Skocz do zawartości

Jadę oglądąć (moją przyszłą?) przyczepkę :)


slavko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  :skromny:
 
uff, po kolejnym tygodniu poszukiwań mojej przyczepy, jadę jutro na oględziny a może i zakup (kto wie) tej przyczepy
 
http://olx.pl/oferta/przyczepa-kampingowa-n126n-niewiadow-CID5-IDa14T7.html#b1c5906086
 
tak, tak, to nasz Niewiadów :]  może to nie jest Hobby sf 440 :]  i może nie ma stałego łóżka na czym mi zależy (a może zależało??) ale skuszony pewnym pochodzeniem i legendą 126tek, jadę. A nóż/widelec to będzie to czego szukam! :slina:
 
Zastanawiam się tylko co z ceną, nie ma do czego porównać, nowa taka (można zamówić w Niewiadowie) to koszt minimum 31 000 + dodatki nawet 8000 zl. wiec prawie 40 tys. Jak myślicie, ile warta może być taka przyczepa jeżeli jest rzeczywiście w bardzo dobrym (tak zapewnia sprzedający) stanie?
 
Czy na zdjęciach widzicie coś niepokojącego?
 
dzieki z góry za wszelkie uwagi/wskazówki
 
PS to mój drugi po powitalnym post, wiec nie skrytykujcie mnie za bardzo jeżeli coś napisałem/zrobiłem/zamieściłem nie tak jak powinienem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem zaskoczony że tak może wyglądać Niewiadów bardzo fajna budka,zdjęcia wnętrza dość ogólnikowe ale myślę że to suche będzie na 90%.Cena faktycznie nie ma z czym porównać. Także pewnie nie pomogłem ,ale mi się podoba nawet bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób będzie podróżowało tym nabytkiem? Z rozmiarów domyślam się, że 2 dorosłe.

A jeżeli tak to za tą cenę 2-3 osobową budkę można zakupić z lepszym standardem.

Już  nie wspomnę, że łazienka bardzo mało komfortowa.

Podsumowując: kupę kasy jak dla mnie za taką maliznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, dzięki za wszystkie Wasze opinie!

 

Budka dla dwóch osób dorosłych, córka już nie chce z nami jeździć :(

 

Tak, teoretycznie można kupić większą budkę w tych pieniądzach ale na pewno będzie starsza, niemal na pewno sprowadzona z zagramanicy (nie po wypożyczalni, rzecz jasna :)) i tak naprawdę duże prawdopodobieństwo, że będzie brzydko pachnieć :(

 

Generalnie chciałem/chę coś większego ale jeżeli się nie uda to na początek dopuszczam mniejszy egzemplarz, szukam czegoś w miarę mobilnego wiec mała pojemność jest dla mnie zarówno wadą jak i zaletą  :]

 

Nie ukrywam, że jestem zakochany w Hobby sf440 ale pierwsze primo nie mogę znaleźć używanej (wartej kupna) a żeby wydać min. 60 tys na nową to muszę mieć 100% pewności że nie ogarnę tematu używanej :) a drugie primo, zastanawiam się czy 1350DMC do avensisa 1,8 w benzynie to nie za dużo....? jak jadę bez przyczepy to wydaje mi się, że to cos nie ma siły pomimo prawie 150 kucyków  :hehe:

 

PS co do ceny, to mam nadzieję że aż tyle nie będzie kosztowała  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko a dane w dowodzie rejestracyjnym tego avensisa sprawdzałeś?

Czyli F1, F3, G, O1.

 

Niewiadówkę na pewno pociągnie, ale te nowe budy to ciężkie są bardzo skoro 400 ma DMC 1350 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za 9 letniego Niewiadowa (mimo, żeużywana od 2008 roku) wydaje się zdecydowanie za duża. W tej cenie można znaleźć większą przyczepkę w podobnym wieku.

 

Chociaż ten Niewiadów wydaje się idealny, i gość dorzuca sporo gratisów (więc chyba dlatego dał taką cenę wyjściową) to cena jest jednak zaporowa.

 

Jeśli będziesz ją chciał, to targuj się i to mocno. Gość raczej nie sprzeda tej budki w takiej cenie.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko, ja bardzo lubię Niewiadówki, mają swój klimat, ale przemyśl na spokojnie. Nie napalaj się jak szczerbaty na orzechy :) To dodatkowe wyposażenie to nie jest już szczyt technicznych możliwości, a i koszta takich dodatków nie są strasznie wielkie. Porównaj wnętrze np z pierwszą z brzegu, którą znalazłem na alle...
http://otomoto.pl/oferta/kip-star-line-41-namiot-przyczepa-kempingowa-ID6y4Mrz.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z moimi przedmówcami, za taka kase można poszukać cos lepszego mamm na myśli standard i ciut większego, szczerze ja bym takiej kasy za niewiadówek nie dał, ;)  choć nie powiem podoba mi się ale tak jak wspomniałem nie te pieniądze  :zolta: trochę cierpliwości poszukaj a coś znajdziesz  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko a dane w dowodzie rejestracyjnym tego avensisa sprawdzałeś?

Czyli F1, F3, G, O1.

 

Niewiadówkę na pewno pociągnie, ale te nowe budy to ciężkie są bardzo skoro 400 ma DMC 1350 kg.

 

F1 2000kg F3 3500kg G 1497 kg O1 1500kg

 

formalnie wiec pociągnie DMC 1300Kg/1350kg ale zastanawiam się jaki to będzie komfort jazdy i czy pod byle wzniesieniem nie będzie się poddawać...?

 

Fizycznie ciągnąłem tym samochodem ok 700kg i czuć było ciężar ale spokojnie dało radę podróżować.

 

Zgadza się, ciężkie są te nowe przyczepy, Hobby OnTour są trochę lżejsze ale pozostałe serie to już naprawdę duży ciężar porównując do ich wielkości....stąd też moje obawy i zainteresowanie mniejszymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z moimi przedmówcami, za taka kase można poszukać cos lepszego mamm na myśli standard i ciut większego, szczerze ja bym takiej kasy za niewiadówek nie dał, ;)  choć nie powiem podoba mi się ale tak jak wspomniałem nie te pieniądze  :zolta: trochę cierpliwości poszukaj a coś znajdziesz  :rolleyes:

 

Ja również się zgadzam, że drogo ale mam zamiar "troszeczkę" się potargować  :laugh:

 

Cierpliwości mi nie brak, szukam przyczepy od września/października ubiegłego roku - książkę mógłbym na ten temat napisać :bzik:  Generalnie nie spotkałem jeszcze przyczepy świeżo sprowadzonej z zagramanicy, która byłaby warta kupna (niezależnie od ceny) :(.

 

Dlatego w porywach desperacji już niemal zaliczkowałem nową.....ale w ostatniej chwili postanowiłem dać sobie jeszcze czas do jesieni. Przez ten długi czas oglądałem TYLKO dwie przyczepy używane warte kupna, obydwie od pierwszych właścicieli w PL, nie handlarzy, sprzęty zarejestrowane były na sprzedających. W pierwszej nie dogadaliśmy się z ceną ( za 5 letnią wołać prawie jak za nową to trochę przesada  :( ) a druga odpadła z powodu DMC 1500kg, doszedłem do wniosku że lepiej poszukać innej przyczepy niż zmieniać samochód  :hehe:

 

To co zawęża moje pole poszukiwań, to być może wiek, generalnie nie oglądam przyczep starszych niż 10 lat, dlaczego? Nie mam zaufania, jest coś takiego jak zmęczenie materiału i w związku z tym, drastyczny wzrost ryzyka wystąpienia poważnej i kosztownej do usunięcia usterki.

 

Drodzy, dzięki za wszelkie uwagi. Nawi mówi, że mam do pokonania 310km, kawka, przegląd prasy, pobudka mojej kochanej drugiej połowy i w drogę! Po powrocie na pewno podzielę się z Wami wrażeniami z oględzin i/lub być może zakupu  :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyśl jedną sprawę - ładowność niewiadowa jest 100kg w papierach , w realu zawsze mniej + dodatki zamontowane przez właściciela (aku, bagażnik, solarek i butle dają pewnie już max DMC), to może ci przeszkadzać w podróżach po europie , 

 

o cenie nie dyskutuję bo to nie moja sprawa  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.