Skocz do zawartości

Ciepła woda w Hobby


Walt

Rekomendowane odpowiedzi

Aby dział instalacji sanitarnych nie zaczynał się i nie kończył dyskusją o wyższości jednego papieru do tyłka nad innym papierem do tyłka proponuję nowy temat ;)

Dzisiaj wymieniłem pompkę wody w mojej przyczepie (Hobby Exclusive 1999). Poprzednia była spalona. I o ile woda zimna leci, to po odkręceniu kurka z ciepłą wodą pompka pracuje ale woda nie leci. Jak w ogóle wygląda schemat takiej instalacji? Nad kuchnią jest przycisk "Terme", który włączam i pali się czerwona lampka. Przy zbiorniku wody jest wąż w kolorze czerwonym - prawdopodobnie od ciepłej wody, ale z wężem od zimnej nie jest połączony. Wygląda to tak, że są ze sobą złączone dwa węże i założona opaska uciskowa. Zupełnie jakby w tym miejscu miał być trójnik łączący wąż od zimnej wody z tym od ciepłej. Co jest elementem grzejnym w takiej przyczepie - jakiś bojler czy ogrzewacz przepływowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Walt > Aby dział instalacji sanitarnych nie zaczynał się i nie kończył dyskusją

              o wyższości jednego papieru do tyłka nad innym papierem do tyłka...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Bez papieru nie ma karawaningu.

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nikt nic nie wie? :(

Liczyłem, że kupując popularny model nie będzie problemów ze wsparciem technicznym ;)

Wrzuc jakies fotki, bedzie łatwiej pomóc

 

Na stronie Trumy masz schematy podlaczen, moze cie naprowadza

 

Bo rozumiem ze takie oczywiste rzeczy jak zagiecie weza, czy napelnienie zbiornika cieplej wody wykluczyles

I na 99% masz tam bojler/zasobnik cieplej wody a nie ogrzewacz przeplywowy

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał chwilkę to spróbuję jakieś zdjęcie wrzucić.

 

Myślę, że problem występuje właśnie w miejscu, gdzie połączone są ze sobą dwa końce węża od ciepłej wody i nie wiem, czy powinien być tam jakiś trójnik, czy też może w tym miejscu powinien być bojler.

 

A propos - gdzie on się powinien znajdować???

 

Zbiornik ciepłej wody chyba powinien się napełnić, bo odkręciłem na chwilę kurek od ciepłej wody, ale też nie chciałem obić tego zbyt długo żeby nie spalić pompki.

 

Dziękuję za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał chwilkę to spróbuję jakieś zdjęcie wrzucić.

 

Myślę, że problem występuje właśnie w miejscu, gdzie połączone są ze sobą dwa końce węża od ciepłej wody i nie wiem, czy powinien być tam jakiś trójnik, czy też może w tym miejscu powinien być bojler.

 

A propos - gdzie on się powinien znajdować???

 

Zbiornik ciepłej wody chyba powinien się napełnić, bo odkręciłem na chwilę kurek od ciepłej wody, ale też nie chciałem obić tego zbyt długo żeby nie spalić pompki.

 

Dziękuję za zainteresowanie :)

 

na 90% masz 

https://www.truma.com/downloadcenter/therme_installation_pl.pdf

https://www.truma.com/pl/pl/water-systems/overview-water-systems.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne. Mam, ale... nie mam. Bo szukałem dzisiaj takiej beczułki i nie znalazłem - a zapewne powinna być pod materacem w przedniej części przyczepy, czyli w schowku w którym jest też zbiornik na wodę. Zrobiłem kilka zdjęć komórką, ale nie mam jak wrzucić na kompa, więc po południu spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66beaaf4a1252b7a.jpg

 

Tak to wygląda od strony wnętrza przyczepy - po lewej stronie zbiornika na wodę. Czarny wąż prowadzi ze zbiornika i rozgałęzia się na niebieski do łazienki i zielony (jakiś dorabiany na tym odcinku) do kuchni. Czerwony, który moim zdaniem powinien być do ciepłej wody nie jest podłączony.

 

1fb35d47d54e5ed8.jpg

 

Tak wygląda z prawej strony zbiornika - dosztukowany wąż przechodzi w oryginalny do zimnej wody.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przyczepach nie tylko hobby bojler jest najczęściej w tym miejscu.

Jezeli piszesz że czerwony wąż jest niepodłączony.... cudów nie ma.

Stawiam na to że przewąchałeś całą przyczepę w poszukiwaniu bojlera.

Masz jakieś ślady w podłodze po mocowaniu?

Dziury po wkrętach, resztki zatrzasków, slad brudu po czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zauważyłem śladów mocowania w tym miejscu. Jest tylko wkręt w ścianie widoczny na zdjęciu. W najbliższym czasie opróżnię schowek i poszukam dokładniej śladów. Czas pobawić się w detektywa. Ciekawe, że przycisk od termy się świeci więc prąd gdzieś chyba dochodzi.

Obejrzałem wszystkie miejsca do których idzie dojść bez śrubokręta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd że bojler został wywalony

zamiast bojlera masz wstawiony ten czerwony pleciony wąż - jeden pewnie idzie do łazienki, drugi do kuchni ?

widać też końcówkę od nadmuchu który powinien iść do bojlera - ta gruba rura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.