Skocz do zawartości

WIELKIE UPAŁY w Europie -zmiana terminu wyjazdu


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zrobić zapas zimnego browarka,zaopatrzyć się w jakiś wiatraczek,postawić jak się da cepę w cieniu i miec w pobliżu jakąś wodę żeby nawet na chwilke mieć jak odetknąć-nawet w dziecinnym baseniku i wtedy jakoś się wytrzyma.

Gorsze jest to że w takie upały 30+ targając cepę holownikowi łatwo nie jest,takie lepsze dogrzanie motoru  :] szybko weryfikuje starą chłodnicę wody,stare węże gumowe lub inne niedociągnięcia w układzie chłodzenia.

Wtedy często widać na ulicach szczególnie w korkach jak samochody robią pod siebie a każdy dłuższy podjazd pod górę z przyczepą każe nam bacznie obserwować wskazówkę temperatury.

Suma sumarum mnie osobiście jazda w upał też męczy nawet z klimatyzacją,nie wiem czy to przez nadmiar swiatła czy co :look: więc zawsze sobie obiecuję że wyjazd o 5 rano :lol2: a potem jak zwykle wyjazd o 9 hehehe..i tak w koło Wojtek...

 

Ja też w te upały się będę przebijał pewnie pod mniejsze większe górki,ale co ważne dla mnie w sytuacjach awaryjnych niech każdy karawanignowiec ma dookoła oczy otwarte bo może trzeba będzie komuś pomóc....

Do zobaczenia na trasie..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

Najbardziej podczas upałów ma przekichane kierowca. Podczas jazdy na południe słońce świeci najpierw z boku, potem po skosie, a na końcu w klatę. A ty człowieku ani drgnij i jeszcze patrz do okoła itd. Zawsze podczas wyjazdów mam lewą rękę bardziej opaloną od prawej, a nie ćwiczę zimnego łokcia odjąd mam klimę :] .

Dla odmiany na urlop czas zacząć jeździć na północ, aby żonę też przez szybe wysmażyło, bo dla czego to zawsze mam być ja :ee: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gd od kilku dni waha sie od 19 do 25 także jest dobrze żeby napierać nad morze,za kilka dni spadnie deszcz

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia z Węgier.

Ja czekam na mniejsze upały na Węgrzech,a o 10 dni późniejszy wyjazd dla mnie to nie problem.

Właśnie w takich sytuacjach,karawaning wykazuje swoje zalety w zakresie swobody wyjazdu w zależności od warunków oraz naszych potrzeb.

Pozdrawiam z Upalnego Opola.Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyruszam w srode,upaly i w gd zaczely sie dawac we znaki przesunelem wyjazd na noc,dolozylem podwojne wentylatory i dodatkowy na chlodnice oleju skrzyni mysle ze da rade,kurka w tej chwili mam 39 st,nieszczesne poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-373-1436163621,36_thumb.jpg

 

Wracałem wczoraj z północy na południe. Klimaty zupełnie jak w drodze do GR lub CRO :) na szczęście brak korków i darmowy przejazd na A1. Oby Chorwaci wzięli z nas przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat teraz 5-ka idzie do remontu. I tak długo czekala.

http://kontakt24.tvn24.pl/ewakuowano-ponad-700-osob-wichura-zniszczyla-osrodek-w-szczutowie,174121.html

 

niektórzy wczasowicze mogli trafic własnie na efekt upałów w Polsce. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz 5-ka idzie do remontu. I tak długo czekala.

 

My na szczescie w tym roku jedziemy w kierunku Basel. Te wieczne korki na Stuttgart po prostu mnie dobijaja.

Jak dzisiaj w koncu nie spadnie deszcz to chyba umre  ;( . Mam w sypialni 30 stopni. 34 w ogrodzie pod drzewami i 40 na balkonie.

Przyczepa juz gotowa do drogi. Markiza zamontowana, opony zmienione i nowy wiatrak w do chlodzenia lodowki.

 Jeszcze tylko tydzien do urlopu :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na szczescie w tym roku jedziemy w kierunku Basel. Te wieczne korki na Stuttgart po prostu mnie dobijaja.

Jak dzisiaj w koncu nie spadnie deszcz to chyba umre  ;( . Mam w sypialni 30 stopni. 34 w ogrodzie pod drzewami i 40 na balkonie.

Przyczepa juz gotowa do drogi. Markiza zamontowana, opony zmienione i nowy wiatrak w do chlodzenia lodowki.

 Jeszcze tylko tydzien do urlopu :bravo:

Kierunek Stuttgart jest cały czas zakorkowany. Robia cały czas . Jeszcze troche trzeba wytrzymac. Upal dobija maksymalnie. Ja liczyłem , że dzisiaj popada jak zapowiadali ale okazalo się , że na obrzeżach KA , Durlach i Weingarten troche pokropilo i zrobila się jeszcze wieksza "parówa". Ja na szczeście wziąlem urlop ostatni tydzień sierpnia i pierwszy września. Zlot na Wegrzech  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmut to wracaj z Węgier przez zlot naszego forum w Podlesicach w pierwszy weekend września. Miło będzie Cię gościć a dużo drogi nie nadrobisz.

Ja już od dłuższego czasu przymierzam się do zaliczenia kilka zlotów forumowiczów w Polsce. Jedyne co mnie ogranicza to urlop.

Bardzo dziekuje za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lipca w Europie prognozowane są WIELKIE UPAŁY dochodzące do 38 stopni C.Mają trwać ponad 8 dni. W związku z powyższym warto rozważyć terminy wyjazdów na wakacje.

...

Przypominam ,że takie wysokie temperatury mogą być zagrożeniem dla życia szczególnie dla małych dzieci oraz osób starszych. Poza tym co za przyjemność wegetować w takim upale nawet nad morzem.

@Lucek26

Cały rok marzymy/tęsknimy za słońcem i ciepłem żeby wygrzać nasze kosteczki.

Myśleliśmy że dzisiejsza noc będzie najgorsza. Nie było tak żle...

Od soboty zmiana pogody  znowu będzie lament że leje...

Od rana do wieczora siedzimy nad wodą pod parasolem, mocząc się co pewien czas w ciepłym morzu.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Ponieważ mamy znaczące promocje, po plaży chodzimy do solarium...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.