Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

w obecnych  VAGach można wyłączyć bezdotykowy dostęp i jest to fajnie zrobione bo nie trzeba wchodzić w żadne menu i nic przestawiać , wystarczy zamknąć auto pilotem i potem na zamkniętym aucie "domknąć" w sensie potwierdzić poprzez dotknięcie klamki wtedy kierunkowskazy błysną ponownie a dostęp bezkluczykowy zostaje dezaktywowany do czasu ponownego otwarcia pilotem.

wg mnie bardzo wygodne  bo można swobodnie i szybko decydować kiedy dezaktywować system . 

osobiście dostęp bezkluczykowy też polecam, mam już w kolejnym aucie i wygoda nie do opisania , szczególnie jak wykonuje się 90% przebiegu w ruchu miejskim jak w moim przypadku.

Czy szyberdach i okna też zamyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Benior napisał:

Parlament Europejski zdecydował. Zmienią się zasady płatności na autostradach

https://biznes.autokult.pl/43930,parlament-europejski-zdecydowal-zmienia-sie-zasady-platnosci-na-autostradach

No dobra - czyli znów będzie problem z kamperami - bo przecież nie są ani osobowe, ani ciężarowe:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maras napisał:

Czy szyberdach i okna też zamyka ?

Tak, i do tego nie trzeba mieć dostępu bezkluczykowego.

W przypadku zamykania przy użyciu pilota należy przytrzymać przycisk zamykania tak długo aż szyby i szyberdach zostaną całkowicie zamknięte, w przypadku zamykania bezkluczykowego przytrzymać klamkę.

oczywiście mowa o autach z grupy VAG

Ponadto gdzieś na forum VW czytałem że można zakodować że jak auto wyposażone jest w sensor deszczu to jak zamkniesz auto a zostawisz uchylone szyby czy szyberdach to jak sensor wykryje deszcz to domknie samoczynnie. Osobiście nie testowałem ale zakodowałem kilka innych rzeczy i działały tak jak było w opisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Tak, i do tego nie trzeba mieć dostępu bezkluczykowego.

W przypadku zamykania przy użyciu pilota należy przytrzymać przycisk zamykania tak długo aż szyby i szyberdach zostaną całkowicie zamknięte, w przypadku zamykania bezkluczykowego przytrzymać klamkę.

oczywiście mowa o autach z grupy VAG

Ponadto gdzieś na forum VW czytałem że można zakodować że jak auto wyposażone jest w sensor deszczu to jak zamkniesz auto a zostawisz uchylone szyby czy szyberdach to jak sensor wykryje deszcz to domknie samoczynnie. Osobiście nie testowałem ale zakodowałem kilka innych rzeczy i działały tak jak było w opisie.

 

Zgadza się Passat miał i Audi , Mondeo tak samo ,Outlander też :)  .Otwieranie szyb  w odwrotnej kolejności .

O Klamce nie wiedziałem :ok: ale już wiem :)    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 09:43, Suzu4x4 napisał:

w obecnych  VAGach można wyłączyć bezdotykowy dostęp i jest to fajnie zrobione bo nie trzeba wchodzić w żadne menu i nic przestawiać , wystarczy zamknąć auto pilotem i potem na zamkniętym aucie "domknąć" w sensie potwierdzić poprzez dotknięcie klamki wtedy kierunkowskazy błysną ponownie a dostęp bezkluczykowy zostaje dezaktywowany do czasu ponownego otwarcia pilotem.

wg mnie bardzo wygodne  bo można swobodnie i szybko decydować kiedy dezaktywować system . 

Bardzo fajnie to wygląda :ok: Ponownie Skoda i spółka mają fajnie i przemyślane rozwiązanie.

Kolejny raz widzę, że w nowszych samochodach trzeba czytać instrukcje :D

W dniu 18.02.2022 o 08:20, dudek_t napisał:

Nie wiem jak jest w BMW ale w Alfie można wyłączyć.

No to teraz jestem w 99% przekonany, że w BMW też można :ok: Choć wolałbym rozwiązanie ze Skody ;) 

 

Chłopaki, dostępu bezdotykowego mi jeszcze nie wycięli, więc może i ja się przekonam ;) Choć bardziej niepokoi mnie wizja utraty samochodu, niż zachęca wygoda otwierania. A jak słyszałem o dawnych problemach z otwarciem/odpaleniem (chyba) Renault Laguna w zimie, to już w ogóle dziękowałem za takie rozwiązanie :P 

Przecież kiedyż trzeba było wkładać kluczyki do samochodu i Ci, co mieli centralny zamek z pilotem byli burżujami. Teraz widzę, że centralny zamek z pilotem to przeżytek - starzeję się :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Kolejny raz widzę, że w nowszych samochodach trzeba czytać instrukcje :D

koniecznie. jak kupiłem passata to instrukcja miała jak dobrze pamiętam ponad 500 stron .

Nie powiem żebym przeczytał całą od deski do deski ale przejrzałem całą i doczytałem to co mnie interesowało szczególnie rozdziały dotyczące aktywnego tempomatu i asystentów jazdy.

potem jak widziałem filmiki pseudodziennikarzy na YT z narzekaniami że coś nie działa jak powinno to śmiać mi się chciało, wszystko działało dokładnie tak jak miało działać i było wszystko  opisane w instrukcji :yes:

2 godziny temu, lbuster napisał:

Teraz widzę, że centralny zamek z pilotem to przeżytek - starzeję się :( 

teraz aplikacja w telefonie z możliwością zdalnego zamykania, otwierania, odpalenia silnika czy włączenia na postoju  ogrzewania szyb czy klimatyzacji  :ok:

1620437917_Screenshot_20220222-162551_FordPassPro.thumb.jpg.1b38d6ad42e85940e9293b24ca28fb0c.jpg

tempFileForShare_20220222-165236.thumb.jpg.9e8569ff611eb7e3b1e2521f6895a457.jpg

Screenshot_20220222-165200_MyKODA.thumb.jpg.80a211b74c0e7fb72924b42817fa7f25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

teraz aplikacja w telefonie z możliwością zdalnego zamykania, otwierania, odpalenia silnika czy włączenia na postoju  ogrzewania szyb czy klimatyzacji  :ok:

Z tych bajerów to będę mógł mieć "kluczyk" na kilku telefonach - też nie wiem, czy wykorzystam (bezpieczeństwo) ;) 

Teraz samochody mają więcej elektroniki, niż mechaniki :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

Z tych bajerów to będę mógł mieć "kluczyk" na kilku telefonach - też nie wiem, czy wykorzystam (bezpieczeństwo) ;) 

Teraz samochody mają więcej elektroniki, niż mechaniki :mlot:

większość to faktycznie zbędne bajery  ale zdalne ogrzewanie, chłodzenie wnętrza i  ogrzewanie szyb  to bardzo fajna sprawa .

Fabryczna skrobaczka do szyb pozostaje od nowości nieuzywana :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Fabryczna skrobaczka do szyb pozostaje od nowości nieuzywana :-]

A to też fajny bajer :ok:

A jak już jesteśmy przy kwestii bezpieczeństwa, to co myślicie o stałym połączeniu samochodu siecią GSM do producenta? Nie widzicie tutaj zagrożeń? Przestajecie serwisować samochód to np. obcinają Wam moc silnika (tak, jak ajshit zmniejszał długość działania telefonu na baterii). Zaczniecie hejtować producenta, to zdalnie uszkadzają Wam jakieś komponenty samochodu itp, itd. Scenariuszy może być milion.

Wiecie, że teraz nie ma możliwości, nawet na życzenie, zrezygnować z karty GSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lbuster napisał:

A to też fajny bajer :ok:

A jak już jesteśmy przy kwestii bezpieczeństwa, to co myślicie o stałym połączeniu samochodu siecią GSM do producenta? Nie widzicie tutaj zagrożeń? Przestajecie serwisować samochód to np. obcinają Wam moc silnika (tak, jak ajshit zmniejszał długość działania telefonu na baterii). Zaczniecie hejtować producenta, to zdalnie uszkadzają Wam jakieś komponenty samochodu itp, itd. Scenariuszy może być milion.

Wiecie, że teraz nie ma możliwości, nawet na życzenie, zrezygnować z karty GSM?

 

informują cię o tym przed zakupem i podpisujesz zgodę albo zgadzasz się aktywując systemy z pozycji menu w samochodzie.

mi to nie przeszkadza.

a jak komuś to przeszkadza to są magicy którzy to usuną :bzik:

PS. Przejrzałem na szybko instrukcję z BMW żony i nie znalazłem nic o możliwości dezaktywacji dostępu bezkluczykowego ale to poprzedni model , może w Twoim to dorzucili :niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.