Skocz do zawartości

CHORWACJA Istria, pierwszy raz z dziećmi 10.07.2015 kto chętny?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My startujemy jutro przez Wlochy pozniej prom i na Chorwacje.... Jestesmy z Wejherowa ale start z Rodzinnych Chojnic. Czas 4 tygodnie.... Zapraszamy w konwoju sie razniej jedzie....

My startujemy jutro przez Wlochy pozniej prom i na Chorwacje.... Jestesmy z Wejherowa ale start z Rodzinnych Chojnic. Czas 4 tygodnie.... Zapraszamy w konwoju sie razniej jedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę do wątku, bo też pierwszy raz i też akurat Chorwacja i też z dziećmi. Nie dość tego mąż stwierdził, że on nas dowiezie, a ja ma się zająć całą resztą... No to siedzę i szukam :swieca: .
Z zeszłego roku został nam zaległy Legoland, do którego w końcu nie pojechaliśmy, także w tym roku plan jest napięty. Wyjazd 18.07. z 3miasta do  Günzburg w Niemczech (czy ja wybrałam dobry dział do pytań :hmm: ) przyjazd 19.07 rano. Zabawa na całego w Legolandzie poniedziałek i wtorek, a w środę 22.07 wyjazd do Chorwacji. Tak samo ze względu na dzieciaki nie chcę przemierzać całej Chorwacji, żeby dotrzeć w najbardziej zachwalane rejony południowe, tylko zakończyć trasę na półwyspie Istria. Wybór kempingu przede mną. Wchodzą w grę dwa: wspominany tu już Medulin i drugi Stoja koło miasta Pula. Czy na tym drugim ktoś może był i poleca/odradza? Obawiam się trochę o dostępność miejsc. W razie czego kolega tosaga zwolni miejsce na Medulinie, bo my akurat 22.07 tam dotrzemy ;-) Jak dobrze pójdzie to tydzień na miejscu.
Chciałam podpytać jeszcze o trasę z Niemiec do Chorwacji, bo doga powrotna z Chorwacji już w wielu miejscach jest wytyczona. Że przez Austrię i Słowenię to wiem, pytanie tylko którędy jechać, żeby się nie wpakować na jakieś kręte drogi i duże wzniesienia? Macie jakieś doświadczenia?

No i może jeszcze jedno pytanie z tych bardziej przyziemnych. Da się tam na plaży przysiąść na kocu, czy lepiej jednak zaopatrzyć się w leżaki? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojjj chyba się szykuje mała okupacja Istrii przez forumowiczów :)

No i może jeszcze jedno pytanie z tych bardziej przyziemnych. Da się tam na plaży przysiąść na kocu, czy lepiej jednak zaopatrzyć się w leżaki? :]

Lepiej mieć karimaty niż koc, leżaki dobra sprawa pod warunkiem że plażujesz przy kempingu i nie musisz ich taszczyć gdzieś daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono... Jadran najcieplejszy w rejonie Istrii Pula - Rovinj 27-28 stopni :), cieplejszy niż w Dalmacji.

Dzięki za info, zabieram kąpielówki bo w zeszłym roku nie odważyłem się w Bałtyku. Pakowanie już w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medulin duży camping ale w lesie sosnowym  nie czuło się oddechu sąsiada z fajną alejką dookoła campu kilka plaż kamienista żwirkowa piasek raczej typ gliny przy niewielkim miasteczku

Lanterna Porec moloch z własnymi sklepikami basenem itd

Polari fajny ale dużo miejsc na patelni

Stupice dosyć nierówny z nieciekawym dojściem do plaży

Oliva Rabac bardzo ładne miejsce ale też odsłonięte place pod przyczepy mniejsza infrastruktura ale miasteczko super

ceny podobne to zależy co kto preferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zabieram kąpielówki bo w zeszłym roku nie odważyłem się w Bałtyku. Pakowanie już w toku.

 

Umag PARK. Różne parcele do wyboru, tj. patelnia jaki i zadrzewione z cieniem dla budy.

Gdybyście tam zatrzymali się to można wejść, wybrać parcelę i zostać lub odjechać np na Mereda Camp kilka km dalej.

Później już Laterna Camp ;]

 

http://www.istracamping.com/en/camping/park-umag

 

a to aktualne ceny z kauflandu w Umagu ;]

post-14479-0-64413900-1436353219_thumb.jpg

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście odradzam Umag - prawie sama patelnia, szczególnie ze teraz w lipcu będzie solidne obłożenie.

 

plaża to beton wylany na wykutej skale, zero błękitu morza, czy też lazurowej plaży - o co na całej Istrii będzie ciężko.

 

Ceny w sklepikach na Umagu wyrywają z butów - a mam porównanie z innymi molochami typu Zaton / Solaris / Straśko / Simuni itd

 

Fakt, na Umagu jest parking, z przyłączem do wody i prądu, można zostawić na pare godzin przyczepę podpiętą i iść godzinami szukać parceli, najlepiej zabrać rowery ;]

 

fajny tam jest basen, z lekko grzaną wodą w części dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mam plan rozpocząć od BiVillage (plaża wydaje się ok na zdjęciach i filmach), później na chwilę Brioni i Stupice (podoba mi się nachylenie terenu, mover sobie poradzi) ... Tyle na początek, reszta wyjdzie w praniu. Nie byłem tam 100 lat, a przyczepą nigdy.

 

Ma ktoś jakieś zastrzeżenia do BiVillage żeby omijać szerokim łukiem ?

Umag PARK. Różne parcele do wyboru, tj. patelnia jaki i zadrzewione z cieniem dla budy.

Gdybyście tam zatrzymali się to można wejść, wybrać parcelę i zostać lub odjechać np na Mereda Camp kilka km dalej.

Później już Laterna Camp ;]

 

http://www.istracamping.com/en/camping/park-umag

 

a to aktualne ceny z kauflandu w Umagu ;]

{style_image_url}/attachicon.gif 20150622_133012.jpg

Haha swojskie klimaty, ale chyba za gorąco na takie trunki ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście odradzam Umag - prawie sama patelnia, szczególnie ze teraz w lipcu będzie solidne obłożenie.

 

plaża to beton wylany na wykutej skale, zero błękitu morza, czy też lazurowej plaży - o co na całej Istrii będzie ciężko.

To fakt - ale są perełki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.