Skocz do zawartości

Mini klima - nawilżacz w przyczepie - czy warto ?


Nix2

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jak je masz to nadmuch zimnego/cieplego masz rownomierny w calej cepce a bez tego bedziesz mial nadmuch zimnego w jednym miejscu i goraco w innym i odwrotnie, piec i przy nim goraco a w drugim koncu cholniej.

Poprzednia cepke (355cm) mialem bez nadmuchu a obecna (420cm) z nadmuchem (rozprowadzeniem) i powiem Ci ze roznica w komforcie jest diametralna i nigdy wiecej cepki bez ventu juz nie kupie (albo zaloze jako pierwsze udogodnienie). Jak masz mozliwosc (finansowa/techniczna) i o tym myslisz to zakladaj rozprowadzenie + airmix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale tak naprawdę to airmix został pomyślany jako system umożliwiający dodawanie zimnego powietrza do ciepłego /mieszanie/ a mi chodzi wyłącznie o nadmuch zimnego powietrza

w celu chłodzenia. Więc czy airmixa potrzebuję czy tylko odpowiedniego wentylatora zasysającego spod przyczepy ?

 

Te rozprowadzenia oczywiście mogłyby się przydać bo zwiększałyby wydajność ( o ile starczyłoby wydajności w samej turbinie) ale chyba konieczne nie są, no nie ?

 

 

Głowne ustawienie Airmixa to czerwone czyli nadmuch z pieca i niebieskie czyli dmucha powietrzem pobranym spod przyczepy Żeby mieszał to trzeba ustawic posrodku (a u mnie to niejest łatwe bo samo wskakuje na C/N) i to nie to raczej było zamysłem projektantów  :hmm:  Airmixa nie mozna porównac w najmniejszym stopniu z klima ale przy nadmuchu spod budki w upalne dni robi sie o wiele przyjemniej B)

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a orientujecie się jakiej mocy jest dmuchawa airmaxa ? Bo to klasyczny wentylator promieniowy, coś jak dmuchawa samochodowa.

Edytowane przez Nix2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mała moc, bo rozumiem że jest regulacja prędkości ? Jeśli na max ma 1A/12W to ok 12Watt.

 

Teraz sobie przypominam: Oglądałem taką przyczepę- angielkę z tym panelikiem truma-vent. Chodziło to baaaardzo cicho,(prawie bezgłośnie)  miało 2 biegi , rozprowadzenie też było, ale

strasznie słabo to dmuchało, nawet na silniejszym biegu. To wygląda ogólnie fajnie, ale trochę słabe to jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nix pisze z fona to linkow nie podrzuce ale:

- trymavent ( zdjecia kit'a) to trumavent a nie air mix.

- panel regulacyjny ma plynna regulacja od "0" do "5" a nie jak piszesz w dwoch biegach (moze to byla jakas samorobka)

- mi w zupelnosci wystarczy nadmuch ustawiony na "1" - "2".

- trumavent na 12V to TB/TEB a na 230V to TN

- nie moc a ilosc obrotow robi robote w vencie ;).

- airmix to urzadzenie opcjonalne, dokladane do venta (tego i tego)

- airmix nie posiada zadnego silnika i jest ukladem czysto mechanicznym.

 

Nie namawiam ale polecam, znam roznice na wlasnej skorze.

Napisalem to conwyzej abys nie mylil trumaventu z airmix'em bo to dwie rozne sprawy i zalozyc samego airmix sie nie da bo to tylko "uklad rurek z klapkami" i musimy miec do tego vent jako posdstawe.

 

TEB ma regulacji obrotow ma moc w przedziale 0,2 - 1A i naprawde ilosc obrotow tego silnika robi robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kumam teraz, dzięki za wyjaśnienie. Ponieważ nie mam żadnego wentylatora to musiałbym w takim razie najpierw zakupić trumavent na 12V, skoro mówisz

że wydajność ma ok, to mógłby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś pinkie wszytsko wyjasnił :ok:

 

Nix pytales o wentylator to pokazalem Tobie jak wyglada, ale to jest sam vent czyli rozprowadzenie powietrza po przyczepie Airmix to cos innego (choc opiera sie na Vencie) poprostu kawał rury (cos w rodzaju trójnika) z klapka ktora zaleznie od polozenia otwiera dolot zimnego/cieplego powietrza do ventu Wygoogluj sobie to zobaczysz o co chodzi, jutro moge wrzucic foto bo mi sie teraz do budy isc niechce Tak wiec jak bys chciał myslec o Airmixie to obowiazkowo musi byc Vent Wystepuja one na 230V i 12V przy czym 12V duzo rzadziej, Airmix to tez rzadkosc :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.