Skocz do zawartości

Drzwi do części sypialnej przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jesienią ubiegłego roku nabyłem swoją kolejną przyczepę (tym razem HOBBY 460 PRESTIGE) i nie posiadam w niej drzwi wewnętrznych rozsuwanych (ktoś je zdemontował - Holender). Lubię mieć kompletną przyczepę i chciałbym nabyć takie drzwi lub je dorobić. Czy ktoś wie gdzie można nabyć takie oryginalne drzwi lub mógłby udzielić mi rady z czego wykonać takie drzwi? Myślałem o płycie meblowej ale wydaje mi się, że płyta meblowa jest zbyt ciężka. Proszę o POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Mirku.Proponuje sklejke lub płytę HDF 4mm w środek konstrukcje z ceinkich listewek ok8mmx25mm pionowe i8mmx50 mm poziome poniewarz musisz zamocować w nich rolki, klejone na klej do drewna lub kontaktowy .Materiał dostaniesz w składzie z płytami meblowymi (odrazu CI dotną na wmiar) a listewki umiejscowego stolarza.Sklejka występuje z naturalną okleiną w róznych gatunkach a płyta HDF jest drewnopodobna w róznych kolorach.Gdybyś czegoś niewiedział pisz lub dzwoń.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi byly z multiplex plyty, to taka plyta ktora w srodku wyglada jak plaster miodu... ale i tak swoje wazyly, to jednak dwie dosc spore powierzchnie sa.

Z tym ze my zdemontowalismy jak Twoj Holender :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi byly z multiplex plyty, to taka plyta ktora w srodku wyglada jak plaster miodu

 

Z tego co wiem to blaty stolików też zazwyczaj są z tego robione :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no to dziwnie. Skrzynie pod łóżkiem i drzwi większych wymiarów (kibel, duża szafa) z tego co widywałem do tej pory zawsze robione były z płyty wiórowej :niewiem:. Jesteś pewna że powierzchnie o mniejszej grubości ścianki tez są z tego u Ciebie robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się jedynie denerwuję na te moje drzwi. :niewiem: Ciągle mam tylko z nimi kłopot bo się odpinają , wypadają z szyn/rolek, nigdy nie da rady ich dokładnie wpasować,ale jak już są - niech będą....

Póki co...śruby czynią cuda.

 

Pozdarwiam.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, pewna nie jestem bo nie sie nie znam na tym, ale pisze:

 

²Eigentlich überflüssig zu erwähnen, dass im Columbus keinerlei Spanplatte die Standfestigkeit der Einrichtung in Frage stellt, vielmehr wurde durchgängig kirschbaumfurnierte Multiplex verarbeitet"

 

czyli, ze w Columbusie nie wbudowana jest zadna plyta wiorowa a cale umeblowanie wykonane jest z furnirowanej Mulitiplex.

 

ps mi sie tez raz drzwi wyrwaly z gornego wozka, nie wiem czy nie zapiete byly czy cus... dobrze ze walnely na lozko i wiekszych strat nie bylo :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już o wielu rozwiązaniach. Między innymi myślałem o drzwiach harmonijkowych, tylko one nie dość, że są zbyt wąskie (moja przestrzeń do zamknięcia ma min 85 cm), to jeszcze nie zmieszczą mi się pomiędzy ścianką a siedziskiem (złożone drzwi są znacznie szersze niż nawet podwójna płyta). Myślę nad użyciem zwykłej płyty meblowej laminowanej i systemu dolnych wózków jezdnych takich jak stosuje się w szafach, lecz mając jeszcze trochę czasu szukam trochę lżejszej alternatywy. Czy wie ktoś może gdzie można nabyć coś takiego o czym piszecie "Mulitiplex"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zbyt wąskie (moja przestrzeń do zamknięcia ma min 85 cm)
To nie jest problemem, bo jak nie kupisz jakiś najtańszych drzwi to zawsze możesz dokupić dodatkowe pióra i poszerzyć je do wymaganego rozmiaru.
nie zmieszczą mi się pomiędzy ścianką a siedziskiem
A nie masz jakiegoś zdjęcia, bo jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić gdzie to ma wchodzić. Przypuszczam, że były tam kiedyś drzwi harmonijkowe, ale nie będę się upierał. Może zobacz jak to jest rozwiązane w innych przyczepach, bo chyba raz widziałem drzwi rozsuwane i to właśnie w jakimś modelu Hobby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi to byly dwie plyty 50x200cm 3cm grubosc plyty, zawieszone na gornym wozku. Pierwsza plyta ciagnela za soba druga przy przesuwaniu. Na dole jest tylko na koncu przy lozku metalowo-plastikowe U przykrecone do podlogi w ktore drzwi wchodzily, zeby sie po zamknieciu nie ruszaly (na drugimzdjeciu ciut widac ten kawalek)

 

Tak to wygladalo (zdjecie nie moje, bo nie mam z drzwiami - model wiekszy)

 

schlafen.jpg

 

Probowalismy z roleta rzymska, ale bylo o tylek rozbic tz uciazliwe :]

 

567327yz0.jpg

 

Normalne drzwi harmonijkowe maja za gruba kasete i u mnie by sie nie zmiescily... sa jeszcze "zaslonki" harmonijkowe stosowane w obecnych przyczepach, sprasowanie sa dosc gesto tak ze grubosciowo bylaby u mnie okejos, A i mozna kupic w dowolnej dlugosci i szerokosci, ale cene maja taka ze ja postoje :bzik: i stanelo na dosc grubej materialowej

 

img4277qc5yn4.jpg

 

Zawsze jest wepchnieta w dziure drzwiowa, ale my jej przewaznie nie uzywamy... podrozujemy w dwojke to nie ma takiej potrzeby a do tego normalnych drzwi i tak nie mozna byloby zamknac bo jak psiak przylezie do nas nad ranem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu zamieściłem zdjęcie znalezione w internecie drzwi takich jak brakuje u mnie. Po stronie tam gdzie jest na fotce szafa u mnie jest łazienka i pomiędzy ścianą łazienki a siedziskiem jest miejsce na schowanie się drzwi z płyty (ok. 5 cm). Drzwi harmonijkowe posiadają elementy, które po złożeniu (drzwi otwarte - elementy układają się prostopadle do prowadnicy) mają ok 10 cm czyli raczej nie schowają się w przestrzeń pomiędzy ścianą a siedziskiem. Po prawej stronie mam drzwi wejściowe więc otwieranie na prawo też nie wchodzi w grę (przysłaniałyby znacznie drzwi wejściowe). Nawet prowadnica górna posiada maskownice takie jak na fotce, które nie pozwolą zamontować drzwi harmonijkowych. Pozostaje mi tylko płyta meblowa lub kotara. W KNAUSIE miałem drzwi przesuwane tylko wydaje mi się, że lżejsze niż płyta meblowa. Wprawdzie nagminnie wypadały z prowadnic ale to chyba taki urok drzwi przesuwnych.

post-41637-imported-3bdddd9b-8efc-49b6-9e8f-61693b2c1053_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, chiałbym zapytać Was czy nie orientujecie się gdzie można drzwi harmonijkowe kupić - taki lekkie do przyczepy, szukam po internecie, ale znajduję tylko drzwi domowe, może ktoś wie, widział, albo ma na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.