Skocz do zawartości

Pomoc przy ocenie KIP;a (czy warto)


LASZLO10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie co sądzicie o tej przyczepie i czy warto brać pod uwagę ten rocznik jakby nie było ma ponad 30lat proszę o pomoc

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kip-kg45t-grey-line-do-14-03-2015-cena-7000-CID5-ID7tC81.html#9932e9540d;promoted

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ładna coć  bardzo droga dokładając 3 tysiące znajdziesz 10 lat młodszą typu hobby10 z 4 miejscami do spania pełną łazienką dmc 1050 -1100, Zadziwiające że choć 2 lata w kraju to  brak tablic i zdjęcia z komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu za tę cenę będę sprzedawał swojego kip'a. ale rocznik 88.

a dopiero w kwietniu bo najpierw testy kampera a dopiero potem decyzja. Szczerze mówię, że mi szkoda kipa sprzedawać.

Ale co do tej cepki - ładnie wygląda. Sprawdź dokładnie miejsca przy tych przednich plastikowych panelach - tam lubi się rozszczelniać. Najlepiej górne szafki na dziobie i wewnątrz przedniego schowka u góry.

Poza tym kipy są ciężkie ale niesamowicie solidne.

 

[edit]

PS. nie wiem czy przypadkiem nie jest tu zmieniona wykładzinka na podłodze. Obejrzyj to dobrze.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest zmieniona wykladzina ,to tylko na +,dla poprzedniego wlasciciela,bo ile lat mozna miec ta sama wykladzine??? 30ci???.zastanowcie sie co piszecie?.Masz w domu 30letnia wykladzine,lub ,co lepsze...#0 letni recznik??? HA HA HA!1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest zmieniona wykladzina ,to tylko na +,dla poprzedniego wlasciciela,bo ile lat mozna miec ta sama wykladzine??? 30ci???.zastanowcie sie co piszecie?.Masz w domu 30letnia wykladzine,lub ,co lepsze...#0 letni recznik??? HA HA HA!1!

Nie można porównywać wykładziny tej z domu z tą w przyczepie. Ta w domu szlifowana jest przez prawie cały rok, a ta w przyczepie ( zależy ile kto jeździ) powiedzmy miesiąc.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY :) sorry :)

 

A co do wykładziny. Ja mam oryginalną z 88 roku i jest w super stanie. Ale ok jak sie komuś nie podoba to wymienia. Tylko warto się temu przyjrzeć bo cepka z komisu i różnie może z nią być. Ja jestem zadnia, że jak coś nie jest w oryginale to w jakimś celu musiało być wymieniane. Jeśli tylko z powodów estetycznych to chwała właścicielom, ale mogło być tez coś nie tak z częścią podłogi lub sama wykładziną - np. cepka po wypożyczalni i wykładzina zjechana buciorami.

Nie dalej jak 2 miesiące temu oglądałem kampera gdzie była wymieniona tapeta w łazience. Fajnie to wyglądało. Ładnie estetycznie. Ale jak zacząłem wnikać okazało się, ze wymieniona była częściowo ściana. Po mojej uwadze właściciel przyznał się co do powodu wymiany tapety ale też co do powodu zacieku na ścianie... mała kolizja podczas cofania na kempingu.

 

Tak wygląda u mnie oryginalna wykładzina w kipie 44ttz z 88 roku:

post-2823-0-64598700-1426275467_thumb.jpg

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez KIPa z 85 roku i oryginalna wykładzine wygladajaca idealnie ale jako pedant wyłozyłem z szablonu po pierwszym włascicielu piekna ciepła wykładzine dywanowa zeby oryginalna sie nie noszczyła a przyczepa w srodku wyglada bardziej przytulnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Hobby z 1988r wyglada jak Pani Kozidrak.Trzeba jechac,obejrzec dokładnie i kupic ,bo na oko wygląda dobrze,a Kip-y się dobrze prowadzi,bo mają opływ i spalanie jest duzo mniejsze.Trzeba zwrócic szczególną uwagę na podłogę,czy się ugina ,czy czasem nie była łatana po uderzeniu,na zacieki,zapachy tęsklizny,zuzycie wyposażenia i czy wszystko pracuje.Nie kombinować w domu ,tylko na miejscu sprawdzic,lodówkę,ogrzewanie ,kuchnie gazowa,instalację elektryczna i wodną,opony ,jaki rozmiar i który rocznik,bo mogą ładnie wyglądac,a lata mają nabite i dokumentacje.Dobrze jak by Wam towarzyszył ktoś  kto jezdzi Kipem.i doradził,ale decyzja zawsze jest Wasza i Wasza odpowiedzialnosc,bo kazda naprawa Przyczepy kosztuje,zwłaszcza jak się nie jest tz.złotą raczką.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.