Skocz do zawartości

Dobór zestawu


wojtas00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam sie do Was drodzy forumowicze o sugestie i podpowiedzi dotyczące właściwego doboru zestawu na tym konkretnym przykładzie.Troszkę rozjaśnił moją wiedze TOMI za co jestem wdzięczny ale chciałbym poznac jeszcze zdanie innych co o tym myślą,zawsze co dzie głowy to nie jedna. :]

A więc holownik:

Opel Zafira B 2008 rocznik 1,8 benzyna 140km

parametry z dowodu

F1-2095

F2-2095

F3-3305

G-1503

O1-1200

O2-750

budka jaką znalazłem dmc 1050kg

 

Pytanie czy taki zestaw ma sens czy raczej szukać czegoś o mniejszej dmc.W związku że mieszkam gdzie mieszkam teren raczej górzysty wiecz muszę dac sobie rade z wydostaniem się na niziny. Miejsca gdzie często przebywam to kierunek nasze morze i Ballaton Węgry poza tym niewielkie odległości na miejscu ok 70 km nad jezioro.

 

z góry dziękuje za podpowiedzi uwagi sygestie i podzielenie się doświadczeniem z takim zestawem jeśli takowe posiadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw, gdzie holownik to był Peugeot 1,3 o KM już nie pamiętam, zaś budka była 900 kg. Chodziło to całkiem nieźle, ale komfort raczej niezbyt wielki. Myślę, że w kwestii górek u Ciebie też będzie podobnie. Holownik masz o większych możliwościach, ale i budka nieco cięższa by była. Więc napisałbym tak - z górek wyjedziesz. Na Węgry też dojedziesz. A, że pod górkę będziesz musiał czasem wyłączyć klimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw, gdzie holownik to był Peugeot 1,3 o KM już nie pamiętam, zaś budka była 900 kg. Chodziło to całkiem nieźle, ale komfort raczej niezbyt wielki. Myślę, że w kwestii górek u Ciebie też będzie podobnie. Holownik masz o większych możliwościach, ale i budka nieco cięższa by była. Więc napisałbym tak - z górek wyjedziesz. Na Węgry też dojedziesz. A, że pod górkę będziesz musiał czasem wyłączyć klimę...

 

już bez przesady

1.8 120KM LPG, MW auta ok 1400kg, budka DMC 1000kg i nigdy nie musiałem klimy wyłączać a trochę km zrobiłem

w Krynicy też byliśmy, ba górzystą Rumunię czy Chorwację przejechaliśmy 

 

przy 20KM i 150kg więcej tragedii nie powinno być, ale 3 a może 2 trzeba będzie wrzucić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry przykład ale nie może być wyrocznia w doborze przyczepy

do auta bo nikt nie zna na 100%  przyczyny tego wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze mówiąc śledzę post Kajtka i nie powiedział bym że Jego przykład będzie brany pod uwagę jako główne kryterium wyboru( tym bardziej że wcześniej rozmawialiśmy o doborze zafira + budka) tam zadziałał czynnik który pojawił się akurat u niego i w tym czasie jaki tego nie wie nikt, gdyby się tak jednak nie stało to objechał by szczęśliwie i jeździł dłuuuugie lata i słowem by nikt nie powiedział że ma źle czy dobrze dobrany zestaw, a w sieci jest tysiące przykładów gdzie nawet wielka krowa nie dala rady stosunkowo niewielkiej budce. Przykład Kajtka jest choć przykrym ale zawsze doświadczeniem z którego wszyscy nawet ci najbardziej doświadczeni powinni czerpać lekcje natomiast pojęcie mierzenie sił na zamiary to dość szeroko powiedziane i dla początkujących trochę nie bardzo rozjaśnia sprawę .Ze względu na wykonywany zawód dużo jeżdżę z przyczepami ratowniczymi i ze sprzętem ratowniczym po drogach górskich i trudnym terenie ale tak jak mnie się wydaje to jazda z budką się różni od takowej( jeśli jestem w błędzie poprawcie)nigdy nie próbowałem jechać takim zestawem (wiadomo że min zdecyduje się na zakup wynajmę na kilka dni coś aby pojeździć)i tu moja prośba o Wasze sugestie czy cos takiego jak podałem będzie ok czy jednak z Waszego doświadczenia szukać coś mniejszego bo zestaw i tak nie jest na granicy dmc. Dziękuje wszystkim tym którzy podzielili się doświadczeniem i jeśli ktoś coś jeszcze będzie chciał dodać będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budce 1050DMC Zafira sobie poradzi. Może nie rozwinąłem za bardzo myśli, ale chodziło mi też nie tyle o samą masę ale też o gabaryty przyczepy. Ale jeśli przyczepa ma prawdziwe dane (nie zaniżone przy pierwszej rejestracji) to chyba nie będzie szersza niż.... 2.05-2.10? Długość ok 4.50? Na pewno wszystko zagra :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.