Skocz do zawartości

Co myślicie o tej przyczepce?


aa2xa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale Ty masz budę z kompozytów węglowych, a dodatkowo teleskopowy dyszel !

 

Ściany pompowane helem dla zmniejszenia wagi :P

DMC faktycznie nie do uwierzenia,moja 4,5m buda plus 1,7 dyszel 1200dmc,lepiej to sprawdzić

Sprawdzałem i niestety różowo nie ma, ale DMC takie jest fabryczne nic nie kombinowane, 7,1m z dyszlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - tam jest jakaś lipa z tym tematem. Ale tak jak wpisane na tabliczkach i w dowodzie rejestracyjnym - od tej strony wszystko gra.

 

Ktoś w momencie rejestracji coś zakombinował ;pppp

 

Pytanie czy to może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie szkody z winy przyczepy ubezpieczyciel wyprze się odpowiedzialności z tego tytułu jeśli udowodni wałek - jednak nie Tobie lecz pierwszemu diagnoście.

 

czyli za wszystko odpowiadać będzie diagnosta...?

a jeśli przyczepa zrobi komuś krzywdę i ten ktoś będzie chciał pozwać mnie to kto wtedy pierwszy będzie musiał wyłożyć kasę na stół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu ja bym po pierwsze pojechał na wagę, najlepiej legalizowaną, i sprawdził, czy czasem rzeczywista masa przyczepy na pusto nie przekracza DMC. Jeżeli nie przekracza, to zobacz ile masz zapasu i masz spokój. Są legalne sposoby zaniżania DMC, proste jak budowa cepa za granicą (Holandia - 15 minut). U nas to ciągle problemy bo wszyscy węszą wałki, ale też się da to zrobić. Od momentu wyprodukowania przyczepka nie musi mieć do swojej śmierci takiego samego DMC, natomiast nie powinna mieć zwiększonego (bez odpowiedniej procedury, kwitów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli za wszystko odpowiadać będzie diagnosta...?

a jeśli przyczepa zrobi komuś krzywdę i ten ktoś będzie chciał pozwać mnie to kto wtedy pierwszy będzie musiał wyłożyć kasę na stół?

No ja mam tu wyłącznie na myśli masy DMC holownika i budki oraz potencjalnego zdarzenia z tego wynikłego.

Jeśli ma w papierach 1100, to zrób tak aby rzeczywiście tyle miała w ruchu z holownikiem i nikt nic Tobie nie zrobi, mimo że fabrycznie masa DMC Hobbinki mogła być wyższa.

Ale... jak Kolega wyżej napisał, w normalnych krajach można DMC zmienić na niższą bez problemu legalnie.

Diagnostę winnnego jeśli za flaszkę się podłożył i wpisał na pierwszym w PL badaniu dopuszczającym do ruchu, masę inną niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie szkody z winy przyczepy ubezpieczyciel wyprze się odpowiedzialności z tego tytułu jeśli udowodni wałek - jednak nie Tobie lecz pierwszemu diagnoście.


Bzdury kolega pisze - w naszym pięknym dziwnym kraju przyczepa kempingowa nie ponosi żadnych konsekwencji w przypadku kolizji - ponosi je holownik przyczepy - tak stanowią przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W razie szkody z winy przyczepy ubezpieczyciel wyprze się odpowiedzialności z tego tytułu jeśli udowodni wałek - jednak nie Tobie lecz pierwszemu diagnoście.

Bzdury kolega pisze
...

 

Witold, nie doczytałeś:

...

Diagnostę winnnego jeśli za flaszkę się podłożył

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega bzdury pisze, mialem kolizje, policja zarządala OC przyczepi a później szkoda na poszkodowanym byla likwidowana z OC przyczepy.

Nie wiem czemu służy ubezpieczenie OC przyczep w Polsce skoro za szkody odpowiada holownik z wyjątkiem sytuacji ,gdyby przyczepa stoczyła się samoistnie z jakiegoś wzniesienia i uszkodziła inny pojazd , posesję etc.Przyczepa sama w sobie nie jest pojazdem silnikowym - podobnie jak rower i hulajnoga na które to pojazdy nie ma obowiązkowego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.