Skocz do zawartości

Wybór przyczepy - budżet 25tyś


darekh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kieruję pytanie do fachowców z dziedziny karawaningu. Jestem zainteresowany zakupem przyczepy dla około 4(5) osób.

Budżet zaplanowany to około 25 tyś (plus minus kilka oczek). Będzie to moja druga przyczepa. Do tej pory staruszek Avondale Perle Olympus 1990

służył dobrze przez 4 latka - ale już sprzedany.

Proszę o podpowiedz co w takiej kategori cenowej wybierać, oczywiście mam na myśli dobre wyposażenie, trwałość. itp

Moj pierwszy kierunek to Hobby 495, proszę o sugestie.

(auto Honda Accord 156KM, DMC 1990kg, pr. jazdy Kat. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25k to już jest przyzwoita suma i w tych okolicach masz sporo przyczep, na które warto zwrócić uwagę. Sam ostatnio szukałem czegoś do 20k, ale pułap szukania był nieco większy :)

Co do konkretnych modeli, to wg mnie nie powinieneś skupiać się na konkretnej marce a bardziej na rodzaju, który cię interesuje. Rynek używanych nie jest na tyle duży, aby ograniczyć się do konkretnej jednej marki. To samo z wyposażeniem. Tutaj o wiele bardziej liczy się fakt stanu technicznego i wg mnie wyposażenie schodzi na drugi plan. 

Co do Hobby to poczytaj po prostu o nich. Sporo ludzi na forum tutaj szuka jednak innych firm. 

 

No i najważniejsze - nikt za Ciebie szukać przyczep nie będzie. Szukaj sam i wklejaj linki do oceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25k to już jest przyzwoita suma i w tych okolicach masz sporo przyczep, na które warto zwrócić uwagę.

A nawet trzeba, bo taka kasa nie gwarantuje żadnego sukcesu (chyba żadna nie gwarantuje :] )

 

Budżet zaplanowany to około 25 tyś (plus minus kilka oczek). Będzie to moja druga przyczepa. Do tej pory staruszek Avondale Perle Olympus 1990

Jak to 1990 staruszek :look:   :look:   :look:  :foch: 

 

Proszę o podpowiedz co w takiej kategori cenowej wybierać, oczywiście mam na myśli dobre wyposażenie, trwałość. itp

Co kolega ma na myśli przez dobre wyposażenie, bo to jest temat rzeka :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne towarzystwo i dziekuje za odpowiedzi.

Oczywiście chciałbym ominąć VIATOLL i prawko kategorii E.

 

DMC auta to 1990kg ale  na haku może mieć mniej jak 1495kg, wtedy sprawa będzie prostsza.

 

Odnośnie wagi na haku, gdzie koledzy szukać takich informacji?


A nawet trzeba, bo taka kasa nie gwarantuje żadnego sukcesu (chyba żadna nie gwarantuje :] )

 

Jak to 1990 staruszek :look:   :look:   :look:  :foch:

Staruszek w tym sensie - że już troche się sypał, (podłoga z przodu przyczepy - najbardziej w schowku, schowek utraciła "stan stały")

Oczywiście też się zgadzam że można mieć przyczepke z 90r w stanie naprawdę przyzwoitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co kolega ma na myśli przez dobre wyposażenie, bo to jest temat rzeka :hmm:

Myślę że dla mnie dobre wyposazenie to co najmniej:

- minimalnie 4 miejsca do spania (fajnie jak będzie 5),

- ogrzewanie na gaz i prąd, rozprowadzenie ciepła,

- zimna, ciepła woda,

- prysznic(nie jest to mus ale fajnie jakby był wydzielony od toalety),

- toaleta kasetowa, oprózniana z zewnątrz,

- zlewozmywak(zimna i ciepła woda), lodówka, kuchnia gazowa

- hak ze stabilizatorem jazdy,

- wbudowany prostownik akumulatora

- (instalacja i antena tv)

- (możliwość korzystania z toalety, przysznica na postoju - zbiornik na brudną wodę wsuwany pod przyczepą czy inne rozwiązanie)

- przedsionek na całą długosc przyczepy (to w sumie nie zalezy od wybranego modelu, tylko konkretnej sztuki)

 

Nie czuej się ekspertem, proszę o podpowiedzi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wymieniasz to w większości przyczep jest praktycznie standardem.


 

 

Odnośnie wagi na haku, gdzie koledzy szukać takich informacji?

 

Sprawdź w DR pozycję Q1 i ewentualnie F3, bo F3 też może wnosić pewne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DR

O.1 1500kg

F.3 3490kg

 

Czyli rozumiemi że bez viatola i kat. E można szukac przyczepy do 1500KG DMC?

co myslicie o tej

http://otomoto.pl/oferta/-ID2bGoPE.html

 

Tak jak napisane zostało powyżej. Musisz mieć w PL zachowany stosunek 1.33, czyli maks jaki możesz ciągnąc to DMC 1496 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- minimalnie 4 miejsca do spania (fajnie jak będzie 5),   znajdziesz bez problemu

- ogrzewanie na gaz i prąd, rozprowadzenie ciepła, gaz standard ale prąd raczej nie, można dołożyć grzałkę

- zimna, ciepła woda, też nie powinno być problemu

- prysznic(nie jest to mus ale fajnie jakby był wydzielony od toalety), a to już chyba będzie ciężko

- toaleta kasetowa, opróżniana z zewnątrz,  standard

- zlewozmywak(zimna i ciepła woda), lodówka, kuchnia gazowa  raczej standard

- hak ze stabilizatorem jazdy,  można dokupić

- wbudowany prostownik akumulatora  można dołożyć

- (instalacja i antena tv) raczej powinno taka instalacja być

- (możliwość korzystania z toalety, przysznica na postoju - zbiornik na brudną wodę wsuwany pod przyczepą czy inne rozwiązanie) jeżeli będziesz miał

   akumulator to możesz korzystać ze wszystkiego, ale zbiornika to raczej nie znajdziesz, ale można dołożyć

- przedsionek na całą długosc przyczepy (to w sumie nie zalezy od wybranego modelu, tylko konkretnej sztuki)  raczej standard

 

Myślę że znajdziesz coś fajnego, ale nie upieraj się na przyczepkę tylko dlatego że będzie miała bajery, bo ewentualnie łatwiej je dołożyć

niż później naprawiać zgniłka.


Nie chce namieszać ale czy ta przyczepka nie była już opisywana  :hmm: 

Tylko linki już nie działają :niewiem: 

http://forum.karawaning.pl/topic/18867-zakup-przyczepy-hobby-deluxe-400-pilne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.