Skocz do zawartości

Knaus suedwind 390, darowana, pożyczona - milion pytań


globens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , szukałem przyczepki niewiedziałem jaką kupić bo sie nie znam na nich poprostu czytalem troche forum ale ogolnikowo, az pewnego dnia rozmawialem z kuzynką i od slowa do słowa okazalo sie ze ma przyczepe i powiedziala ze da mi ją pozyczy ze mam sie opiekować nia bo sprzedawac sie nie opłaca, 

 

wiec mam KNAUSA SUEDWIND 390 Z 1988 roku ,   

 

1,lodówka elektrolux nie działa poniewaz nad nią sa spalone kable po małym pożarze, te kable idą do właczników 220 i 12 v i jest tam jedno pokrętło a do tego cienka rureczka (jest to regulacja chłodzenia na gazie?) musze dac nowe przełączniki i wymienic kable ale co z tym pokrętłem i tą rurką czemu ona służy?czy taka lodówka wydaje jakies dżwieki jesli chodzi?

 

2,czy przewody od butli gazawej a mianowicie od reduktora mogą byc skręcone na opaske chodzi mi o połączenie reduktor a przewod  zasilający ktory jest w bakiscie?

 

3, posiada trume 3002 sl są tam baterie zasilające iskrownik? jak ją odpalic?co zrobic przed pierwszym odpaleniem?

 

4, musze kupic opony są popękane , posiada felgi r13  z jednej strony 175/ 80 c z drugiej 155/80 c jaki powinien byc rozmiar? czy nie wzmacniane dadzą rade? waga w dowodzie niecale 600 dmc 850, moze przejśc na r14? i mniejszy profil co radzicie?

 

5 szukam drzwi wejsciowych dolnych ponieważ są ale od innej cepki trochu węższe jak nie znajde bede musial dac jakąś listwe, 

 

6, nie wiem jak zblokowac hamulec najazdowy przed cofaniem nie widze z boku zadnej blokady oś alko rama alko

 7.jest ktoś z krakowa co posiada knausa z podobnego rocznika?   nie wiem jak ja to wszystko ogarne;(

 

                                                                                                                                         mam duzo wiecej pytań ale to pużniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajnie mieć taką kuzynkę   :ok:

 

która da nadpaloną przyczepkę ze starymi oponami bez drzwi  :hmm:  :nono:  a potem będzie chciała zwrotu nówki i pretensje do końca życia 

 

 

 

 ją pozyczy ze mam sie opiekować nia 

 

zresztą nie wiadomo , czy przyczepką czy kuzynką  :look:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darowanemu koniowi, w zęby się nie zagląda... :hmm: ale grupka zawistników i tak obrzydzi ci tą przyczepę do samego końca..

Nie przejmuj się, zajrzyj do działu technika i tam wrzucaj zdjęcia, pytaj, a na pewno dobre duszyczki ci pomogą.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższe pytania jest jedna odpowiedz.

Kup litra i zaproś  jakiegoś karawaningowca  z okolic  i w jedno popołudnie zrobi i pokarze Ci wszystko.

Takie pytania to nie problem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po mojemu

1. Poczytaj tutaj, zresztą na pewno jest takich tematów więcej

http://forum.karawaning.pl/topic/5812-uruchomienie-lod%C3%B3wki-na-gaz/

http://volkswagen-t3.moto-blogi.pl/naprawa-lodowki-kempingowej-absorpcyjnej/

2. Pewnie mogą być, ale lepiej wymienić cały wąż.

DSC_0016_reduktor_37mbar_redukcja_waz.jp

Poczytaj to

http://www.baltykgaz.pl/baza-wiedzy/instrukcja-prawidlowego-montazu-butli-11-kg

3. Wymień baterię, sprawdź dyszę, zawór (ten od regulacji) i najważniejsze komin czy jest drożny

4. Przede wszystkim to mają być dwie takie same, temat też jest na forum

http://forum.karawaning.pl/topic/17935-jakie-opony-zakupi%C4%87/

5. Szukaj szukaj szukaj, towar raczej słabo dostępny ale....

http://allegro.pl/drzwi-do-przyczep-kempingowych-rozne-wymiary-i5164365393.html

http://allegro.pl/dol-drzwi-do-przyczepy-kempingowej-kampera-i5033626236.html

http://allegro.pl/drzwi-z-rama-do-przyczepy-kempingowej-kampera-i5069274020.html

6. prawidłowo wyregulowany hamulec podczas cofania blokuje się sam.

7. Kombinuj :]   :]   :]

Powodzenia :ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, to jak zaufana rodzina, to można działać :)

 

Podeślij jakieś zdjęcia, bo na razie taką zgaduj zgadulę trochę nam zrobiłeś. I nie przejmuj się kolegami. Oni tak z dobrego serca....   :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653 wielkie dzięki, te wszystkie tematy raczej przeczytalem , nie wiem czy sobie poradze z lodówką , najpierw musze naprawic włączniki i okablowanie i zobaczyc czy chłodzi chociaz na jednym z tych zasilań, jesli chodzi o trume to wymienie baterie tylko najpierw musze sciagnąc obudowe itp i oczywiscie znalezc troche czasu,  

 

 

 

 

kolejne pytanie czy ,moze byc butla turystyczna? taką mam po prostu, urządzenia mam zasilane gazem 50 mbar wiec taki reduktor mam zastosowac prawda?

 

czytalem temat o oponach ale jakie zaleca producent ? r 13 175/80?  

 

jesli chodzi o hamulec to porozbieram i zobacze jak działa moze coś znajde, 

 

drzwi narazie odpuszczę chyba przykrece listwe 1 cm aluminiową i bedzie ok w przyszlosci pomysle o tym

 

w temacie kuzynki to raczej mnie nie wyroluje , po pierwsze to kupila ją przypadkowo po drugie nie jeżdzi na kempingi po 3 robie jej przysluge ze nie musi płacic za parking, pozatym nie wsadze tam niewiadomo ile kasy, a zawsze bede mogl pozniej wyciagnac to co wsadzilem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

daj se człowieku spokój 

A dlaczego?

Niech się uczy praktycznie, wiedza dziś bezcenna.

Nawet w rodzinie każdy wie komu i na ile można zaufać.

.

Globens, najlepiej będzie jak problematyczne tematy budki będziesz opisywał w odpowiednich działach, wówczas tematy nie będą się mixować i nie zostaną przeoczone.

Lodówkę w lodówkach, koła w jezdnym, drzwi w zabudowach itd.

Powodzenia.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada hamulca z tego co wiem jest w kołach a nie w zaczepie.

 

tak wiem ;) musze sciagnąc bebny i zobaczyc to , koledzy taj jak radzicie umieszcze pytania w odpowiednich działach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.