Skocz do zawartości

Hobby Prestige 400


3ndr1u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pod koniec września kupiłem swoją pierwszą przyczepę. :yay: Kryteria były proste wielkość około 400, jedno duże spanie i łazienka z toaletą. Udało mi się znaleźć w mojej okolicy Hobby Prestige 400 z 1986r. byłem zachwycony na miejscu (oczywiście patrzyłem przez różowe okulary) no i kupiłem, wydaje mi się ze była warta swojej ceny(4800). Przyczepa ma tegoroczne nowe opony 165/70/13C. i nie widać z zewnątrz żadnych obtarć czy napraw - jedynie bakista lekko podklejona - z zewnątrz prawie nie widać.

.

Tutaj fotka zaraz po zakupie:

post-20050-0-22013300-1444929976_thumb.jpg

 

Oczywiście trzeba było w pierwszy weekend wybrać się nad jeziorko i wytestować, oto fotki

post-20050-0-41318300-1444930074_thumb.jpg

post-20050-0-31569200-1444930087_thumb.jpg

post-20050-0-73496200-1444930110_thumb.jpg

 

Dodatkowo dostałem od sprzedającego:

- hamak

- przewody wodne

- przedłużacze w sumie około 30m

- podłogę do przedsionka

- podwójny przedsionek taki jak na foto:

post-20050-0-29605100-1444930198_thumb.jpg

- oraz taki namiot do przedsionka

post-20050-0-39959500-1444930830_thumb.jpg

 

Wszystkie sprzęty ( lodoówka gaz/12/220, trumatic, kuczenka oraz krany) działają jedynie czego mi brakuje to zbiornika na nieczystości.

 

Proszę o opinie czy dobrze kupiłem,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

najważniejsze pytanie to czy tobie się podoba jeżeli tak to dobrze kupiłeś, jak nie to odpowiedź analogiczna.

 

Ale witaj wśród pozytywnie zakręconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowi przedmowca, jak sie Tobie podoba i reszcie zalogi to juz jest 90% sukcesu.

Zbiornik na nieczystosci (rozumiem,ze masz na mysli wode z odplywow a nie kasete do toalety) mozna kupic gotowy lub ogarnac za pare groszy samemu (mnie samorobka kosztowala cos okolo 20zl. 10zl banka 30l oraz usluga w firmie spawajacej plastiki 10zl. W niej wkleili mi na boczna sciane wyciety wlew z korkiem z banki 10l jaka mialem w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o szarą wodę. Nam się bardzo podoba i nie możemy przyszłego sezonu.

 

Dodatkowo dostałem jeszcze o czym nie napisałem:

- zaczep ze stabilizatorem

- bagażnik na dyszlu na dwa rowery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedynie czego mi brakuje to zbiornika na nieczystości.

 

@3ndr1u

Zerknij na nasz zbiornik na nieczystości    foto # 3

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasz niebieski kanister ma pojemność 10 litrów, używamy na postojach tranzytowych = prysznic i na kempingach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3ndr1u

Zerknij na nasz zbiornik na nieczystości    foto # 3

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasz niebieski kanister ma pojemność 10 litrów, używamy na postojach tranzytowych = prysznic i na kempingach.

Dobrze widzę że masz taki podstawiany?? u mnie są aż trzy rury odprowadzające szarą wodę ale wszystkie są obok siebie, myślę że jest to całkiem dobry pomysł. ale wersja na stałe jest chyba dla bardziej wygodnych :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że masz taki podstawiany?? u mnie są aż trzy rury odprowadzające szarą wodę ale wszystkie są obok siebie, myślę że jest to całkiem dobry pomysł. ale wersja na stałe jest chyba dla bardziej wygodnych :hmm:

@3ndr1u

W tym roku    na kempingu   obok nas stał Niemiec...

miał podstawiane plastikowe wiaderko po kapuście !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 u mnie są aż trzy rury odprowadzające szarą wodę ale wszystkie są obok siebie, 

 

możesz połączyć je np klejonymi rurkami od wody i zrobić jeden w wygodnym miejscu 

 

 miał podstawiane plastikowe wiaderko po kapuście !

 

 

bo najprostsze rozwiązania są najlepsze , sam mam takie , tyle, że białe  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@3ndr1u

W tym roku na kempingu obok nas stał Niemiec...

{style_image_url}/attachicon.gif widro na kapustę.jpg miał podstawiane plastikowe wiaderko po kapuście !

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Obok mnie na Węgrzech stał też Niemiec w przyczepie za około 150k zł. A za zbiornik na brudną wodę robił stary pojemnik po farbie czy innym jakimś kleju :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 Przyczepa ma tegoroczne nowe opony 165/70/13C. i nie widać z zewnątrz żadnych obtarć czy napraw - jedynie bakista lekko podklejona - z zewnątrz prawie nie widać.

.

 

 

Mam taką samą babcię, z tego samego rocznika  i dobrze wiedzieć, że nie tylko ja. Zastanawiają mnie Twoje opony...Nie powinny być pełne 175, czyli 175 80 R 13? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą babcię, z tego samego rocznika  i dobrze wiedzieć, że nie tylko ja. Zastanawiają mnie Twoje opony...Nie powinny być pełne 175, czyli 175 80 R 13? 

 Moje niedopatrzenie...Jednak mam 165 R13 C, czyli jako pełna to 165/80/R13 C powinienem mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mnie na Węgrzech stał też Niemiec w przyczepie za około 150k zł. A za zbiornik na brudną wodę robił stary pojemnik po farbie czy innym jakimś kleju :-D

 

wywalił całą kasę na budę i na specjalistyczne wiaderko nie wystarczyło  :lol2: , taka jest smutna prawda  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też do szarej wody używam stare wiaderko po farbie. Ostatnio myłem zęby w przyczepce a żona bawiła się z psami na zewnątrz, jak zaczęła lecieć woda do wiaderka to jeden z psów uznał ze to dobry moment aby się napić..... W przyrodzie nic się nie marnuje :], dla nas "szara woda" a dla spragnionego psa wybawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.