Skocz do zawartości

WIELKIE UPAŁY w Europie -zmiana terminu wyjazdu


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mamy prawie połowę sierpnia a moje ostrzeżenie o zbliżających się upałach napisane pod koniec czerwca jest ciągle aktualne. Sam jestem zdziwiony ,że trwają tak długo.

Mimo ,że osobiście ich nie znoszę to w tym roku mimo ostrożności i ciągłego opóźniania wyjazdu na Węgry zaliczyłem ponad dwa tygodnie z temperaturami przekraczającymi ponad 35 stopni C ,w tym kilka dni z temperaturą sięgającą 38stopniC.Po powrocie w Opolu nadal jest upalnie i odnoszę wrażenie ,że uwzięły się specjalnie na mnie.

Upały mają trwać nadal,co najmniej do końca tygodnia. Mimo ,że ich nie lubię to muszę przyznać,że dzięki basenom termalnym zniosłem je bardzo dobrze.

Napiszcie o swoich sposobach przeciwdziałania negatywnym skutkom UPAŁOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy na kempingu w Juracie, znaleźliśmy taką miejscówkę że przez cały dzień, temp przy przyczepie nie wynosiła ponad 26 st. Tak więc czuć było przyjemy wręcz chłód. A popołudniami, podczas drzemki nad morzem dało się nawet lekko "zmarznąć":) Sposób na upał? Grzebać coś przy samochodzie w podziemnym garażu.Ja mam tak 21st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w podziemnym garażu przecież to już inna sprawa :D

 

Ja w upały zasłaniam wszystkie okna roletami i zamykam na czas kiedy idziemy do pracy. Wieczorem i na noc otwieram :) W domu jest zatem znośnie.

W pracy wentylator i woda do picia.

W dni wolne od pracy leniuchuje i cieszę się, że gorąco :] - najlepiej ten czas spędzić nad wodą i w cieniu.

Ogólnie mam wysoki próg wytrzymałości i upały mi zbytnio nie przeszkadzają :yay: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... a ja narzekałem na brak pogody przez tydzień (końcówka lipca) nad PL morzem :)

wiem ze brzmi to nierealnie ale były takie 2-3 dni ze miałem włączony piecyk (na min.) przez całą noc ... :D

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 8 lipca jak byłem w Zakopcu "Pod Krokwią" jednego poranka było 4 st. (słownie CZTERY), a w dzień 12-ście.

Tak więc jak dla mnie to niech jara, byleby popadało co jakiś czas, bo noc nie daje właściwego odpoczynku...

 

Lucek wyszukuj "na siłę" załatwień na mieście i wskakuj do autka z klimką na 21 st ustawioną. Ja tak robię :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... a ja narzekałem na brak pogody przez tydzień (końcówka lipca) nad PL morzem :)

wiem ze brzmi to nierealnie ale były takie 2-3 dni ze miałem włączony piecyk (na min.) przez całą noc ... :D

 

Ja na początku lipca po niecałych czterech dniach w Dziwnówku z włączonym ogrzewaniem, spakowałem manatki i dwa dni później "męczyłem się" w 36 upale nad Adriatykiem - szkoda tylko, że pogoda popsuła nam wszystkie nasze plany i musieliśmy wdrożyć wariant "B". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.