Skocz do zawartości

Mini klima - nawilżacz w przyczepie - czy warto ?


Nix2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nix, jest to gotowe urzadzenie o nazwi airmix do piecow Trumy z zamontowanym nadmuchem.

Trzeba piszukac na allegro, olx itd, kupic i zamontowac.

Ok, tylko ja mam piecyk Carver 1800 a nie Trumę, więc to u mnie i tak nie będzie pasować ( mój piec nie ma rozprowadzenia)

 

Tym niemniej sama idea nadmuch zimnego powietrza podoba mi się :)

 

pzdr! Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem link podałem zły a chodziło mi o taką postojowa :P

 

:P ok, nie wiedziałem, że link jest zły :)

Ale fakt, rozwiązania są ok, tylko trzeba by mieć naprawdę spore akku w cepce do obsługi :(. Ale co się dziwić, aby powstało zimno, potrzeba jest energia, w tym przypadku elektryczna, nie ma nic za free ;).

 

 

Ok, tylko ja mam piecyk Carver 1800 a nie Trumę, więc to u mnie i tak nie będzie pasować ( mój piec nie ma rozprowadzenia)

 

Tym niemniej sama idea nadmuch zimnego powietrza podoba mi się :)

 

pzdr! Nix

 

titaj nie do końca byłbym pewny że nie będzie pasować. W prawdzie nie interesowałem się Carver`ami ale jakoś drastycznie się nie różnią i chyba dałoby radę zaadaptować nadmuch Trumy (TrumaVent) do takiego pieca przy odrobinie umiejętności majsterkowczych :hmm: a potem airmix to już drobnostka. 

 

Nawet po zdjęciach z google chyba masz w piecu (tylna ściana) po środku wytłoczone miejsce na otwór pod (nadmuch - Vent), zobacz dokładnie. Jak tak to już bym kombinował z jego założeniem. 

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAA, jednak nie polecam montażu airmix u Ciebie (sam Vent jak najbardziej). 

Ty masz wyrzut spalin pod podłogę czyli tam gdzie airmix będzie zasysał powietrze. O ile latem będzie ok, o tyle nie zaufałbym, że w chłodniejszą noc część spalin z pieca nie przedostanie się (nawet zamkniętym) airmix`em do wnętrza cepki, a to juz grozi podtruciem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak jest, nie ma klasycznego "komina".

 

W zasadzie zależy mi tylko na lekkim schodzeniu budki w upały. Mam w innym miejscu fabryczną kratkę w podłodze ( obok podgrzewacza gazowego Carver Cascade 2 PLUS), no ale

chyba ten ogrzewacz też ma wydmuch pod przyczepę, więc odpada...?

 

Mam też fabryczną małą ( ok fi 40mm) kratkę w podłodze pod lodówką.... czy tu mógłbym zamontować zwykły wentylator "kanałowy" i tak wtłaczać zimniejsze powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie, używane klimy postojowe do ciężarówki są już za 1000zł, kupić taką i była by alternatywa

dla drogich klimatyzacji dachowych przeznaczonych dla przyczep kempingowych, ale czy to by dało rade

schłodzić przyczepę, jakby nie patrzeć przestrzeń jest większa jak w kabinie.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=KLIMATYZACJA+POSTOJOWA+-+SCANIA+%2F+VOLVO+%2F+MAN%2FDAF&bmatch=seng-ps-mp-p-sm-isqm-3-default-0615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "zwykłego" aku nawet 100Ah to wszystkie KIMATYZATORY SPRĘŻARKOWE odpadają - za duża moc.

 

Jest jeszcze takie coś jak zapodałem w pierwszym poście, tylko w wersji "profi"

 

Klimatyzatory wodne

Klimatyzator wykorzystuje proces schładzania się powietrza w trakcie odparowania wody; wentylator wtłacza do kabiny świeże i chłodne powietrze, które umożliwia wypoczynek nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach! Najlepszą wydajność urządzenia uzyskuje się w miejscach o wysokiej temperaturze i niskim współczynniku wilgotności powietrza.
Produkt ten od lat cieszy się bardzo dużą popularnością w takich krajach jak: Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Italia, Benelux czy Dania.

DANE TECHNICZNE:
• Wydajność chłodzenia kabiny: ok. 8-20° C poniżej temperatury otoczenia (najwyższa wydajność przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza)
• Silnik dmuchawy:
- z podwójnym wentylatorem
- niski pobór prądu od 0,4A do 4A/h przy zasilaniu 24V
- maksymalny przepływ powietrza 900m3/h
• Małe zużycie wody (270 - 7740 ml/h, uzupełnianie wody co ok. 4-6 dni)
• Bardzo cicha pompa wody
• Zbiornik wody ma pojemność 35 litów i wymiary /wys. x szer. x dł./ - 64 x 55 x 14,2 cm
• Dostępne w wersji na 12V
• Elektroniczna jednostka sterująca z mikroprocesorem
- 8 prędkości nawiewu
- programowany czas pracy klimatyzatora
- czujnik poziomu wody
- wskaźnik czasu pracy pompy wody

 

Takie cuś o ile działa byłoby do przyjęcia :)

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być coś takiego http://allegro.pl/klima-klimatyzator-postojowy-wodny-kpl-i5346808507.html

lub takie coś http://allegro.pl/klimatyzator-wodny-klima-klimatyzacja-przenosny-kr-i5391051516.htmlale dobre chłodzenie potrzebuje dużo energii, tak więc ciekawe jak z prawdziwą wydajnością takiego urządzenia w upalne dni :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie cuś mówiono "KLIMATOR" kiedyś...

 

Widziałem w akcji u znajomego klimator ( taki jak z drugiego linku)w pokoju, w lecie dawało się odczuć że jest wyraźnie niższa temperatura, więc

jeśli wody paruje odpowiednio dużo i wentylator jest odpowiednio silny to jakiś efekt jest.

 

Ale w porównaniu z tym urządzonkiem z pierwszego posta to jest prawdziwa bestia, a urządzonko to "zabawka"

Moc 60W wentylatora i przepływ pow.500 m3/h...

 

A ten zabawkowy nie ma podanych parametrów, ale na moje oko mógłby mieć... 5W, czyli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wtedy by się sprawdziła ale w moim przypadku to raczej rzadko bym skorzystał.

 

Ale po namyśle i Waszych radach może bym zainstalował duży tzn taki z prawdziwego zdarzenia klimator, taki jak ten w/w, no niechby był

powiedzmy 40W a nie 60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, ale poważnie planuję( to będzie instalacja "mobilna " więc się nie narobię...). Tyle że on będzie zaledwie ok. 100W więc stosunkowo mały, no i aku mam na razie

"zwykły" samochodowy, który długo nie pociągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurę od airmixa nie musisz dawać przy piecu. Może iść nawet przez pół budki, kwestia pokombinowania. Do carvera cent ponoć podchodzi ale chyba nowszy teb2. A pod niego mixa podłączyć to już łatwa sprawa wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę to airmix został pomyślany jako system umożliwiający dodawanie zimnego powietrza do ciepłego /mieszanie/ a mi chodzi wyłącznie o nadmuch zimnego powietrza

w celu chłodzenia. Więc czy airmixa potrzebuję czy tylko odpowiedniego wentylatora zasysającego spod przyczepy ?

 

Te rozprowadzenia oczywiście mogłyby się przydać bo zwiększałyby wydajność ( o ile starczyłoby wydajności w samej turbinie) ale chyba konieczne nie są, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.