Skocz do zawartości

Miejsce parkingowe - otoczaki


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie kruszywo granitowe się ładnie ułoży i pomiędzy sobą zakotwiczy, czego otoczaki nie zrobią. Ale tak gwoli pewności, kolego mark, masz taki podjazd, ale czy zdarza się, żebyś musiał na tym podjeździe coś "wyszarpać" samochodem? Wiesz, mam na myśli sytuację, gdzie przyczepa stoi pół roku nie ruszana i na wiosnę podjeżdżam holownikiem i muszę szarpnąć. Czy wtedy to kruszywo nie będzie miało tendencji do przesunięcia się jednak? Ewentualnie jeszcze kwestia nachylenia, bo ciągle nie wiem, czy podjazd u kolegi jest po płaskim, czy na pochyleniu.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy - jeśli chcesz otoczaki (bo np. masz dostęp do darmowych) to możesz je wykorzystać, ale...

Same w sobie nigdy się nie zaklinują, nawet nie wiem po jak długim zagęszczaniu. Jak sama nazwa wskazuje one się toczą. Na początku będzie wszystko ładnie równo, a po 2-3 przejazdach zrobi Ci się koleina która za każdym następnym przejazdem będzie się pogłebiała wypychając kamienie na boki.

Sąsiad zrobił wjazd z wykorzystaniem otoczaków i wygląda to bardzo ładnie. Wjeżdżają po nim codziennie różne auta, osobowe, dostawcze, a nawet 24 tonowe ciężarówki ( jest mechanikiem samochodowym ). Patent polega na tym że kamień wsypał w kratkę podobną do tej którą pokazał Ci kolega Michalc, być może z większymi "oczkami" która je trzyma w miejscu. Jak chcesz to porobię zdjęcia i Ci prześlę. Jakieś 5km od nas jest producent takich kratek to mogę się wywiedzieć o ceny. Albo przyjedź na majówkę i wszystko zobaczysz sam :)


Kruszywa łamane się klinują ale już nie tak ładnie wyglądają  :oslabiony:

A no właśnie. I te twarde (granit, bazalt) są drogie, a miękkie strasznie pylą jak są suche.

Edytowane przez Kozaczki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy (Marcin) , musisz się liczyć z tym o czym pisze Kozaczek. Za chwilę zrobią się niewielkie koleiny i będzie to o tyle upierdliwe , że co jakiś czas będzie trzeba je równać grabiąc. Większych wad nie widzę zakładając , że masz płaski teren dojazdowy. Skoro samo miejsce postojowe jest równe (chodzi o opony) to nie powinno być przeszkodą przemieszczanie się po otoczakach bo niejako zestaw będzie już w ruchu , nie będziesz zrywał całości z otoczaków tylko z czegoś twardego . Tak to zrozumiałem. Przecież wagonu z węglem ciągnąć nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, fingerku, nie jestem pewien, czy on (zestaw) będzie już w ruchu. Bo miejsce postojowe jest stabilne, ale powierzchniowo przygotowane na przyczepę. A holownik będzie stał już na podjazdach w chwili ruszania. I, jak sam napisałeś, jak zestaw będzie w ruchu - żaden problem. Ale moment ruszania może już problemem być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie jeszcze uwagę na bezpieczeństwo. Jeżeli trzeba będzie "szarpnąć" samochodem przy starcie, to te otoczaki polecą spod kół w powietrze. Podłoga samochodu pozbijana i osoby stojące z boku ... poobijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tych kratek skutecznie mnie zniechęca do takiego rozwiązania, może jednak jakieś strzegomski łamaniec. Pomyśle jeszcze

Może na początek (do rozpędzenia zestawu)  weźmiesz kratkę, a później niech się dzieje wola nieba... ;)

Albo zrobisz "tory" najazdowe, ale kamień wysypiesz również pomiędzy nimi. Wtedy pod kołami masz twarde i stabilne podłoże, a wizualnie tworzy to jednolitą całość.

 

Zobacz czy któraś by Ci odpowiadała i ew. daj znać:

 

http://sklep.geoproduct.pl/

 

Podane ceny (regularne czyli nie w promocji) podziel sobie przez 2 :)

Edytowane przez Kozaczki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kozaczki,

Też potrzebujemy zrobić takie tory dla wjazdu i wyjazdu przyczepą z zaokrąglonym katem zbliżonym do prostego dla opon i kółka  manewrowego. Teren z jednej strony jest trochę opadający więc chyba trzeba by było nadbudować ziemią i na to wcisnąć  te kratki?? .

Na całym terenie jest trawa. Czy taka metoda wystarczy dla przyczepki??

Jaki byłby koszt ok. 50 szt. G4 60x40  z dostawą do Bytomia?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kozaczki,

Też potrzebujemy zrobić takie tory dla wjazdu i wyjazdu przyczepą z zaokrąglonym katem zbliżonym do prostego dla opon i kółka  manewrowego. Teren z jednej strony jest trochę opadający więc chyba trzeba by było nadbudować ziemią i na to wcisnąć  te kratki?? .

Na całym terenie jest trawa. Czy taka metoda wystarczy dla przyczepki??

Jaki byłby koszt ok. 50 szt. G4 60x40  z dostawą do Bytomia?? Pozdrawiam

Co do kosztów to dowiem się po weekendzie. Reszty niestety moja wyobraźnia nie ogarnia... ;-) może wrzuć fotkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozka - przeczytaj wątek - trochę wcześniej pisałem o przygotowaniu terenu pod takie kratki. Jak tego nie zrobisz, to po jednej zimie możesz te kratki układać jeszcze raz. Nie wystarczy po prostu położyć na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kruszywo granitowe się ładnie ułoży i pomiędzy sobą zakotwiczy, czego otoczaki nie zrobią. Ale tak gwoli pewności, kolego mark, masz taki podjazd, ale czy zdarza się, żebyś musiał na tym podjeździe coś "wyszarpać" samochodem? Wiesz, mam na myśli sytuację, gdzie przyczepa stoi pół roku nie ruszana i na wiosnę podjeżdżam holownikiem i muszę szarpnąć. Czy wtedy to kruszywo nie będzie miało tendencji do przesunięcia się jednak? Ewentualnie jeszcze kwestia nachylenia, bo ciągle nie wiem, czy podjazd u kolegi jest po płaskim, czy na pochyleniu.

No cóż na każdej nawierzchni z kamienia przy może wystąpić efekt buksowania kół. Ale jeżeli podłoże jest dobrze wykonane to wystarczy delikatnie przegrabic zruszone kamienie i podjazd wygląda jak nowy. Ja na swój wjeżdżam również ciężarówką i przy cofaniu na pusto nie raz koła zabuksują. Uważam jednak,że jest to jedna z lepszych nawierzchni "ekologicznych" a zarazem chłonnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.