Skocz do zawartości

Czujnik tlenku węgla,gazu.Gdzie zamonować?


krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie,chciałbym zamontować takie czujniki dla wlasnego bezpieczeństwa i spokoju.

Niby zawsze  coś jest otwarte i wentylacja jest,ale........

Zastanawiam się w którm miejscu to ustrojstwo umieścić.? :niewiem:

Które modele polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

Tak jak w temacie,chciałbym zamontować takie czujniki dla wlasnego bezpieczeństwa i spokoju.

Niby zawsze  coś jest otwarte i wentylacja jest,ale........

Zastanawiam się w którm miejscu to ustrojstwo umieścić.? :niewiem:

Które modele polecacie?

 

Zgodnie z instrukcją. 

Czujniki (CO i gaz propan butan) kupiłem w juli -orno. Jeden ma zasilanie bateryjne drugi 230v. Działają w przyczepie i w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie,chciałbym zamontować takie czujniki dla wlasnego bezpieczeństwa i spokoju.

Niby zawsze  coś jest otwarte i wentylacja jest,ale........

Zastanawiam się w którm miejscu to ustrojstwo umieścić.? :niewiem:

Które modele polecacie?

 

tak sobie myśle po co ?????

 

piecyk nie ma połaczenia z wnętrzem 

kuchenki raczej nikt mądry nie zostawia do snu 

lodówka praktycznie nie ma połaczenia z wnętrzem plus ma mega wentylację 

 

do tego wszystkie urzadzenia maja zabezpieczenie przeciwwypływowe więc jqak zgaśnie to gaz sie nie ulatnia 

 

ma to sens w domu opalanym węglem albo drzewem a nie w przyczepie 

 

ale to oczywiście moje zdanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. :pub:

Czyli kolejna punk do listy zimowych  prac. :yay:


tak sobie myśle po co ?????

 

piecyk nie ma połaczenia z wnętrzem 

kuchenki raczej nikt mądry nie zostawia do snu 

lodówka praktycznie nie ma połaczenia z wnętrzem plus ma mega wentylację 

 

do tego wszystkie urzadzenia maja zabezpieczenie przeciwwypływowe więc jqak zgaśnie to gaz sie nie ulatnia 

 

ma to sens w domu opalanym węglem albo drzewem a nie w przyczepie 

 

ale to oczywiście moje zdanie 

Wszysko sie zgadza, i nie jestem przewrazliwiony.

Ale w domowych łazienkach tez mamy super wentylację, a mimo to ludzie co roku sie trują.

Sam gaz poczujesz, ale tlenek jest bezwonny.

Wystarczy że jakiś "robal" zatka wentylację i nieszczęście gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszysko sie zgadza, i nie jestem przewrazliwiony.

Ale w domowych łazienkach tez mamy super wentylację, a mimo to ludzie co roku sie trują.

Sam gaz poczujesz, ale tlenek jest bezwonny.

Wystarczy że jakiś "robal" zatka went'ylację i nieszczęście gotowe.

Przyczepa w podpisie to pierwsza" zagazowana" którą użytkuję ,wcześniej był to laminat bez udogodnień :] ....po przeczytaniu  http://forum.karawaning.pl/topic/20073-uwaga-na-gaz-tragedia-w-przyczepie/

zakupiłem i zamontowałem detektory,śpię spokojnie i psycha nie siada  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki sa potrzebne bo czadu nie wyczujesz (glownie w niepogode jak dziala truma w nocy), gaz wyczujesz tylko w dzien, przez sen nie da rady.

Owszem urzadzenia maja zabezpieczenia ale nie mozna wykluczyc np rozszczelnienia gdzies na gwintach i zaworach.

Byl juz przypadek na forum, ze koledze pomimo zakrecenia kurkow w kuchence, jeden i tak delikatnie puszczal gaz ( byl uszkodzony).

 

Generalnie w przypadku naszych budek miejsce zamontowania czujnika ma mniejsze znaczenie (wysokosc) bo kubatura niewielka, bardziej trzeba uwarzac aby nie go nie zaslaniac.

 

Czujniki czadu sa w wiekszosci na baterie, z gazem juz gorzej bo na 230V i przy cepce na solarach jest lipa.

Tutaj zapodam rozwiazanie, trafilem w OBI czujnik gazu zasilany na 12V po zasilaczu, producent GERDA, wielka naklejka ze testowny w PL i spelnia jakies tam normy - koszt ok. 125zl.

Kupilem, mialem uciac wtyk ale w domu znalazlem inny i podlaczylem do akku.

Teraz czujniki dzialaja a 230V nie jest mi do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą że wysokość nie ma znaczenia. Nie chciał byś spać w przyczepie w której ładnie przy podłodze zebrała się poduszka gazu propan lub propan butan przez jakąkolwiek nieszczelność i załączył się piecyk lub jakikolwiek przekaźnik w regulatorze pod łóżkiem. I właśnie przez małą kubaturę przyczepy i materiały z których została wykonana, mamy mniejsze szanse na reakcje, ucieczkę, itp. Czujnik w złym miejscu może zadziałać z późno.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie chciał byś spać w przyczepie w której ładnie przy podłodze zebrała się poduszka gazu propan lub propan butan przez jakąkolwiek nieszczelność   

 

nie masz szans na taką poduszkę - za dużo dziur jest przy podłodze żeby się cokolwiek zebrało , chyba, że uszczelnisz wszystko szmatami co nie jest dobrym pomysłem (chyba, że chcesz popełnić samobójstwo  :fuck: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Cepka ma mnostwo otworow do wentylacji grawitacyjnej, gaz zdazy przez nie uciec.

Oczywiscie nie namawiam aby montowac na suficie ale i przy samej podlodze nie potrzeba, spokojnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że z tematem się trochę obijam w pracy to wam to wyjaśnie raz a pożądnie ;)

 

Tak żeby nie było że tylko ściemniam : http://www.atestgaz.pl/

 

 

I inaczej być nie powinno, bo mieć sensu to nie będzie.

 

 

post-19130-0-42600400-1441948021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca umieszczenia czujników - babula pokazał fotki i znalazł idealne miejsca na swoje czujniki.  Jedynie czujnik tlenku węgla bym schował w mniej wentylowane miejsce ale ogólnie miejsca są super.

Mieszanka propan-butan jest cięższy od powietrza więc będzie na dole.

Tlenek węgla jak już  było gdzieś na forum jest nieznacznie cięższy od powietrza. Wcześniej umieścił bym taki czujnik pod sufitem - nie było by to błędem ale w pewnych specyficznych sytuacjach - mocno nagrzane pomieszczenie... ciężary powietrza i tlenku będą bardzo zbliżone, więc po Waszych uwagach w innym temacie - u siebie czujnik tlenku umieściłem na wysokości wzroku. Ważne by czujnik nie był montowany przy kratkach wentylacyjnych bo to nie ma sensu.

Co do sensowności umieszczania czujników - nie dyskutuję. Powiem tylko, że nie śpię w przyczepie gdzie nie ma czujnika tlenku węgla.

 

Kupując czujnik tlenku poszukajcie takiego który ma jedna baterię na cały okres jego używania. U mnie okres taki to 10 lat i bateria ma waśnie taką żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.