Skocz do zawartości

Dobór i kupno opon do przyczepy


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

To, że C wiem.  To, że Pirelli, Continental, Michelin też wiem. Ale co sądzić o dziwnych markach już niekoniecznie. Hifly? Sunfull albo Trazano? Co to jest i czy ktoś miał z tym do czynienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 937
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Tec

Przed zaśnięciem zerknij na     i n f o

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Śledząc ten wątek, kupiłem jednak Kormorana Vanpro 175/14C w tej podlinkowanej firmie. W niedzielę zamówienie, dziś dostawa, produkcja 5315. Jestem naprawdę pod wrażeniem.

 

Ir & Ed, dzięki  :yes:   To już drugie podziękowanie dla Was, pierwsze poszło za trafną uwagę przed oględzinami cepki, którą ostatecznie kupiłem  :thank:  

 

P.S. Opony Made in Serbia a kupiłem te, ponieważ myślałem, że Kormoran to Made in Poland  :hmm: życie jest jednak pełne niespodzianek  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc ten wątek, kupiłem jednak Kormorana Vanpro 175/14C w tej podlinkowanej firmie. W niedzielę zamówienie, dziś dostawa, produkcja 5315. Jestem naprawdę pod wrażeniem.

 

Ir & Ed, dzięki  :yes:   To już drugie podziękowanie dla Was, pierwsze poszło za trafną uwagę przed oględzinami cepki, którą ostatecznie kupiłem  :thank:  

 

P.S. Opony Made in Serbia a kupiłem te, ponieważ myślałem, że Kormoran to Made in Poland  :hmm: życie jest jednak pełne niespodzianek  :]

@slavko 

Rok 365 dni : 7 dni tydzień = 52,142857143 tygodnie

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Opony Made in Serbia a kupiłem te, ponieważ myślałem, że Kormoran to Made in Poland   życie jest jednak pełne niespodzianek  

Kormoran = Michelin

 

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przy sobocie,przed sezonem mamy trochę czasu wolnego ,więc może poszukamy razem 2szt,opon w miarę rozsądnej firmy w dobrej cenie,świeżej dacie produkcji ( odpadają opony chińskie ) do Hobby 460 UFE  Exelent Easy   :] :] :]

Aktualnie założone mam  opony firmy Security  o rozmiarze : 185 /R14/C -dobry bieżnik,zero pęknięć ale rocznik stary.

Myślę np. o takiej oponie  :

http://1opony1.pl/p/48960-debica-presto-lt-185-r14c-102100q-8pr

ale zastanawiam się nad czymś innym.

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi .

Pozdrawiam :)

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil za niski, w oryginale masz 80, ja u siebie mam 70 ale dlatego, że przeszedłem z 13"

Skąd wiesz jaki jest profil w tej Dębicy?

To oznaczenie - 70 -to głośność opony 

Belmondo rozmiarem i danymi technicznymi dokładnie pasuje do Twojej przyczepy.Poza tym to produkcja Dębicy ,no i nowiutka opona i wcale niedroga .

Tak właśnie się zastanawiam,czy jest sens inwestować więcej kasy :hmm: :hmm: :hmm:

Mam jeszcze mozliwość mieć Fuldę za 215 zł /szt. w tym rozmiarze i też C  ale nie znam dokładnych jej danych ,no i czekać trzeba na hurtowni kilka dni ,aż ściągną  :niewiem: :niewiem: :niewiem:

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szlag! Źle spojrzałem , rzeczywiście rozmiar opon jest odpowiedni, profil 80. Opony, jak opony, grunt, że nowe i nie żadne nalewki czy chińczyki.

Spoko :)

Mimo wszystko  skąd wiesz,ze to profil 80 ?

 

Z tego co słyszałem,to jeżeli chodzi o polskie opony ,to Dębica ponoć lepsza niż Kormoran-co Wy na to ?

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma podanego profilu to znaczy, że jest maksymalny czyli 80. Przynajmniej tak było w zeszłym roku gdy wymieniałem swoje.

To będzie ta opona ?

 

tan: Nowy Liczba opon w ofercie: 1 szt. Bieżnikowane: Nie Średnica: 14" Szerokość opony: 185 mm Profil opony: 80 Producent: Dębica Indeks nośności: 102 Indeks prędkości: Q do 160 km/h Run flat: Nie Efektywność paliwowa: Klasa E Przyczepność na mokrej nawierzchni: Klasa C Hałas zewnętrzny: 70 dB

 

 

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośność opony 850kg, twoja czepka ma dmc koło1300(?), wymiary się zgadzają z tymi co podałeś z oryginału więc powinno być ok. Sprawdź tylko czy to są na pewno ciężarowe, bo są w dziale dla osobówek, co prawda oznaczenie mają R14C ale warto się upewnić

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.