Skocz do zawartości

Chorwacja - Dalmacja sierpień 2015


Rekomendowane odpowiedzi

vincent jak będziecie w drodze dajcie sms-ka do nas i napiszemy gdzie będziemy

Pewnie dam znać, wstępnie planujemy jechać tak aby ominąć Austrię (mamy trochę nadwagę w kamperze :)) i z krótkim moczeniem w Sarvar lub Zalaegerszeg. Zastanawiam się czy ta droga Zylina-Bratyslawa jest ok? Jechał ktoś tak? jakieś uwagi?

 

https://www.google.pl/maps/dir/Strzelce+Opolskie,+Polska/Zwardo%C5%84/Zalaegerszeg,+W%C4%99gry/Park+Narodowy+Jezior+Plitwickich,+Chorwacja/@48.5899277,18.4538878,8.75z/data=!4m26!4m25!1m5!1m1!1s0x47111cfae5b9a6a9:0xafc912c3d7618cbb!2m2!1d18.29987!2d50.51092!1m5!1m1!1s0x47143941e1c3dc53:0xd7b7ab676b205b45!2m2!1d18.9782358!2d49.504841!1m5!1m1!1s0x47692817e6d34a01:0x400c4290c1e1250!2m2!1d16.8416322!2d46.8416936!1m5!1m1!1s0x47615e6cfed90f3d:0x51a8ff8379a5e70!2m2!1d15.5820119!2d44.8653966!3e0

Edytowane przez vincent (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !!! Na początku witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum tych na miejscu i w drodze :]  Jak w opisie jestem nowy i na forum i w karawaningu . Znalazłem forum przez przypadek (jak wszyscy pewnie ) szukając fajnych miejsc w cro , a że mieliśmy wyjeżdżać 26.07 lecz plany się zmieniły i będziemy startować po 29.07. zastanowiłem się czy nie było by lepiej-milej-weselej się do kogoś "przykleić" a że plany wyjazdowe mamy luźne byle chłopaki się nie nudzili to zawsze się możemy dostosować do karawany . Jedziemy w czwórkę 40.36.12.8. data do ustalenia , a wiec jakby ktoś w tych dniach startował chętnie się przyłączymy za pozwoleniem :]

hej kolego jak wam pasuje to my jedziemy do cro w niedziele rano tj. 3.08

hej kolego jak wam pasuje to my jedziemy do cro w niedziele rano tj. 3.08

sorki 2.07 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No to jeszcze ja :)

U nas założenia są takie:

Wyjazd => weekend 31.07 - 02.08 na dwa tygodnie

Gdzie => gdzieś do Chorwacji, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chętnie się dopasujemy :) Mile widziana zmiana miejsca, aby się nie zanudzić w jednym miejscu.

Nasze dzieciaki to dziewczynka 13lat i chłopak 10lat, z tego co wyczytałem dzieci w najbardziej zbliżonym wieku ma Siany, Wiewiórka1 i Crash-Osiek - chętnie dołączymy do karawany bo razem raźniej i w drodze i na miejscu  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ired bardzo promujesz 2 miejsca AutoCamp Banja oraz AutoCamp Prapratno 2 podobne zatoczki.

Mnie te dwa miejsca przekonały swoim wyglądem, a jak z dostępnością  Wody/ Pradu na Kempingu ?

 

Wyruszamy z Częstochowy 7 albo 8.08.15 czy jest opcja dołączenia się do jakiejś karawany ?

 

Pozdrawiamy.

Asia & Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd: 30.07.2015 po godzinie 18.00 (toż to szok, jeszcze tylko 4 dni :) ) w sumie na 2 tygodnie

Gdzie: najpierw okolice DRAGE - celujemy w kemping ROKO (uwaga - brak prądu) na 1 tydzień, później być może Bibinje, ale jest to plan raczej bardzo luźny.

Dzieci - są :) (11 lat, 6 lat, 1.5 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd: 30.07.2015 po godzinie 18.00 (toż to szok, jeszcze tylko 4 dni :) ) w sumie na 2 tygodnie

Gdzie: najpierw okolice DRAGE - celujemy w kemping ROKO (uwaga - brak prądu) na 1 tydzień, później być może Bibinje, ale jest to plan raczej bardzo luźny.

Dzieci - są :) (11 lat, 6 lat, 1.5 roku)

Chętnie byśmy się z Wami wybrali...

Pozdrów Milena i syna Roco od nas.Pozdrawiamy i udanego wyjazdu odezwijcie się jak wrócicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jechałem tą trasa wracając z Chorwcji w tym roku.

Trasa Zylina - Bratysława - super - jechałem autostradą. Piekne widoki i super droga. Oczywiście na autorstrade trzeba mieć winietę - ale to koszt około 63 zł dla kamperka.

 

Natomiast ja też omijałem kamperem Austrie i jechałem tę trasą.

Niesttey węgry tu nie rozpieszczają. Droga niezbyt ładna. Stan nawierzchni może być ale ograniczenia do 40 i 30 w terenie zabudowanym to paranoia. No i uważaj na płatne odcinki - bo jest są i wyrastają nagle zza zakrętu :) Ja miałem na Węgry 30 dniową winietę więc na tych odcinkach odpoczywałem.

Ogólnie to teraz bym uciekał do Austrii, a zajechał tylko do Lipot.

A jesli chodzi o "polski odcinek" trasy to bym jechał z Wawy lub katowic na Cieszyn - ładna droga i po naszej stronie i trasa polecana przez Ired'a po stronie Czeskiej.

Cena winiety dla kmaperka to 134 zł- tak mi wyszło po przeliczeniu walut.

Nasza Chorwacja 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą trasa wracając z Chorwcji w tym roku.

Trasa Zylina - Bratysława - super - jechałem autostradą. Piekne widoki i super droga. Oczywiście na autorstrade trzeba mieć winietę - ale to koszt około 63 zł dla kamperka.

 

Natomiast ja też omijałem kamperem Austrie i jechałem tę trasą.

Niesttey węgry tu nie rozpieszczają. Droga niezbyt ładna. Stan nawierzchni może być ale ograniczenia do 40 i 30 w terenie zabudowanym to paranoia. No i uważaj na płatne odcinki - bo jest są i wyrastają nagle zza zakrętu :) Ja miałem na Węgry 30 dniową winietę więc na tych odcinkach odpoczywałem.

Ogólnie to teraz bym uciekał do Austrii, a zajechał tylko do Lipot.

A jesli chodzi o "polski odcinek" trasy to bym jechał z Wawy lub katowic na Cieszyn - ładna droga i po naszej stronie i trasa polecana przez Ired'a po stronie Czeskiej.

Cena winiety dla kmaperka to 134 zł- tak mi wyszło po przeliczeniu walut.

Nasza Chorwacja 2015

bardzo fajna relacja (-: sporo nowych wiadomości.

 

Z racji ze jestem nieopierzonym karawaniarzem, mam pytanie.

W jakie przejściówki muszę się zaopatrzyć by czerpać prąd na kempingach  w Chorwacji i Włoszech ?

Mam na wyposażeniu  taki kabel  długości 30 cm z 2 wtyczkami , co wyglądają jak mala siła i gniazdko 220.

Do tego zwykły przedłużacz 220 jest na wyposażeniu przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No to jeszcze ja :)

U nas założenia są takie:

Wyjazd => weekend 31.07 - 02.08 na dwa tygodnie

Gdzie => gdzieś do Chorwacji, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chętnie się dopasujemy :) Mile widziana zmiana miejsca, aby się nie zanudzić w jednym miejscu.

Nasze dzieciaki to dziewczynka 13lat i chłopak 10lat, z tego co wyczytałem dzieci w najbardziej zbliżonym wieku ma Siany, Wiewiórka1 i Crash-Osiek - chętnie dołączymy do karawany bo razem raźniej i w drodze i na miejscu  :]

 

Witam !!!

 

    U nas plan jest taki : wyjazd 30.07.(bo szkoda urlopu 29.07->) i najpierw na Węgry pozjeżdżać na tyłku a że jest gdzie to się cos wybierze :skromny: Potem na Istrie na BiVilage bo jak wyczytałem to kultowy camping z basenami , to na początek :yay: a dalszy ciąg wycieczki się opracuje na miejscu , coś na forum się wyczyta bo to kopalnia wiedzy na temat miejsc :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze jestem nieopierzonym karawaniarzem, mam pytanie.

W jakie przejściówki muszę się zaopatrzyć by czerpać prąd na kempingach  w Chorwacji i Włoszech ?

Mam na wyposażeniu  taki kabel  długości 30 cm z 2 wtyczkami , co wyglądają jak mala siła i gniazdko 220.

Do tego zwykły przedłużacz 220 jest na wyposażeniu przyczepy .

Bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.