Skocz do zawartości

pajaczek na szybie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W naszej przyczepce na bocznej nirotwieranej szybie dwuwarstwowej mielismy jakby pajaczka. Tak popekana od wierzchu szybe. Podczas wiosennego sprzatania odkrylam ze zaczol on pekac pod reka. Boje sie ze szyba sie posypie bo mamy malego szkodnika. Na szczescie szyba nie przecieka Wiec chcemy ja utatowac. Razem z mezem wpadlismy na pomysl żeby okleic ja od wewnatrz folia taka jak sie przyciemnia szyby samochodowe, oczywiscie nie termiczna. Ktos probowal takiej metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem oklejone szyby w przyczepkach ,  tylko ciekawe jak to będzie funkcjonować po sezonie, raczej nie powinna się odklejać pomimo tego że to tworzywo sztuczne a nie szyba. Samochody również się nagrzewają do wysokich temperatur.

Edytowane przez Puchatek78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarkowa,

 

a szyba peka faktycznie, czy jest tylko pajaczek?

 

Pytam, bo mielismy takiego pajaczka kilka lat. Szyba mimo pajaczka pozostala  jednak szczelna. Pajaczek powstal przez dotkniecie okna dlona pomazana

kremem do, albo raczej przeciw opalaniu...

 

Jesli jednak to cos innego, to niestety pomoc nie moge...

 

 

Z Essen pozdrawia

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze lata był to faktycznie tylko pajączek, a nie pęknięcie, ale po zimie w tym roku zaczoł on pękać. tzn. pod reka jak się lekko naciśnie słuchać trzaski. Mam nadzieje że jak do tej pory nie będzie przeciekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarkowa

Kontakt < na przedniej szybie 3 pajączki zostały zaklejone folią na całej szybie.

Oprócz wzmocnienia dodatkowa zaleta. Firanki od wewnątrz zawsze były rozsunięte

Zaletą było to że z zewnątrz przez to okno nie było widać co jest w środku przyczepy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja w swojej poprzedniej przyczepie mialem pekniecie na przedniej szybie. Bylo to dutze pekniecie szybe zdemontowalem i zawiozlem do pospawania .Po spawaniu test szczelnosci w basenie. Wszystko bylo ok. Na zewnetrzna czesc szyby nakleilem folie do przyciemniania i przez 2 lata nie odeszla mi ani nic sie z nia nie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodę z folia zastosowaliśmy. Zobaczymy jak będzie trzymac i co pomoże. Jak na chwilę obecna szyba zrobiła sie stabilniejsza tzn. nie ugina się tak pod palcem i nie trzeszczy. Podczas klejenia w miejscu większych załamań i na dole szyby folia całkowicie nie przylega, ale nie jest najgorzej. Zobaczymy po czasie jak to będzie wyglądać i się sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarkowa > Podczas klejenia w miejscu większych załamań i na dole szyby folia całkowicie nie przylega, ale nie jest najgorzej.

 

Podczas klejenja  dla lepszego przylegania trzeba było podgrzać suszarką folię w tych miejscach.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.