Skocz do zawartości

Poszukiwania rozsądnej przyczepy


dominik1984

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem na pewno nie wszystko, ale dużą część tego kącika. Im więcej czytam tematów, opisów poszukiwań, waszych historii... tym mniej mam ochotę sam kupować. Na jeden szczęśliwy zakup przypada kilka nieszczęśliwych i pewnie kilkanaście wtopionych wyjazdów po pareset kilometrów.

 

Szukam:

-przyczepy solidnej, nie chcę bardzo lekkiej, delikatnej, ma starczyć na ładnych parę lat - wszystkie oszczędności na nią mam zamiar wydać
-przyczepy zadbanej, ma się podobać dziewczynie, w środku ma być przyjaźnie dla ludzi, anie klimat barakowozu po robotnikach

-szczelna i sucha, absolutnie w grę nie wchodzi żadna wilgoć, mała, duża, troszeczkę, etc. - nie mam ochoty żyć w grzybie i moją rodzinę na to skazywać

-sprawna - chcę lodówkę, kuchenkę, ogrzewanie gazowe, to co ma chyba każda przyczepa - ma być sprawne

-łazienka - kibelek, prysznic, umywalka

preferowane:
-nie mała, raczej większa, moskitiery, przedsionek, zarejestrowana już u nas z papierami dla pewności i wygody

ale te powyższe nie są konieczne.

 

Czy to są zbyt wygorówane oczekiwania? Nie piszę nic o roku produkcji, marce, modelu, układzie wnętrza. Chcę szczęśliwie, bezpiecznie, zdrowo, cało, kupić rozsądną przyczepę w rozsądnej kwocie. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

 

Jedyna wskazówka jaka mi się nasuwa po lekturze forum, to u handlarzy raczej częściej są wpadki. U prywatnych rodzin rzadziej, ale również są. Tylko że ogłoszenia jakoś te od handlarzy bardziej do mnie przemawiają przez monitor - jakoś lepiej to wszystko opisane, pokazane, zdjęcia...

Jestem z Wrocławia, czy wiecie coś o jakiejś dobrej, pewnej przyczepie w regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam:

-przyczepy ...

 

Witaj i powodzenia w poszukiwaniach. Jednak przynajmniej określ jakie masz te całe oszczędności przeznaczone na zakup to już będzie już tak z 50% problemu z głowy :)

 

I czytaj czytaj czytaj...

 

P.S.

A może poszukaj za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeznaczone 10 tys. zł, ale już wiem, że w tej kwocie to raczej pobożne życzenie niż realna szansa na zakup. Aktualnie na kupce jest 15 tys. zł (najchętniej już z polskimi dokumentami i wszystko sprawne, bo nie ma drugiej kupki na - doprowadzenie do stanu używania). Krzesła stolik naczynia takie rzeczy mam, bo jeździłem dużo z namiotem z dziewczyną, zanim pojawiły się dwie kreseczki na teście :-)

Aktualnie jest nas dwójka (ja i dziewczyna), bliźniaki w drodze :-) dlatego docelowo chciałbym mieć jakiś pokój dla dzieci, może łóżka piętrowe, pozatym łóżko dla mnie i kobiety, najchętniej może jeszcze coś dla opiekunki do dzieci.... generalnie przyczepa nie mała, raczej większa. Ale tak jak pisałem wcześniej: mnie chodzi o konkretny stan, nie będę się kłócił o 20cm wielkości.

Kategorię prawa jazdy mam ABCE, kiedyś byłem (krótko) kierowcą zawodowym.
Do holowania mam starą Kia Carnival i Citroena C8, już mam Via Toll, więc DMC tak naprawdę mnie raczej nie ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 2,5 miesięcznym dzieckiem byłem pod małym namiotem wiec wiem, że tym bardziej z przyczepą, takie wyjazdy są wykonalne. Niemniej dzieciaki w początkowym okresie życia różnie mogą znosić podróże a i Wam mogą dać mocno w kość. Dlatego dobrze się zastanówcie czy to najlepszy moment na zakup... By potem nie stała taka osamotniona. Jeśli już podejmiecie decyzję że żadne trudności przeszkadzać Wam nie będą i kupujecie, to weź pod uwagę fakt ze przez pierwsze, myślę minimum 2 lata, dzieciaki będą spały przynajmniej z mamą na dużym łóżku. Choć widziałem i takie rozwiązania gdzie były przystosowane łóżeczka dla dzieci... Jak chcesz to gdzieś mam fotki, poszukam później. Pierwsze co musicie (razem) przedyskutować to układ jaki Wam odpowiada, zwłaszcza jeśli ma to być zakup na dłuższą chwilę. No i faktycznie musisz określić jak zamierzacie użytkować tę przyczepę to łatwiej będzie podpowiedzieć na co zwrócić baczniejszą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeznaczone 10 tys. zł, ale już wiem, że w tej kwocie to raczej pobożne życzenie niż realna szansa na zakup. Aktualnie na kupce jest 15 tys. zł

Jakbyś poczytał niektóre tematy to byś wiedział że żadna kwota nie gwarantuje

kupna przyczepy w stanie bardzo dobrym. Dlatego właśnie niektórzy myślą że dodanie

do pierwotnej kwoty na zakup dodatkowej kasy zagwarantuje sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukcesu nie gwarantuje nawet wydanie 30tys... ale zawsze to jakiś tam dodatkowy procent szansy.

 

Znalazłem tę fotkę z łóżeczkiem - jako ciekawostka

 

post-15964-0-09802700-1425462011_thumb.jpg

 

Z tym przemyśleniem wnętrza to może nawet wskazane by było oglądnąć na żywo kilka najbardziej odpowiadających Wam układów bo zdjęcia zdjęciami a potem jakoś miejsca mniej... a przy dzieciakach każda wygodna pierdoła się liczy która usprawni pobyt. Np WC wyciągane z zewnątrz...

Jeśli o prysznic chodzi - my nie mamy. Jak tylko pogoda pozwala to pociechy myjemy na zewnątrz, o ile w sanitariatach się nie da. A jak i w przedsionku jest za zimno to miska z H2O do łazienki. Tam i tak jest brodzik z odpływem więc w razie czego to nic na przyczepę się nie rozlewa. Tyle że dziecko + rodzic to już trochę ciasno się robi... ale da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Arek, Ty tak nie proponuj, bo nie wiadomo, czy budka z głoszenia spełnia wymogi Dominika  :ee:

 

 

-przyczepy solidnej, nie chcę bardzo lekkiej, delikatnej, ma starczyć na ładnych parę lat (...)

-ma się podobać dziewczynie (...)

-mała, duża, troszeczkę, etc. (...)

 

 

Nie wiadomo, czy "starczy" na parę lat.

Nie wiadomo, czy spodoba się dziewczynie.

Nie wiadomo, czy jest mała czy duża. Troszeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, Ty tak nie proponuj, bo nie wiadomo, czy budka z głoszenia spełnia wymogi Dominika  :ee:

Faktem jest , że nie znam tej przyczepy ale jej marka daje do myślenia oraz to , że sprzedaje ją forumowicz.

To tylko tyle i aż tyle. Tak czy siak , oglądnąć ją trzeba a budżet pozwala na taką właśnie półkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że chcecie doradzić i pomóc - właśnie na to liczyłem!

Przedyskutowałem z lepszą połówką całą sprawę i na dzień dzisiejszy nasze stanowisko jest bardzo spójne: nie chcemy zmieniać naszych upodobań, zwyczajów i formy spędzania wolnego czasu - chcemy jedynie móc nadal to wszystko robić, tyle, że w powiększonym gronie.

 

Dotychczas bardzo dużo jeździliśmy, jeszcze więcej zwiedzaliśmy. Na kemping to tylko żeby wziąść prysznic, wyspać się (w namiotach) i następnego dnia dalej. Ewentualnie w międzyczasie jakiś odpoczynek. W sumie dość rzadko byliśmy dłużej niż 3 doby na jednym kempingu. Bardzo mało jeździliśmy po Polsce, raczej po Europie południowej i zachodniej.

 

Jeździłem z moją kobietą i jej bratem, czasami do kompletu jechała jeszcze jego koleżanka ale to było dawno i nie prawda - najczęściej jeździliśmy w trójkę i tak było fajnie. Dlatego chciałbym mieć jedno łóżko dla siebie i dziewczyny, drugie rzecz oczywista dla dzieciaków (i tu się skłaniam ku piętrusowi, przez pół roku mogą spać z mamą a ja na piętrusie na dole, a po pół roku łóżeczka mogę zabezpieczyć siatkami i wrócę do kobiety :-) ), i najlepiej gdyby było trzecie łóżko dla "szwagra", żeby się czuł komfortowo. Opiekunka zawsze się przyda :-)

 

Odpadają dwie osie - najeździłem się trochę różnymi zestawami i w razie czego samemu tego nie ustawię, a nawet we dwóch będzie ciężko. Holuje się ok, ale to zazwyczaj kawał landary. Także raczej jedna oś. DMC raczej mnie nie ogranicza, ale wielkości: chciałbym w granicach 480-540 (a najlepiej w granicach 520).

 

Bardzo chciałbym trafić na "pewny" egzemplarz, dlatego tutaj napisałem. Pierwsza strona allegro (tak tylko promowane) i w oko wpadły mi: (pomijam budżet, rzecz oczywista.....):

http://allegro.pl/chateau-carrat-480-namiot-bedlno-k-kutna-i5124321237.html

http://allegro.pl/tec-1996r-pietrowe-lozka-namiot-bedlno-k-kutna-i5124321019.html

http://allegro.pl/hobby-560-kmfe-1999r-okazja-bedlno-k-kutna-i5108283258.html

http://allegro.pl/6-os-przyczepa-kempingowa-3-pokoje-laz-3x-przeds-i5143185035.html

przy czym najbardziej podoba mi się chyba Chateau, a na drugim miejscu TEC - również cenowo fajny :-) Hobby trochę kolos.... w sam raz dla jeszcze jednej pary :-)
Co myślicie? i co ważniejsze - macie jakieś swoje typy w moich wytycznych? Powtórzę to jeszcze raz, wolę pójść na kompromis z jakimś elementem, niż upierać się i potem wtopić w przyczepę do remontu, albo powypadkową lub jeszcze gorzej gnijącą, cieknącą, niesprawną i jeszcze kradzioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ustawianim sie z dwuosiowa ,to bez przesady...wymaga to tylko wprawy.Sam mialem kiedys dwuosiowa,ponad 7m dluga i szeroka/Tabbert/i nie przypominam sobie,zeby ktos pomagal mi ja wpychac,ustawiac,ale fakt-praktyka na TIR-ach.Z tym ze prawda jest,jesli uzytkujesz przyczepe typowo turystycznie-duza mobilnosc,to nie jest to takie wygodne-mam na mysli jej dlugosc i mase/posiada tzw wykrywacz wzniesien,tzn.jeszcze gorki nie widac,ale juz ja czujesz/.Nawiazujac do sedna sprawy to w przedziale od 17-20 tys.powinienes juz cos w miare konkretnego znalezc,ale dobrze bedzie skorzystac z pomocy jakiegos forumowicza,ktory zechcialby ja osobiscie obejrzec i ocenic.niestety,ja Tobie w tym nie pomoge ,bo "troche daleko mam",ale na poczatek radze Tobie troche przestudiowac to forum,co uczuli Twoja uwage-wyostrzy zmysly.Powodzenia i milej przygody z karawaningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik...

Zejdź na ziemię zanim spadniesz, poważnie.

Twoje wymagania w pewnym sensie się wykluczają, jest ich za dużo by ulepić z tego jedną budkę - nie będzie łatwo osiągnąć kompromis, z czegoś trzeba będzie zrezygnować, coś zaakceptować.

Pomijając markę/model/rocznik/cenę a biorąc pod uwagę sam stan budki w tej cenie, to takie sprzedają się natychmiast - nie czekają na nabywcę.

To co wyszczególniłeś w oczekiwaniach, gdyby choć jeden taki egzemplarz się trafił, to 100 chętnych bierze go w ciemno.

Nie możemy zapewnić Ci takiego zakupu, możemy ostrzec przed niebezpieczeństwem, szczególnie w malowanych opisach handlarzy(n) gdzie zgodność często jest znikoma = opis ma zauroczyć/przyciągnąć.

Tak czy siak, cierpliwości i powodzenia.


...

Szukam:

-przyczepy solidnej

...

wszystkie oszczędności na nią mam zamiar wydać
-przyczepy zadbanej, ma się podobać dziewczynie

...

Czy to są zbyt wygorówane oczekiwania?

...

Chcę szczęśliwie, bezpiecznie, zdrowo, cało, kupić rozsądną przyczepę w rozsądnej kwocie. Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.

 

...

.

Kip

.

Błąd poświęcać wszystkie środki finansowe.

.

Kip urocza z sylwetki nie jest, ale...

.

Wygórowane w sensie wszystkich oczekiwań w jednym - tak.

.

UuUuUu... jak każdy, tym trudniej znaleźć.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że masz mniejszy budżet, bo poleciłbym Tobie tą przyczepkę: http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-CID5-ID881vz.html

To od naszego forumowego kolegi, zadbana, pewna, ale niestety, trochę więcej kosztuje ;)

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Edytowane przez Verselle (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się sklada, że dokładnie rok temu urodziły mi się bliźnięta. Wcześniej też jeździliśmy dużo z żonką. Po tym jak doszło jeszcze dwie osoby (równocześnie)do skladu osobowego, to życie wywróciło się do góry nogami. Piszesz, że chcesz na przyczepę przeznaczyć wszystkie oszczędności. Ja dziś mogę powiedzieć, że tak bym nie zrobił, bo moje oszczędności rozpłynęły sie szybko po narodzinach :-). Sama wyprawka przed porodem to bylo jakieś ponad 5 tys. i to bez szalenstw... W zeszlym roku dwa razy wyjechalismy na krótki urlop... naprawdę jest zupelnie inaczej niż jeszcze niedawno, ale ogólnie jest cudownie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.