Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie gościowi rozpada się stelaż przy mocowaniu dodatkowych rurek. Solidnie to to nie wygląda.

a tak na poważnie to do montażu ścian czy w kasetowej czy workowej potrzeba jeszcze kilku elementów stelaża aluminiowego. Osobiście mam pełen porządny przedsion do markizy kasetowej (wraz z adapterami do omnistora / thule). Jest to o tyle fajne, że stelaż łapie zarówno do kasety jak i materiału markizy i daje tam teoretycznie szczelność + wzmacnia całą konstrukcję. Montaż jest prostszy niż zwykłego przedsionka i jest to wykonalne w 1 osobę, ale nie wiem czy drugi raz zdecydowałbym się na zakup.

na ten sezon będziemy szyli lekkie ściany z białego materiału, które mają chronić przed słońcem w klimatach cieplejszych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, maarec napisał:

fajnie gościowi rozpada się stelaż przy mocowaniu dodatkowych rurek. Solidnie to to nie wygląda.

a tak na poważnie to do montażu ścian czy w kasetowej czy workowej potrzeba jeszcze kilku elementów stelaża aluminiowego. Osobiście mam pełen porządny przedsion do markizy kasetowej (wraz z adapterami do omnistora / thule). Jest to o tyle fajne, że stelaż łapie zarówno do kasety jak i materiału markizy i daje tam teoretycznie szczelność + wzmacnia całą konstrukcję. Montaż jest prostszy niż zwykłego przedsionka i jest to wykonalne w 1 osobę, ale nie wiem czy drugi raz zdecydowałbym się na zakup.

na ten sezon będziemy szyli lekkie ściany z białego materiału, które mają chronić przed słońcem w klimatach cieplejszych :)

 

 

No w Thule się rozpada, akurat ta rurka to jest od markizy. Dlatego napisałem, że w Fiamma jakoś lepiej to wszystko przemyślane jest jednak, niczego nie trzeba dorabiać. Zresztą od początku twierdziłem, że system rozkładania markizy workowej u FIamma jest lepszy. Dlatego ją wybrałem. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

Przy kasetowej Thule jakoś fajniejszy safariroom mi się wydawał... :)

Ale ja i tak rozkładam lekki przedsionek pod markizą...bo jednak bardziej mi to pasuje ;)

ja tez lubię rozkładać mały przedsionek pod lub przed markizą :), jakbym miał kasę to kupił teraz w obelinku lekki przedsionek 390cm i chyba te ściany sprzedał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

 

No w Thule się rozpada, akurat ta rurka to jest od markizy. Dlatego napisałem, że w Fiamma jakoś lepiej to wszystko przemyślane jest jednak, niczego nie trzeba dorabiać. Zresztą od początku twierdziłem, że system rozkładania markizy workowej u FIamma jest lepszy. Dlatego ją wybrałem. 

A to nie jest tak że i tu i tu jest ta rurka od przyczepy? Przecież w fiamma ma identycznie tam rurka ma chyba jeszcze gorzej bo trzyma się szpikulcem w małej dziurce, tych boków nie wiesza się chyba na stelażu markizy. Do jednej i drugiej dokupuje się rurki górne i dociskające do przyczepy.

Co do samej markizy to nie jest jakiś stary model teraz nogi/słupki wychodzą z belki a nie są za nią?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozłożyłem swoją markizę i jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Wszystko świetnie spasowane , system naciągu tkaniny wprost fenomenalny klik klik i tkanina jak struna. Nie rozumiem jak można mieć jakikolwiek problem z rozłożeniem tego typu daszku. Waga samej markizy która na początku wydawała mi się za duża przełożyła się na solidność wykonania ; co jest oczywiście moim zdaniem. Nie bez znaczenia jest oczywiście głębokość markizy wynosząca 250 cm czyli aż 25 cm więcej niż w fiammie, a to już robi różnice. Montaż jakikolwiek bocznych ścian uważam za bezsensowny, w końcu od czegoś mamy przedsionki, no chyba że ktoś nie ma. Ogólnie polecam , jestem miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voku napisał:

A to nie jest tak że i tu i tu jest ta rurka od przyczepy?

Jest, ale w Thulu musisz przymocować jakieś trzymadełka, coś przykręcać, dziurawić worek. W Fiammie wszystko wkładasz w dedykowane miejsca. W końcu Fiamma fabrycznie jest przystosowana już pod ściany - nawet można kupić cały zestaw, który zwie się Caravanstore ZIP. 

 

Cytat

Przecież w fiamma ma identycznie tam rurka ma chyba jeszcze gorzej bo trzyma się szpikulcem w małej dziurce, tych boków nie wiesza się chyba na stelażu markizy. Do jednej i drugiej dokupuje się rurki górne i dociskające do przyczepy.

 

Zgadza się. Trzema zamontować poprzeczkę i do niej montujemy ściany.

 

Cytat

Co do samej markizy to nie jest jakiś stary model teraz nogi/słupki wychodzą z belki a nie są za nią?

Filmiki przedstawiają dwie różne markizy. Pierwszy film to Fiamma, a drugi to Thule.  U Fiammy nóżki są wyciągane własnie z rolki markizy. 

 

Godzinę temu, Arturo43 napisał:

Montaż jakikolwiek bocznych ścian uważam za bezsensowny, w końcu od czegoś mamy przedsionki, no chyba że ktoś nie ma.

A jak zamontujesz przedsionek jednocześnie mając zamontowaną markizę?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka ma miejsce na kedrę

Jeszcze do markizy ściany boczne i mamy przedsionek na blisko 5m ;)

Ja jednak wolę jedno pod drugim...w zimny dzień cieplej a w upalny chłodniej...A w deszczowy mamy prawie suchy przedsionek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielpoz napisał:
  • Ma ktoś ori oświetlenie led do Thule?

Ja montowałem pasek Led Osram dużej mocy z regulacją natężenia światła pilotem.Takie rozwiązanie polecam.Światła jest pod dostatkiem,a jak chcesz mniej to ściemniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta albo workowa...
W workowej wsuwasz zamiast daszka.
No ale to się nie nadaje przecież na przymocowanie całego przedsionka tak jak byśmy to robili bezpośrednio do przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak coś takiego było robione i nie widzę w tym problemu (przedsionek do rozłożonej markizy) - większość lekkich przedsionków ma tylko poziomą, górną część wpinaną w kedrę.

W belkę kasetowej markizy (złożonej lub nie) to już niemalże standard - rzadko ktoś jak ja chce montować dodatkowa szynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof75 napisał:

Ja montowałem pasek Led Osram dużej mocy z regulacją natężenia światła pilotem.Takie rozwiązanie polecam.Światła jest pod dostatkiem,a jak chcesz mniej to ściemniasz.

Tu jest Thule ale to chyba błąd opisu lub ceny. Zbyt tanie... https://sklep.kampi.pl/pl/p/Tasma-oswietleniowa-LED-do-Thule-Omnistor-6200920/5275

 

Możesz podać link do LED Osram? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.