Skocz do zawartości

Demontaż kibelka kasetowegoThetford w przyczepie KIP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyciek ze zbiornika wody do spłukiwania WC do komory na kasetę jak i nie zawsze działająca pompa spłuczki zmusiła mnie do wyciągnięcia kibelka na zewnątrz i rzucenie okiem na ten niemiło pachnący ale jakże potrzebny wynalazek. :]

Czas wyciągnięcia kibelka na zewnatrz to około 30min i najlepiej robić to w 2 osoby żeby niczego nie połamać ale bez problemu da radę samemu.

Na samym początku spuscić wodę ze spłuczki, wyjąć kasetę WC i odłączyć przewody zasilajace od strony kasety.

Następnie odkręcić śruby zaznaczone na zdjęciu na czerwono(od strony kasety)  niebiesko(od łazienki) i piono do góry wyszarpnąć z prowadnic zaznaczonych na zielono.

post-17500-0-46070100-1434998937_thumb.jpg

Jak to mamy już na zewnątrz wygląda to tak

post-17500-0-93806200-1434999070_thumb.jpg

post-17500-0-50758000-1434999080_thumb.jpg

post-17500-0-65910700-1434999084_thumb.jpg

post-17500-0-99089800-1434999110_thumb.jpg

Całość jest mało skomplikowana  i jeśli nie ma wycieków ze spłuczki,dochodzi prąd i sama pompka jest sprawna a pompka spłuczki dalej nie działa to niedomagań trzeba poszukać w tej puszcze gdzie znajduje się włącznik pompki współpracujący z włącznikiem sygnalizujacym włożoną kasetę WC i bezpiecznikiem który u mnie robił psikusa (zimny lut na wyjściu do włącznika pompki).

post-17500-0-67822100-1434999471_thumb.jpg

U mnie podciekały rurki do spuszczania wody które ktoś osadził tylko na jakiś pseudo kit (rurka po obczyszczeniu była luźna),ja dorobiłem oringi i osadziłem dodatkowo wszystko na sylicon i jest ok.

 

Nie jest to profesjonalna fotoleracja  ale może komuś się przyda :ee:

Ogólnie przez 3 dni zrobiłem mojej cepce mały serwis tzn.

 

-sprawdzenie stanu okładzin ciernych

-regulacja dokręcenia łożysk w kołach jak i wymiana towotu

-nasmarowanie mechanizmu najazdowego

-nasmarowanie podpór

-nasmarowanie sanek z kołem zapasowym pod podłogą

-kontrola okładzin ciernych kuli haka

-dokładne umycie przyczepy z zewnątrz i wewnątrz

-podłączenie oświetlenia led z modułów samsunga w całej budzie

-wiele wiele innych rzeczy

 

teraz tylko w drogę :przyczepa: i zimne  :piwko:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis przyda się potomnym :piwo::ok:

 

Kiedyś miałem podobny problem z bezpiecznikiem. Naszukalem się problemu a tu pierdoła jak u Ciebie. Na szczęście obyło się bez demontażu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.