Skocz do zawartości

Lodówka nie odpala na gazie podczas pracy na 230V


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice wyjeżdżają dzisiaj wieczorem nad morze. Ponieważ chcą dużo zapasów zabrać w lodówce a nie działa na 12V od rana ja chodzę pod domem na 230V ale zaraz musze ją odłączyć od zasilania i chciałem ja przełączyć na gaz a ona nie chce odpalić. Czy to dlatego, ze cala jest nagrzana? A może dlatego że jest zabezpieczenie które nie pozwala jej pracować na 230 i gaz jednocześnie lub w krótkim odstępie czasu? Do tej pory normalnie działała.

Edytowane przez Paszczak22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

griswold -Dlaczego nie ma możliwości odpalenia gazu ?.Układy Gaz/230v nie maja nic ze sobą wspólnego.By najmiej tak uważam,Ale mogę się mylić :hmm: .

Czy ktoś może potwierdzić  lub rozwiać moje myślenie  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Hobby jak i w poprzednim Buerstnerze mozna bylo odpalic na Gaz jak byla na 230V jak i odwrotnie. Zadnego zabezpieczenia nie bylo bo jak pisze irek, uklady niezalezne.

Tyle tylko ze nie powinno sie tak urzywac lodowki ale odpalic sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus251.

Nie do końca twa porada jest śmieszna,a nawet powiedziałbym że prawdziwa.

Sam kiedyś jechałem do nowego posiadacza przyczepy,odpalać ogrzewanie.Zarzekał się ,że wszystko sprawne,zawory otwarte,butla nowa,iskra jak gwiazda z nieba,tylko nie chce po prostu odpalić.Zajrzałem do szafy ,przekręciłem kurek ,pstryk i pali.Aaaa to w takiej pozycji ma być to pokrętło?,a ja myślałem że odwrotnie  :]  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lodowke elektrolux i jest tam 3 pozycyjny przelacznik rodzaju zasilania,wiec nie mam mozliwosci odpalenia gazu gdy jest w pozycji 230v

A widzisz a u mnie każe zasilanie to osobny włącznik który można załączyć niezależnie od drugiego, już nie jeden raz

podłączając 220V zapominałem wyłączyć gaz, tylko że nie wiem czy w tym czasie działała grzałka na 220V razem z gazem. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice już pewnie pojechali, ale przyczyną nie odpalania może być to że przez zimę jakiś pajączek sobie domek na palniku uwił i pewnie tego by trzeba przeczyścić. U znajomego tak było, wystarczyło wykręcić palnik, wszystko przedmuchać, złożyć i hula znowu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lodówka nie chciała odpalić na gaz. Przyczyna okazała się prozaiczna. Zapomniałem, że dopiero co założyłem nową butlę (to była wiosna). Odpaliłem kuchenkę gazową i paliłem palnik tak długo, aż kolor płomienia był jednolity na całym obwodzie palnika. Po tej operacji lodówka odpaliła od pierwszego strzału. Po prostu zapowietrzone były przewody z gazem. Otwarcie zaworów, to oczywiście podstawa, ale problem z pajączkiem, to również dość popularny powód problemów z lodówką na gaz.

Co do odpalania na różnych mediach - to u mnie jest najprościej, jak się da - każde z mediów jest niezależne. Więc mam włączone wszystkie 3 równocześnie. Tyle tylko, że jadąc samochodem staram się zasilać z 12V. Dojeżdżając na kemping, staram się podłączyć na 230V. Wtedy 12 jest już z automatu wyłączone (stacyjka wyłączona, a często i przyczepa w ogóle odpięta). Kiedy nie mam ani 230 ani 12V, wtedy dopiero kombinuję z gazem. Kiedy wyjeżdżam z kempingu, jednym z etapów jest zakręcenie gazu. Wtedy wszystko sobie chodzi niezależnie, a ja nie muszę pamiętać o przełączaniu poszczególnych sposobów zasilania lodówki :) Jeśli zdarzy się, że w specyficznym przypadku lodówka przez chwilę podziała sobie na dowolnych 2 różnych mediach, to na pewno nie ulegnie uszkodzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z lodówką na gaz i 12V.

Wyjeżdżam z domu i mam na 12V /wcześniej na parkingu chłodziła się pod 230V/ pakuję żywność i mam zamiar zrobić objazdówkę.

W trakcie jazdy,lodówka chodzi na 12 V....

Jak wygląda sprawa, gdy wychodzę na zwiedzanie 2-4 godziny a chcę aby w lodówce mi chłodziło.

-Czy przed każdym wyjściem w teren muszę załączać lodówkę na gaz? - ale chyba tak, bo w końcu padnie aku /a mam jeden w samochodzie/

-Czy mogę załączyć gaz pod blokiem przed wyjazdem a on automatycznie gaz przełączy/wyłączy gdy wcisnę zielony przełącznik na zasilanie 12 V?

-Czy jak stanę i wyłączę stacyjkę, a wyłącznik zostanie w pozycji na 12V, to załączy się gaz sam?

To tylko parę pytań związanych z objazdówką i aby prowiant był świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Przyczepa nie ma zestawu automatycznych przełączników i masy elektroniki kontrolującej co i gidze jest podłączone z ustawianiem priorytetów zasilania. Jeśli masz wyszstko włączone, to lodówka będzie próbowała działać na wszystkie sposoby i będą one sobie wzajemnie po prostu przeszkadzały. Jeśli przyczepa stoi pod domem i przygotowujesz się do wyjazdu i jeszcze do tego masz możliwość, to moim zdaniem, najlepiej podłączyć pod 230 i chłodzić prądem. Kiedy wepniesz przyczepę do samochodu I ODPALISZ SILNIK (zaznaczam, żeby przypadkiem nie zasilać przyczepki postojowo - tu tematy dotyczące połączenia samochód przyczepa w innych wątkach), wtedy zaczynasz zasilać z samochodu. Dopóki nie odłączysz od 230 - przyczepa jest zasilana z 2 źródeł!!!. Jedziesz w trasę, zatrzymujesz się, żeby pozwiedzać. Jeśli na 2 - 4 godziny, to ja się nie bawię w przełączanie. Ale zdarza się, że czasem na trochę dłużej, albo zatrzymujemy się na nocleg. Wtedy muszę odpalić lodówkę na gaz. Znowu - sama się nie przełączy. Jeśli wcześniej odpaliłeś ją pod blokiem na gaz i włączysz do samochodu - będzie zasilana z 2 źródeł (gaz i 12V). Jazda z odkręconym gazem jest niezalecana (szczegóły w innym wątku). Kiedy podłączysz 12V nic nie odłączy gazu. Jeśli zostawiłeś otwarty gaz, to albo nie zgasło w czasie jazdy i lodówka była cały czas zasilana z 2 źródeł, albo zgasło i nic się samo nie odpali...

 

Napisałem się, ale mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.