Skocz do zawartości

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej przyczepki


poliarny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W takim razie, te modele Adrii były by w sam raz, tylko jak po raz drugi trafić je w Polsce.

W każdym razie życzę Ci powodzenia, obserwuj wnikliwie ogłoszenia, może akurat ...

Przynajmniej już wiesz, czego masz się trzymać :hmm: , a sprecyzowane oczekiwania, to ważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Forum, do końca nie jestem pewien czy się muszę aż tak bardzo ograniczać co do masy mojej przyszłej przyczepki.

Moje auto to Mercedes E320 KOMBI , waga własna 1885kg, (F1) DMC=2460kg a (O1) MaxDmc=2100.

 

Jestem zagubiony (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i koniec, kropka, w owej kwestii ;)

Przecież to już było:

http://forum.karawaning.pl/topic/19228-przymierzam-się-do-zakupu-swojej-pierwszej-przyczepki/?p=418564

 

PS

Możesz jeszcze zrobić rozszerzenie do "B", ale ja bym wolał już jednak "E", bo formalności niemal identyczne.

Wciąż jednak pozostaje akceptacja systemu Viatoll i wszystkich uciążliwości z nim związanych, a pow. 3,5 t jest on obowiązkowy - niestety :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię, aby łatwiej było zrozumieć moje słowa  ;)

 

 

 

Dzięki za wyczerpującą wiadomość, fajnie się to czyta :) Oczywiście masz sporo racji. Ja osobiście zdaję sobie sprawę z minusów małej wagi i mam świadomość, że w zasadzie niczego w przyczepie wozić za bardzo nie mogę. Po prostu coś za coś. Butla, baniak z wodą, przedsionek i to wszystko co tam będzie + naczynia + krzesła. Jestem na etapie szukania jak najlżejszych rzeczy, właśnie mając na uwadze niskie DMC. Na szczęście bagażnik w aucie mam spory i sporo rzeczy mi tam wejdzie. NO jak pisałem. Coś za coś.

 

Oczywiście na wagę przy najbliższej możliwej okazji się udam. Na razie przyczepa jest dość pusta więc chętnie ją sprawdzę aby wiedzieć na czym dokładnie stoję. 

 

 

A teraz koniec, bo się mały OT nam zrobił :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania jak najlżejszych rzeczy, właśnie mając na uwadze niskie DMC. Na szczęście bagażnik w aucie mam spory i sporo rzeczy mi tam wejdzie.

... i to jest bardzo dobry kierunek w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam napiszę, że moja pierwsza przyczepa, to był Buerstner Club, który z definicji miał 2 pokoje. Przy czym obydwa były z podkowami. Poprzedni właściciel jedną podkowę przerobił na stałe łoże, więc powstało właśnie łoże małżeńskie. Przyczepa miała DMC 900 kg. I bez większych problemów pakowałem się do niej z podstawowymi bagażami. Faktem jest, że nie miała kibelka. Miała dwa osobne zbiorniki na wodę - jeden do kuchni, drugi do łazienki (tylko umywaleczka). Sprawdzałem w necie ten model i był właśnie w tej DMC, więc nie była kombinowana. Myślę, że taki kierunek mógłby być interesujący dla naszego kolegi. Może nawet ewentualnie kupić przyczepę z dwoma pomieszczeniami i sam by sobie przerobił jedno pomieszczenie na stałe łóżko. Jest to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał zapomniałeś o jednej rzeczy - pamiętasz rocznik tego Twojego Buerstnera? Ja ją widziałem a patrząc na linki podrzucone przez autora wątku to raczej nie szuka aż tak starej przyczepy.

Coś mi się wydaje, że budki z tamtych czasów były lżejsze. Tak jak mój Knaus ma DMC 1000, a nowsze modele w tym układzie to przedział 1100 -1300 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem mocno zdeterminowany

 

- to źle, musisz chłodno oceniać wszystko, choć przyznam, że całkowicie rozumiem Twój stan :skromny:

po dotarciu na koniec Allegro i Otomoto zacząłem szukać za zachodnia granica.

O to efekt moich poszukiwań, zwrocie uwagę szczególnie na to cudo Rapido

 

Jeśli czujesz się na siłach dokonać zakupu za granicą, to OK.

Mimo wszystko, zabrałbym na Twoim miejscu kogoś dobrze obeznanego w temacie przyczep. Prawdopodobieństwo może mniejsze, ale i tam można zdrowo wtopić pieniądze. Jakbyś uzupełnił profil, nie widać nawet skąd jesteś :hmm:

Oczywiście, na podstawie tylko tych fotek, niewiele można powiedzieć, więc nie wiem, czy coś Ci to pomoże, ale kilka słów napiszę. Kierując się własnym doświadczeniem, podaję moje typy w odpowiedniej kolejności:

1) Hobby

2) Dethleffs

---------------------------------------------------

3) Caravelair - zależy od ceny, ale ..., raczej nie.

4) Rapido - zdecydowanie, nie.

 

Hobby - rocznikowo najstarsza, co nie oznacza, że nie warta uwagi, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem, na pierwszą przyczepę nadaje się doskonale, przewyższając pod bardzo wieloma względami wszystkie pozostałe. Dobra cena, najbardziej funkcjonalne wnętrze, ładny design wnętrza, przyzwoita jakość, zewnętrzna markiza, bagażnik na 2 rowery, 2 boczne schowki dostępne z zewnątrz, dodatkowe dywaniki, wyciąg kuchenny, duży zamrażalnik lodówki, dobrze rozwiązany panel kuchenny, ciepła woda, łatwość serwisowania, znane bolączki modelu. Minusy: składana umywalka - rozwiązanie poprawne, ale mniej komfortowe.

 

Dethleffs - akceptowalna cena, wnętrze jak w Hobby (najbardziej funkcjonalne), ładny design wnętrza oraz zewnętrzny, łatwość serwisowania, znane bolączki modelu, stała umywalka. Minusy: mały zamrażalnik lodówki, mniejsza ilość nawiewów, często zdarzają się pęknięcia plastikowej ściany przedniej, brak dostępu do bocznego schowka z zewnątrz, kuchenka zaraz przy drzwiach wejściowych (bardziej wrażliwa na gaszenie płomienia palników, przez podmuchy powietrza).

 

Caravelair - prawdopodobnie będzie wysoka cena z racji rocznika, wykonanie znacznie delikatniejsze od pozostałych i moim zdaniem, mniej funkcjonalny rozkład wnętrza, najsłabsze wyposażenie, awaryjność plastikowej części przedniej ściany. W opisie jest markiza i piekarnik, a w rzeczywistości nie ma.

 

Rapido - mimo ciekawego wyglądu (patrząc z daleka), to uważam ją za zupełne nieporozumienie. Przyczepa ze składanym częściowo dachem i szafkami, masakryczna cena, a przy tym 93 rok, problematyczna w eksploatacji konstrukcja, przednia ściana, dach i część tyłu całkowicie z tworzywa, wnętrze podobnie, jak w Caravelair, problem z serwisowaniem, firma chyba już od dawna robi tylko kampery.

 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę poszperałem po aukcjach i wyszło mi ze muszę zainwestować w przyczepkę Eriba .

Jest ona dość droga ale model Triton 430Gt w wersji do 100kg spełnia wszystkie ,nasze potrzeby oprócz stacjonarnego prysznica, ale można z niego zrezygnować na fakt ze bardzo podoba mi się ta przyczepka wizualnie.

W kraju nie ma co szukać !

Pozostaje zangranica (;

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt szybko chcesz kupić przyczepę.  :hmm:

Jesteś pewien, że akurat taki model będzie dla Was odpowiedni?

Ile masz wzrostu? Ta przyczepka przy opuszczonym dachu (deszcz, zimno, wichura, późna jesień) jest bardzo niska.

Łóżka też mają tylko max 188 cm, bardzo wąska wewnątrz, prysznic nie wchodzi w rachubę itd. Zależy jaki sposób jej użytkowania przewidujesz, w pewnych zastosowaniach taka konstrukcja może mieć zalety. Bardzo nietypowe rozwiązanie na naszym rynku.

Osobiście bym nie poszedł w takim kierunku, ale jeśli przemyślałeś wszystko, to ...  przemyśl jeszcze kilka razy ;)

Mimo zdecydowania, poszperaj jeszcze w ogłoszeniach. Może akurat trafi się coś bardziej typowego, bardziej wygodnego i łatwiejszego w późniejszej odsprzedaży :hmm:

W ogóle, to będąc w Twojej sytuacji, warto by było wypożyczyć jakąś przyczepkę na kilka dni, abyś się chociaż przekonał, jak to jest w praktyce, zanim cokolwiek jeszcze kupisz.

IMHO

 

PS

Czy to taka (podobna)?

http://www.eribacaravansales.co.uk/eriba-triton-t-430-year-2000-sold/

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt szybko chcesz kupić przyczepę.  :hmm:

Jesteś pewien, że akurat taki model będzie dla Was odpowiedni?

Ile masz wzrostu? Ta przyczepka przy opuszczonym dachu (deszcz, zimno, wichura, późna jesień) jest bardzo niska.

Łóżka też mają tylko max 188 cm, bardzo wąska wewnątrz, prysznic nie wchodzi w rachubę itd. Zależy jaki sposób jej użytkowania przewidujesz, w pewnych zastosowaniach taka konstrukcja może mieć zalety. Bardzo nietypowe rozwiązanie na naszym rynku.

Osobiście bym nie poszedł w takim kierunku, ale jeśli przemyślałeś wszystko, to ...  przemyśl jeszcze kilka razy ;)

Mimo zdecydowania, poszperaj jeszcze w ogłoszeniach. Może akurat trafi się coś bardziej typowego, bardziej wygodnego i łatwiejszego w późniejszej odsprzedaży :hmm:

W ogóle, to będąc w Twojej sytuacji, warto by było wypożyczyć jakąś przyczepkę na kilka dni, abyś się chociaż przekonał, jak to jest w praktyce, zanim cokolwiek jeszcze kupisz.

IMHO

 

PS

Czy to taka (podobna)?

http://www.eribacaravansales.co.uk/eriba-triton-t-430-year-2000-sold/

Hej ,

dziękuje za twoja opinie.Wzrostu mam 185 cm do niskich także nie należy moja małżonka .  Z chęcią wypożyczył bym przyczepkę i na miesiąc czasu, ale nie mogę nic sensownego znaleźć do 1000kg .

Jak są to "ogórki" z lat 80tch. Potrzebuje przyczepy  na cały Sierpień, jakieś tam doświadczenie z przyczepkami mam z dzieciństwa (;

Objeździłem cale Mazury z rodzicami małym Niewiadowem w 4 osoby . Spędziliśmy tak kilka urlopów, i wszyscy byli zadowoleni (-:

Edytowane przez poliarny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.