Skocz do zawartości

Pierwsza lodówka. Pytania zielonego użytkownika.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od wujka przenośną lodówkę turystyczną. Takie kwadratowe nieduże wiadro.

Zamiast pokrywy ma coś na kształt jakiegoś elektrycznego wymiennika ciepła.

Zasilane jest to instalacją samochodową 12V.

 

Ta pokrywa ma dwa radiatory. Jeden na zawnątrz pokrywy, a drugi w środku. Oba radiatory owiewane są powietrzem, którego ruch wymuszają dwa wentylatory. Jeden na zewnątrz, drugi w środku. Oba są na jednej osi.

 

Wentylatory działają. Niby wszystko gra ale nie wiem czy jest to coś warte i jak długo trzeba czekać żeby w tej lodówce spadła temperatura.

Nie wiem też czy nie lepiej kupić wkłady chłodzące i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od wujka przenośną lodówkę turystyczną. Takie kwadratowe nieduże wiadro.

Zamiast pokrywy ma coś na kształt jakiegoś elektrycznego wymiennika ciepła.

Zasilane jest to instalacją samochodową 12V.

Ta pokrywa ma dwa radiatory. Jeden na zawnątrz pokrywy, a drugi w środku. Oba radiatory owiewane są powietrzem, którego ruch wymuszają dwa wentylatory. Jeden na zewnątrz, drugi w środku. Oba są na jednej osi.

Wentylatory działają. Niby wszystko gra ale nie wiem czy jest to coś warte i jak długo trzeba czekać żeby w tej lodówce spadła temperatura.

Nie wiem też czy nie lepiej kupić wkłady chłodzące i już.

 

Witam!

Tego typu lodówki nie mają zbyt dużej sprawności, a zatem i efektywności, co jednak nie oznacza, że nie są przydatne.

Ich budowa jest wyjątkowo prosta i na ogół mało awaryjna. Jeśli wszystkie elementy są sprawne, to po ok. godzinie od włączenia pustej lodówki, jej dno powinno posiadać ujemną temperaturę. Ważne jest prawidłowe zasilanie (wartość napięcia i prądu), prawidłowa praca wbudowanych wentylatorków i brak przeszkód w wymianie powietrza chłodzącego wokół lodówki.

Po włączeniu, nie powinno się lodówki otwierać, chyba że włożono do niej od razu zamrożone lub bardzo mocno schłodzone produkty, wtedy ich niska temperatura powinna być utrzymywana (jeśli lodówka jest sprawna). Jeśli produkty nie zostały włożone, to po godzinie należy je umieścić szybko, aby nie dopuścić do ocieplenia wnętrza. Produkty również powinny być schłodzone wcześniej.

Głównym elementem lodówki jest tzw. ogniwo Peltiera, więc działa ona na zupełnie innej zasadzie, niż standardowe lodówki w przyczepach, czy domowe (inne też są parametry). Aby nie powtarzać wszystkiego, zajrzyj np. do tego tematu:

http://forum.karawaning.pl/topic/13543-chłodziarka-mobicool-nie-chłodzi/?p=318259

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.