Skocz do zawartości

Odszukanie przyłącza 12V z lodówki


MKubic

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, uzupełniam instalcję w czepce pod 12V (solar, aku itp).

 

Jak znaleść i czy wogóle jest szansa odnaleśćkabel przyłącza na 12V z lodówki?

Czy jak nie było to nigdy podłącznone to się nie spodziewać i wykręcać lodówkę żeby znaleść to 12V?

 

Znalazłem w pobliżu coś takiego i nie wiem do czego to jest (wiem że zamienia 230 na 12 tylko do czego to może być podłączone?)

post-19130-0-16831900-1441561953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdemontować kratki zewnętrzne od lodówki i tam szukać wtyczki - może nawet będzie oznaczona jako 12v. Pamiętaj że solarisie ani akumulator na długo lodówki nie pociągną - chyba że chcesz 12v z instalacji auta to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętam ;) Ale i tak ciekawi mnie co to za ustrojstwo :)

 

Witam!

To jest najprostszy zasilacz (z przemiennego napięcia sieci 220, obecnie 230 V, na stałe 12 V).

Jego moc jest bardzo mała. Patrząc na przekrój uzwojenia wtórnego i wielkość samego trafa, mogę przypuszczać, że jego wyjście można obciążyć prądem ok. 1,5 do 2 A max.

Najprawdopodobniej służy tylko do zasilania pompki wody. Raczej wątpię, aby przy jego mocy, zasilał jeszcze jakiś punkt świetlny.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wezmę i podepnę bezpośrednio akumulator do tego z pominięciem tej przetwornicy to mogę się jej pozbyć żeby zrobić trochę bardziej "przejrzyście" w instalacji czepki?

 

Oczywiście z kontrolera mam wyjście do 10A, więc po za tym co jest na tym zasilaczy i w bliskiej przyszłości czajnika na 12V nic nie będzie do tego podpięte (reszta z przetwornicy będzie działać).

 

A i zastanawia mnie jeszcze do czego był by w takim razie drugi przewód na wyjściu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wezmę i podepnę bezpośrednio akumulator do tego z pominięciem tej przetwornicy to mogę się jej pozbyć żeby zrobić trochę bardziej "przejrzyście" w instalacji czepki?

 

Oczywiście z kontrolera mam wyjście do 10A, więc po za tym co jest na tym zasilaczy i w bliskiej przyszłości czajnika na 12V nic nie będzie do tego podpięte (reszta z przetwornicy będzie działać).

 

A i zastanawia mnie jeszcze do czego był by w takim razie drugi przewód na wyjściu ?

Czajnika używaj tradycyjnego na kuchence gazowej.. szkoda prądu i czasu i kasy na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czajnika używaj tradycyjnego na kuchence gazowej.. szkoda prądu i czasu i kasy na zakup.

Dokładnie. Testowałem kiedyś taki czajnik w aucie i naprawdę szkoda czasu i zdrowia. Odechce Ci się herbaty zanim się woda zagotuje a co prądu z akumulatora zabierze jednak trochę a chyba lepiej wykorzystać go do zasilenia czegoś innego. Nie ma co kombinowć jeśli na pokładzie jest kuchenka gazowa. Podobnie sprawa ma się z lodówką. 12V tylko podczas jazdy. Na postoju gaz lub 230V.  Przecież to sprawdzone rozwiązanie i lepszego chyba nie ma. Moim zdaniem nie ma sensu kombinować tylko doprowadzić stan instalacje do możliwości realizacji powyższego.

Proponuję sprawdzić co ten zasilacz "napędza" bo rzeczywiście może być to tylko pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawie skończyłem instalację solarną, jak to do porządku zrobię to się dowiem do czego to jest, i chyba bezpośrednio podłącze do 12V z akumulatora.

 

A z lodówki i czajnika już zrezygnowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.