole, ale podobno nie wpływa na szczelność okna. Wtyczka do podłączenia w samochodzie jest 13PIN, w samochodzie mam gniazdo 13 PIN. Zwróciłem uwagę, ze jest standardowy uchwyt - zaczep na hak. Trzeba będzie podmienić na AL-KO, tylko który - bo wg niego, z dowodu rejestracyjnego MW i DMC są takie same = 1100kg. Nie możliwe!!!. Ma mi podesłać zdjecie dowodu rejestracyjnego. Wg opowieści przyczepie nic nie dolega, jest dobrze utrzymana, nie ma przecieków (śladów wody)- jest godna zakupu. Wstepnie się umówiłem, ze w weekend po nią przyjadę, prawdopodobnie z noclegiem w tamtej okolicy. Chyba żeby się okazało, że jednak coś jest nie tak - tylko kto mi to powie? ? ?. Jak zwykle, liczę na wścibskie i wnikliwe oko kolegów z forum, szczególnie tych co znają takie przyczepy. Po zakupie i podholowaniu do domu = A przyjdzie czas na dokładniejsze oględziny oraz usprawnienia i modernizacje. Głowna to montaż instalacji pod akumulator, swiatła LED, wewnątrz i na zewnątrz - nie ma oświetlenia na zewnątrz. Tylne światła obrysowe (brak), może trzeci STOP, radio + głośniki. Zachęcam do dalszych "negatywnych" obserwacji i uwag. Każda trafna jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba byłem kiedyś w tym Bartągu :hmm: cos mi sie kojarzy ta nazwa ... niestety źle Zaraz poszukam ...

 

 

 

edit; wiedziałem że coś mi sie kojarzy Podczas poszukiwań dziwoląga trafił sie taki u nich, nikt nie mógł obejrzeć dla mnie tej budki więc zaryzykowałem i przejechałem sie do tego Olsztyna Fakt gośc jak mówił tak zdjęcia przysłał ale "zapomniał" o kilku istotnych szczegółach Może teraz sie cos zmieniło i inna półka przyczep zmienia sytuacje ale jak w każdym razie nie polecam post #52 i #57

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciły mi się w oczy, sruby - nity pod oknem przy drzwiach (na zewnątrz), ta jakies klipsy do których coś tam można domontować - co, po co, on sam nie wie. Może trzeba to będzie wymontować i zamaskować jakąs listwą aluminiową (do przemyślenia). Przednie boczne szyby nie są uchylane, sa wmontowane na stałe. W bocznej szybie jest uszczerbek na dole, ale podobno nie wpływa na szczelność okna.

 

bo wg niego, z dowodu rejestracyjnego MW i DMC są takie same = 1100kg. Nie możliwe!!!.

 

Po zakupie i podholowaniu do domu = A przyjdzie czas na dokładniejsze oględziny oraz usprawnienia i modernizacje.

 

Te 2 nity na dole + listwa alu są po to żebyś mogł osłonę koła wpiąć

Te u góry mogły służyc do przypięcia jakis kieszonek - nity to dorabiany element

 

MW=DMC to zależy od widzimisię urzędu, który to rejestruje.

O ile MW= prawdziwe DMC a nie odwrotnie to nie ma problemu (podczas kontroli i na przeglądzie wazne jest DMC)

 

Mi się wydaje że ona dość mocno "siedzi", cała opona się chowa w nadkolu.

Masz złą kolejność, najpierw dokładne oględziny, a później zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za 1-sze podpowiedzi. Rozmawiałem z jednym z braci którzy prowadzę ten biznes. Sprawił na mnie dobre wrażenie, chętnie opowiadał i raczej odpowiadał rzeczowo. Obiecał zrobić parę zdjęć i podeslac. Mamy podobne wątpliwości. Kratka w dolnym rogu obok drzwi, pod dolnym łóżkiem to wywietrznik, bo pod łóżkiem jest zbiornik na wodę(napełniany z zewnątrz - na drugiej stronie jest wlew) oraz elektryczny podgrzewacz wody. Rzuciły mi się w oczy, sruby - nity pod oknem przy drzwiach (na zewnątrz), ta jakies klipsy do których coś tam można domontować - co, po co, on sam nie wie. Może trzeba to będzie wymontować i zamaskować jakąs listwą aluminiową (do przemyślenia). Przednie boczne szyby nie są uchylane, sa wmontowane na stałe. W bocznej szybie jest uszczerbek na dole, ale podobno nie wpływa na szczelność okna. Wtyczka do podłączenia w samochodzie jest 13PIN, w samochodzie mam gniazdo 13 PIN. Zwróciłem uwagę, ze jest standardowy uchwyt - zaczep na hak. Trzeba będzie podmienić na AL-KO, tylko który - bo wg niego, z dowodu rejestracyjnego MW i DMC są takie same = 1100kg. Nie możliwe!!!. Ma mi podesłać zdjecie dowodu rejestracyjnego. Wg opowieści przyczepie nic nie dolega, jest dobrze utrzymana, nie ma przecieków (śladów wody)- jest godna zakupu. Wstepnie się umówiłem, ze w weekend po nią przyjadę, prawdopodobnie z noclegiem w tamtej okolicy. Chyba żeby się okazało, że jednak coś jest nie tak - tylko kto mi to powie? ? ?. Jak zwykle, liczę na wścibskie i wnikliwe oko kolegów z forum, szczególnie tych co znają takie przyczepy. Po zakupie i podholowaniu do domu = A przyjdzie czas na dokładniejsze oględziny oraz usprawnienia i modernizacje. Głowna to montaż instalacji pod akumulator, swiatła LED, wewnątrz i na zewnątrz - nie ma oświetlenia na zewnątrz. Tylne światła obrysowe (brak), może trzeci STOP, radio + głośniki. Zachęcam do dalszych "negatywnych" obserwacji i uwag. Każda trafna jest cenna.

Napaliłeś się na tą budkę jak "talib na kurs pilotażu". Wyjdź z domu, podejdź do studni, wciągnij na górę wiaderko i całą zawartość jednym płynnym ruchem wylej sobie na głowę. Jeśli chęć posiadania tej przyczepy bez kontaktu organoleptycznego nie minie Ci, to powtórz czynność jeszcze raz... Albo ze dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zachęcam do dalszych "negatywnych" obserwacji i uwag. Każda trafna jest cenna.

 

po tylu wątpliwościach i dziwnych rzeczach w przyczepie ja bym tam nie jechał , szczególnie ta sprawa z DMC jest dziwna, każdy zapewnia że wszystko jest super przez telefon, ja pojechałem tam bo miałem chwilę wolną i nudziło mi sie , po przejściu placu nie znalazłem niczego co by można ewentualnie brać pod uwagę (bez szczególnego zagłębiania się w stan szczegółowy - po prostu wsadzając nosa w niektóre budy  :pad: )

 

jakbyś chciał spać to w Dorotowie masz hotel Jabłoński - pójdź sobie nad jezioro i napij sie piwa (ale koniecznie przed oglądaniem tej budy i zobacz jakie piękne jest życie bez zagrzybionego ogona za samochodem - chyba tylko po to warto tam pojechać , aha w sklepie spożywczym masz wędzone świeżo rybki , do piwa jak znalazł 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń....:)

chcesz pojechać po budkę za 10 000 tyś na drugi koniec Polski??

Jak będzie coś nie tak - a wg powyższych potstów - pewnie tak się okaże, (a to w dowodzie coś nie gra, a to okno uszkodzone, a to sprzedawca czegoś tam nie jest pewny..... ) to jesteś w plecy  dobrego tysiaka.

Nie lepiej poszukać czegoś w okolicy???? i dołożyć zaoszczędzoną kasę??

Tu masz niewiele droższą od sprawdzonego sprzedawcy...

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-400-dmc-1000-hobby-burstner-lmc-tec-CID5-IDc48PN.html#b07464f2a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń.... :)

chcesz pojechać po budkę za 10 000 tyś na drugi koniec Polski??

Jak będzie coś nie tak - a wg powyższych potstów - pewnie tak się okaże, (a to w dowodzie coś nie gra, a to okno uszkodzone, a to sprzedawca czegoś tam nie jest pewny..... ) to jesteś w plecy  dobrego tysiaka.

Nie lepiej poszukać czegoś w okolicy???? i dołożyć zaoszczędzoną kasę??

Tu masz niewiele droższą od sprawdzonego sprzedawcy...

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-400-dmc-1000-hobby-burstner-lmc-tec-CID5-IDc48PN.html#b07464f2a4

Witam jestem z Olsztyna , często przejeżdżam obok tej firmy .

Potrzebujesz pomocy to dzwoń postaram się Ci pomóc .

509 775 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tylu wątpliwościach i dziwnych rzeczach w przyczepie ja bym tam nie jechał , szczególnie ta sprawa z DMC jest dziwna, każdy zapewnia że wszystko jest super przez telefon, ja pojechałem tam bo miałem chwilę wolną i nudziło mi sie , po przejściu placu nie znalazłem niczego co by można ewentualnie brać pod uwagę (bez szczególnego zagłębiania się w stan szczegółowy - po prostu wsadzając nosa w niektóre budy  :pad: )

 

jakbyś chciał spać to w Dorotowie masz hotel Jabłoński - pójdź sobie nad jezioro i napij sie piwa (ale koniecznie przed oglądaniem tej budy i zobacz jakie piękne jest życie bez zagrzybionego ogona za samochodem - chyba tylko po to warto tam pojechać , aha w sklepie spożywczym masz wędzone świeżo rybki , do piwa jak znalazł 

Zbyszek , jutro postaram się zadzwonić do nich i umówić na wizytację . Mam nadzieję ze starczy mi czasu w pracy . trzeba to zrobić za widnego. Teraz jest dobry okres na sprawdzanie zapachów ......ciągle pada i mży :skromny: . Jak coś to zadzwoń do mnie jutro w ciągu dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w lipcu tego roku. Właściciel miły i uprzejmy. Ale.. no właśnie jedno ale... Zacząłem oglądać jedną z interesujących mnie przyczep od sprawdzania ścian, przednich i tylnych, czy nie uginają się. W tym momencie właściciel szczerze zaczął mi odradzać poszczególne egzemplarze. Jak ktoś się zna i on to widzi, to jest szczery. Ale jak jest z kimś nieobeznanym czy napalonym, tego nie wiem...Poproś o pomoc któregoś z naszych Kolegów, ja przejechałem 150km w jedną stronę i nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam grono aktywnych forumowiczów. "Gryczakowi" już dziękuję za wyrażoną chęć obejrzenia przyczepy i to jest konkretna i konstruktywna reakcja i pomoc. Często "pomocne dyskusje" na forum schodzą na inne tory, niż profesjonalne opinie. Podziwiam często opinie niektórych kolegów, którzy potrafią na zdjęciach dostrzec szczegóły, ważne szczegóły. Często w modelu, egzemplarzu cos nie pasuje. A tym razem, po prostu "nie zawracaj sobie chłopie głowy". Ale dlaczego, czym to argumentujecie. Wiem, wiem, wielu z Was ma wypasione przyczepy, z młodych roczników, w cenie powyżej np. 20ooo zł. Ale zapominacie ze każdego cos tam limituje. Przede wszystkim budżet, a później......techniczne dane przyczepy. Jedem ma 5000, inny 10000 (jak ja), a jeszcze inny 55000. U mnie ma to być (najlepiej) przyczepa 5-cio osobowa, chociaż jeździmy w 4-kę (2+2), pietrowe łożka, z tym ze dolne pietrowe, szersze (2osobowe). Nigdy na głownym łożku (małzenskim) nie kładę trzech osób. Długość przyczepy 450-500cm, przy tym dość niska MW. Stan bardzo dobry (zwazywszy na wiek), ale na pewno SUCHA, bez sladow zacieków. Może macie taką przyczepę. Dopusciłem już możliwość dwóch łożek pojedynczych (dla dziewczynek). Rozgladam się ciagle, ale dane wyjściowe są ciągle te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek

 

poszukaj tu , tak jak rozmawialiśmy :

 

Odpuść sobie tą przyczepę , Oglądałem ją dziś rano dla Ciebie efekt ma na zdjęciach na skrzynce e-mail.

Przyczepa a zwłaszcza podłoga wymaga dużzzzego remontu . No cóż taki rocznik .

Moja rada albo szukaj od osoby prywatnej w Polsce , albo tak jak ja sprowadz sobie coś od Wiatraków .

 

Link do poszukiwań masz tu : www.marktplaats.nl/

 

wybierz caravans w wyszukiwarce na tej stronie określ zakres ceny i typ przyczepy i szukaj szukaj i nie ufaj w ciemno :ee: ale wierz mi że tam łatwiej znaleźć starszą przyczepę w dobrym stanie , serwisowaną ( Holendrzy mają bzika na punkcie swoich przyczep ) . Jest tylko jedno ale nie będzie taniej niż  u polskiego handlarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek

 

poszukaj tu , tak jak rozmawialiśmy :

 

Odpuść sobie tą przyczepę , Oglądałem ją dziś rano dla Ciebie efekt ma na zdjęciach na skrzynce e-mail.

Przyczepa a zwłaszcza podłoga wymaga dużzzzego remontu . No cóż taki rocznik .

Moja rada albo szukaj od osoby prywatnej w Polsce , albo tak jak ja sprowadz sobie coś od Wiatraków .

 

Link do poszukiwań masz tu : www.marktplaats.nl/

 

wybierz caravans w wyszukiwarce na tej stronie określ zakres ceny i typ przyczepy i szukaj szukaj i nie ufaj w ciemno :ee: ale wierz mi że tam łatwiej znaleźć starszą przyczepę w dobrym stanie , serwisowaną ( Holendrzy mają bzika na punkcie swoich przyczep ) . Jest tylko jedno ale nie będzie taniej niż  u polskiego handlarza .

zapodaj jakieś fotki tu na forum, tak dla przestrogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.