Skocz do zawartości

home car 52


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet na logikę sprzedawca nie może pozbyć się oryginału bo jest to dla niego dokument księgowy przecież - ja akurat kupowałem od handlarza wtedy - więc pierwotna umowa była dla  niego kosztowym dowodem zakupu.
Ja też jak komuś sprzedam towar w firmie, to nie mogę mu przekazać pierwotnego oryginału zakupu, np na potrzeby gwarancji - mogę mu dać jedynie kopię.


Ja bym sprzedawcę trochę pocisnął :) Przede wszystkim niech przyśle więcej lepszych zdjęć. Po drugie spytaj jakim autem ciągnął. Po trzecie spytaj co mu się w tej cepce (prócz wagi) nie podobało. Ja wyznaję zasadę, że im więcej pytań do sprzedającego, zwłaszcza takich niekonwencjonalnych, to  tym łatwiej ocenić wiarygodność :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.:

Zakup auta nieprzerejestrowanego - Zakup samochodu od osoby prywatnej, która go nie przerejestrowała, nie wiąże się z dużym ryzykiem, pod warunkiem że jest zachowana tzw. ciągłość umów. W takim przypadku podczas rejestracji auta w wydziale komunikacji należy przedstawić oryginały wszystkich umów od momentu sprzedaży samochodu przez osobę, która widnieje w dowodzie rejestracyjnym​

 

http://www.auto-swiat.pl/jak-sprzedac-i-kupic-auto/problemy-przy-zakupie-auta/sp6wm

http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Problemy-przy-zakupie-auta-nie-wpadnij-na-mine,wid,14900480,wiadomosc.html?ticaid=115719

 

a co do tej z Kutna ...to bardzo duży smok z niej :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno miałem kopię. Pamiętam, że były w niej nawet zamazane kwoty zakupu przez handlarza.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicik nie mam może zbyt dużego doświadczenia, ale mam właśnie przyczepę HomeCar i jestem z niej bardzo zadowolony. W tym roku zrobiłem z nią prawie 6000 km w Szwecji i Norwegii i nie zawiodła.
Jeśli chodzi o tabliczkę znamionową to TTTM (ten typ tak ma). U mnie też jest na ramie.
Jeśli chodzi o markę - z tego co wyczytałem to jest to produkcja belgijska. Mało ich jeździ (w Skandynawii widziałem zaledwie kilka sztuk), ale rozmawiałem z ludźmi którzy używają dłużej te przyczepy i miałem poytywne opinie.
A reszta to już sam wiesz - jak nie pomacasz to się nie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek u nas polecieć to można na szybko do biedronki po chleb :P

 

Ty, Tom powiedz mi proszę dlaczego tak myślisz  (przepraszam za "Ty", tak mi się omskło ;))

Jak byś napisał "po piwo", to bym zrozumiał :) ale "po chlep" :hmm:, znaczy co, w PL głód? To dlaczego ludzie przyczep szukają za ... ? :hmm: Nie przesadzaj. :)

Tak na serio, to latać po świecie teraz można za niewielkie pieniądze. :)

 

PS Mam nadzieję, że Kolega Cicik wybaczy mi małe OT. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, Tom powiedz mi proszę dlaczego tak myślisz  (przepraszam za "Ty", tak mi się omskło ;))

Jak byś napisał "po piwo", to bym zrozumiał :) ale "po chlep" :hmm:, znaczy co, w PL głód? To dlaczego ludzie przyczep szukają za ... ? :hmm: Nie przesadzaj. :)

Tak na serio, to latać po świecie teraz można za niewielkie pieniądze. :)

 

PS Mam nadzieję, że Kolega Cicik wybaczy mi małe OT. :]

Heniek przecież żartowałem :P  i w żadnym wypadku nie chciałem Cię urazić  ;)  a za Ty się nie gniewam :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.