Skocz do zawartości

drzwiczki serwisowe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie też zwróciłem na to uwagę, lookałem w necie w międzyczasie, i wszędzie w necie są pokazywane zamkami do dołu, i na opakowaniu też. Chociaż i tak nie powinny się aż tak wykrzywić, ale założone odwrotnie mogą mieć problemy ze szczelnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielpoz napisał:

Co to w ogóle jest za firma? 

Crusader Products Ltd    Gordon House, 2-10 Acton Grove, Long Eaton, Nottingham NG10 1FY, Vereinigtes Königreich . Tyle wiem...

Jak już pisałem - kupiłem to u Klaji  w Bieruniu. Byłem dzisiaj z budą , oglądali wszyscy święci i nikt nawet słowem  się nie odezwał , że klapa odwrotnie zamontowana. Poza tym ani jedna przyczepa u nich na placu nie miała zamontowanej klapy odwrotnie, wszystkie zamkami do góry. Tak naprawdę czy ktoś by chciał mieć zamontowaną klapę odwrotnie? I potem co , po otwarciu klapę na łbie trzymać - czy gdzie? Dla mnie najważniejsze jest to, że w magazynie mieli jeszcze jedną i chyba bardziej wygięta jest od tej.To o czymś  jednak świadczy. Gdyby klapa była zamontowana odwrotnie, to od góry na 100% by przecieku nie było, ale podczas jazdy w deszczu cała woda dołem leciałaby do przyczepy, tam jest szczelina na kupę milimetrów i to z dwóch stron z boków jak i wtedy od dołu. Na wodę nie ma siły, zawsze do środka się dostanie. Ważne, że wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że klapa jest bublem fabrycznym. Zastanawiałem się nawet czy nie tłuc się z producentem o zapłatę podwójnego montażu i kosztów   ewentualnego nowego wypełnienia  oraz jego lakierowania pod kolor przyczepy. Niestety w angielskim jestem mało biegły, gdyby to była niemiecka firma już by mnie mieli na schabach, tym bardziej, że za tydzień tam jadę.I nie byłoby zlituj się, płaciliby jak złoto. A tak to będę miał jakieś gówno teraz na boku z białą blachą, bo kto tak idiotyczne paseczki teraz wymaluje :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak po prawdzie to była instrukcja z szablonem, swojego już nie mam , bo pocięty, ale tu widać u kogoś innego jak montować.U mnie było tak samo.Więc jednak zielonym do góry :) 

 

309539010_Athosklapa.jpg.83e9c85142674b421be58e2ce0d02848.jpg

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być tak, że były niewłaściwie magazynowane i to je załatwiło. Sam mam taki śmietnik na drzwi od Sebastiana, który był dość mocno skrzywiony i mimo wielokrotnej próby przywrócenia go do postaci pierwotnej (opalarką) pozostaje lekko sfatygowany. Także niewykluczone że kolejna partia, która ma być dostarczona do sklepu będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pierzasty napisał:

Mogło być tak, że były niewłaściwie magazynowane i to je załatwiło.

Jak kupowałem to byłem w magazynie, bo oglądaliśmy  z różnych firm i różne rozmiary. Widziałem na  regale jak wszystkie stały na baczność na bokach, czyli żadna nie była przyciśnięta.Ale różnie bywa, bo człowiek nie wie jak długo i gdzie wcześniej mogły leżeć.

1 godzinę temu, qbek napisał:

a może po partyzancku opalarką potraktować i na gorąco próbować prostować?

No wiesz - jest zupełnie nowa i mam na nią kwit i gwarancję.Jeśli potraktuję ją opalarką, to coś może pójść nie tak i wtedy już nic nie będę miał, czyli kasa pójdzie w błoto. A tak - zawsze mogę wymienić, reklamować, czy coś tam innego.

I już mi się coś nie podoba -  serwis Klaji miał dziś do mnie dzwonić i poinformować mnie co dalej. Dzień minął i nic :(  Tak można wierzyć serwisom i ich zapewnieniom :( . Jak nie ma interesu, to serwis czy sklep ma cię w :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym to jeszcze dokładnie sprawdził, bo to chyba ten sam badziew. Szczeliny masz dokładnie takie same, aż trudno uwierzyć, że się tam nie leje. Weź garneczek wody i luchnij dokładnie na szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają tylko jeszcze jedną sztukę i dokładnie tak samo jest wygięta nawet bez zamykania.Więc sami doszli do wniosku, że  nie ma sensu kombinować. Oczywiście dla sprawdzenia zamówili jeszcze chyba 2 sztuki, chcą wiedzieć czy wszystkie są tak wygięte. Ale ja tego badziewia raczej już nie chcę i dlatego dla mnie zamówili na wszelki wypadek klapę z Reimo, podobno taki sam otwór montażowy. Niestety w takim układzie nie będzie mi pasowało  wypełnienie środka, bo Reimo ma tylko jeden zamek po środku.Ale Reimo ma inną konstrukcję, tam drzwiczki wchodzą do ramy, a nie klapa na ramę jak jest tu.Zawsze to trochę lepiej, bo choć kawałek ramy zachodzi nad  same drzwiczki i woda nie leci bezpośrednio w szczelinę. Na chwilę obecną jest wszystko zamówione i będziemy sprawdzać, a co postanowią to jeszcze nie wiem.

 

1389837026_klapaReimo.jpg.adc7af1f8957170092137ab96d43dcbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie drzwi domontowane:

https://center-camp.pl/pl/p/Drzwi-serwisowe-thetford-nr-6-biale/3871

Montował oczywiście serwis i gdyby to wyglądało jak u Was to bym chyba oszalał. Trzy zamki (metalowe) nic nie odstaje, "daszek" od góry, działa idealnie. Dlaczego kupujecie jakieś "no name" jak firmowe są w bardzo podobnych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dudek_t napisał:

aczego kupujecie jakieś "no name" jak firmowe są w bardzo podobnych cenach?

Bo jest 5zł taniej więc warto.

11 minut temu, dudek_t napisał:

Też dołożyłem 2 sztuki tej firmy. Działają tak jak powinny i najważniejsze że nadal jeden klucz wszystko obsługuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Dlaczego kupujecie jakieś "no name" jak firmowe są w bardzo podobnych cenach?

Bo jak już zajedziesz i chcesz sobie na miejscu coś wybrać, to się okazuje, że mają tylko taki badziew na stanie. Poza tym nawet bym nie przypuszczał, że będą tak odstawać, w końcu to nowe. O cenie nie będę nawet pisał, bo wszystkie tyle samo kosztują. Rozmiar mi pasował i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.