Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kontrola trzeźwości może i być codziennie w dowolnych godzinach, a raczej powinna być

ja nikomu źle nie życzę, ale ten gość powinien mieć kiedyś problem po spotkaniu się z nietrzeźwym kierowcą

ciekawe czy wtedy też by był za tym aby nie było rutynowego badania trzeźwości.

PIJAKÓW TRZEBA TĘPIĆ WSZYSTKIMI  MOŻLIWYMI SPOSOBAMI :tuk:  :tuk:  :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas takich wlasnie rutynowych kontroli wylapuje sie nie tylko pijakow, ale rowniez takich, ktorzy jezdza bez ubezpieczenia, bez uprawnien, jezdza totalnie zdezelowanymi autami itd.Ja temu czlowiekowi zle nie zycze, ale mam nadzieje, ze kiedys taki wlasnie amant przerysuje mu jego auto od przedniego blotnika do tylnej lampy.Wtedy odechce mu sie kozaczenia i bedzie wrecz prosil o wzmozone rutynowe kontrole na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas takich wlasnie rutynowych kontroli wylapuje sie nie tylko pijakow, ale rowniez takich, ktorzy jezdza bez ubezpieczenia, bez uprawnien, jezdza totalnie zdezelowanymi autami itd.Ja temu czlowiekowi zle nie zycze, ale mam nadzieje, ze kiedys taki wlasnie amant przerysuje mu jego auto od przedniego blotnika do tylnej lampy.Wtedy odechce mu sie kozaczenia i bedzie wrecz prosil o wzmozone rutynowe kontrole na drogach.

No jak widać każdy ma mózg, ale nie każdy rozum

post-7306-0-65225400-1510406936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz badać nie można ?, zwykła kontrola a pajac wszystkiego się czepia, jeszcze film wrzuca i wszyscy go jadą w komentarzachNastawiony na ośmieszanie władzy i przy okazji, a nawet bardziej siebie

Bez podstawy nie można. Tak samo jak nie mogą cię przeszukać itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie kontrola trzeźwości może i być codziennie w dowolnych godzinach, a raczej powinna być

ja nikomu źle nie życzę, ale ten gość powinien mieć kiedyś problem po spotkaniu się z nietrzeźwym kierowcą

ciekawe czy wtedy też by był za tym aby nie było rutynowego badania trzeźwości.

PIJAKÓW TRZEBA TĘPIĆ WSZYSTKIMI MOŻLIWYMI SPOSOBAMI :tuk::tuk::tuk:

No ale zakładasz, że każdy kierowca to pijak i potencjalny nietrzeźwy? Czy ktoś jest trzeźwy czy nie to przecież widać i wtedy robisz badanie bo masz uzasadnienie. Na tej samej zasadzie można zatrzymać każdego mężczyznę ponieważ ma przy sobie potencjalne narzędzie gwałtu. Albo każdego można trzepać bo być może ma przy sobie niedozwolone przedmioty.

 

Chodzi o to żeby wszystko odbywalo się zgodnie z prawem. Ja wcale nie uważam, żeby rutynowe kontrolę, że zamyka się ulice i bada wszystkich były w porządku. Wtedy się najczęściej łapie wczorajszych. Statystyki rosną i super. Policja się cieszy,l i chwali jacy to są skuteczni.

 

Tylko dlaczego mimo zaostrzenia przepisów ilość złapanych pijanych nie maleje? Dziwne prawda? I dlaczego co weekend na wsiach jest tylu pijanych wracających z imprezy? Gdzie wtedy jest ta policja? Czemu wtedy nie łapią tylko śpią? No bo wygodniej jest rano lecieć od auta do auta bo jest większa szansa złapać jakiegoś wczorajszego któremu jeszcze nie zeszło wszystko z krwi. Tylko który kierowca jest większym zagrożeniem? Ten naprawdę nawalony czy ten wczorajszy?

 

I tak tylko przpomne, że w większości cywilizowanych krajów dopuszczalny limit alko u kierowców jest znacznie wyższy niż u nas, a jeździ się tam bezpieczniej, wypadków mniej, pijaków mniej, i śmiertelność mniejsza. A we wszystkich krajach "postalinowskich" obowiązuje niemal zero alkoholu we krwi. I efekty jakie mamy? Takie jak napisałem powyżej.

 

Tak więc nie można patrzeć na wszystko zerojedynkowo. Nie każdy kierowca to pijak i nie wolno wszystkich traktować jak przestępców.

 

I żeby nie było. Nie pochwalam jazdy na podwójnym gazie. Sam jak prowadzę nawet łyka alkoholu nie wezmę do ust. Ale wcale nie podobają mi się takie nagonki i łapanki na zasadzie, że może ktoś się trafi przez przypadek.

Bez jakiej podstawy ?, zwykła kontrola ,często jak z nocki rano wracam jest "dmuchanie"

No to jest właśnie brak podstawy. Podstawa musi być Twoje np nienormalne zachowanie albo podejrzenie że jesteś pijany albo po spożyciu. Ewentualnie jak popełniłeś wykroczenie to już jest podstawą do badania. Natomiast czegoś takiego jak rutynowa kontrola robić nie można. Takie są przepisy. To niedługo będzie zmienione i wtedy będzie można badać każdego bez powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie poradzili z kozakiem, fakt podstawa była-przekroczenie prędkości.
To juz zupełnie inna sytuacja. Popełnione wykroczenie jest jak najbardziej podstawa między innymi do badania trzeźwości

 

Jak mi teraz wladza, wyjedzie z alkomatem, to spytam gdzie podstawa ....
A jak Cię zechcą przeszukać? Albo zrobić Ci rewizję osobistą? Albo każą Ci się rozebrać bo może masz ukryte niebezpiecznie narzędzie w spodniach? W obecnym systemie prawnym to są podobne sprawy. Tylko o to chodzi. Policja do wszystkich czynności (jeszcze) musi mieć podstawę prawną. Podejrzenie popełnienia przestepstwa, wykroczenia itp. Wtedy na takiej podstawie mogą podjąć czynności służbowe. Przeszukać, robić badanie alkomatem itp - co ciekawe z badania alkomatem czy z przeszukania powinien być sporządzony protokół pokontrolny. Wiedziałeś o tym? Mało tego, policja nawet bezpodstawnie nie ma prawa wylegitymować obywatela na ulicy.Jeszcze raz napiszę, że takie mamy obowiązujące prawo. Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zakładasz, że każdy kierowca to pijak i potencjalny nietrzeźwy? Czy ktoś jest trzeźwy czy nie to przecież widać i wtedy robisz badanie bo masz uzasadnienie. Na tej samej zasadzie można zatrzymać każdego mężczyznę ponieważ ma przy sobie potencjalne narzędzie gwałtu. Albo każdego można trzepać bo być może ma przy sobie niedozwolone przedmioty.

 

Chodzi o to żeby wszystko odbywalo się zgodnie z prawem. Ja wcale nie uważam, żeby rutynowe kontrolę, że zamyka się ulice i bada wszystkich były w porządku. Wtedy się najczęściej łapie wczorajszych. Statystyki rosną i super. Policja się cieszy,l i chwali jacy to są skuteczni.

 

Tylko dlaczego mimo zaostrzenia przepisów ilość złapanych pijanych nie maleje? Dziwne prawda? I dlaczego co weekend na wsiach jest tylu pijanych wracających z imprezy? Gdzie wtedy jest ta policja? Czemu wtedy nie łapią tylko śpią? No bo wygodniej jest rano lecieć od auta do auta bo jest większa szansa złapać jakiegoś wczorajszego któremu jeszcze nie zeszło wszystko z krwi. Tylko który kierowca jest większym zagrożeniem? Ten naprawdę nawalony czy ten wczorajszy?

 

I tak tylko przpomne, że w większości cywilizowanych krajów dopuszczalny limit alko u kierowców jest znacznie wyższy niż u nas, a jeździ się tam bezpieczniej, wypadków mniej, pijaków mniej, i śmiertelność mniejsza. A we wszystkich krajach "postalinowskich" obowiązuje niemal zero alkoholu we krwi. I efekty jakie mamy? Takie jak napisałem powyżej.

 

Tak więc nie można patrzeć na wszystko zerojedynkowo. Nie każdy kierowca to pijak i nie wolno wszystkich traktować jak przestępców.

 

I żeby nie było. Nie pochwalam jazdy na podwójnym gazie. Sam jak prowadzę nawet łyka alkoholu nie wezmę do ust. Ale wcale nie podobają mi się takie nagonki i łapanki na zasadzie, że może ktoś się trafi przez przypadek.

No to jest właśnie brak podstawy. Podstawa musi być Twoje np nienormalne zachowanie albo podejrzenie że jesteś pijany albo po spożyciu. Ewentualnie jak popełniłeś wykroczenie to już jest podstawą do badania. Natomiast czegoś takiego jak rutynowa kontrola robić nie można. Takie są przepisy. To niedługo będzie zmienione i wtedy będzie można badać każdego bez powodu.

Ale bzdury ,są rutynowe kontrole, np. rano policja blokuje ruch i jest dmuchanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ale zakładasz, że każdy kierowca to pijak i potencjalny nietrzeźwy? Czy ktoś jest trzeźwy czy nie to przecież widać i wtedy robisz badanie bo masz uzasadnienie. Na tej samej zasadzie można zatrzymać każdego mężczyznę ponieważ ma przy sobie potencjalne narzędzie gwałtu. Albo każdego można trzepać bo być może ma przy sobie niedozwolone przedmioty.

 

Tak ja zakładam że każdy może jechać po wypiciu lub być wczorajszym i już, nie mam litości dla takich osób nawet za cenę

tego ze będą rutynowe kontrole.Powidz mi co Ci przeszkadzają takie kontrole masz coś do ukrycia :hmm:  aż tak dużo stracisz czasu,

z całym szacunkiem ale jak czytam takie wypowiedzi to mi się słabo robi, każdy oczekuje aby było bezpiecznie ale nie rozumie

że takie coś kosztuje chociażby trochę straconego czasu. Młode gówniarze  już dawno policję mają za nic, właśnie dlatego

że oglądają takie bzdetne filmiki nagrywane przez idiotów, już pisałem nie życzę nikomu nic złego ale po  niektórych

wypowiedziach jestem pewny że nie mieliście nigdy w życiu doczynienia z sytuacja gdzie ta policja jest potrzebna i takie

zachowania jak na filmie od razy byście zmienili zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury ,są rutynowe kontrole, np. rano policja blokuje ruch i jest dmuchanko

Proszę. Masz swoje bzdury z ustawy prawo o ruchu drogowym:

 

„2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

 

3)   żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;”

 

Wiem, że jak policjanci robią. Ale jest to niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. I tyle. Nie od dziś o tym wiadomo i nie od dziś się o tym mówi.

 

Dlatego właśnie niedługo będzie nowelizacja powyższego przepisu, aby właśnie policjanci mogli robić takie kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.