Jump to content

Z małym dzieckiem w przyczepie...

Fle-r
 Share

Recommended Posts

Rozejrzałam sie po forum i nie znalazłam takiego tematu.

Zastanawiam się, jakie udogodnienia można zrobić w przyczepie i w ogóle jak przygotować przyczepkę do pobytu w niej malucha poniżej 2lat.

Czy ktoś z Was robił np. szczebelki do odgrodzenia łóżka? A moze zabezpieczenia ostrych narożników?

Podpowiedzcie coś. Patenty na mycie, miejsce do zabawy na niepogodę, łóżko -mile widziane :bukiet:

• Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Serek

11

• Fle-r

8

• BIGL

3

• petek

3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mój brzdąc miał prawie 2 latka jak był pierwszy raz pod przyczepą, ale nie robiliśmy żadnych specjalnych zabezpieczeń. W nocy spał między nami, żeby nie spadł. Jedyne na co uważaliśmy to żeby nie wypadł z przyczepy na ziemie. Pamiętam, że na stopień wejściowy kładliśmy taką dmuchaną poduszkę z pontonu, żeby w razie czego miękko wylądował. Z myciem były lekkie problemy bo wtedy mieliśmy Niewiadówkę, więc trzeba było grzać wodę i myć w miednicy, ale jak jeszcze nie masz przyczepki a zamierzasz kupić to koniecznie szukaj czegoś z łazienką. No chyba, że zamierzasz kupić coś extra z prysznicem i ciepłą wodą, no to wtedy już żaden kłopot.

łóżko -mile widziane
Są takie składane kojce podróżne, można to kupić w każdym hipermarkecie, ale dla 2 latka to chyba już niepotrzebne.

ja ma córeczkę w tej chwili ma 13 miesięcy , i w poprzednie wakacje ( 6 miesięcy miała) spała z moja zona , a ja spałem na jedynce ( niewiadówka N 126n dwa miejsca do spania)w tym roku ( podczas remontu enki ) mam zamir zamontowac włsnie takie szczebelki jak pokazałes na focie). Mycie odbywało sie w wanience , która zabrałem z domu). Woda była brana z baniaka 20 l z kurkiem własnej roboty ( patant Marka)który grzał sie przez cały dzionek na słońcu ...dzięki temu nie musiałem właściwie wogóle nie doleawać goracej wody z czajnika..no moze szklanek...

dla mojej zony i dla mnie taki rytuał nie był kłopotliwy ,( codzienny), ale innym może to przeszskadzac ...wiec może faktycznie rozgladaj sie za przyczepą z łazienka...była tez taka niewiadka...teraz wiem że mogłem taka kupic , ale z mojej tez jestem zadowolony...

takie składane kojce podróżne, można to kupić w każdym hipermarkecie, ale dla 2 latka to chyba już niepotrzebne.

Myślę o niewiadówce, a tam mało co sie dodatkowo zmieści.

dla mojej zony i dla mnie taki rytuał nie był kłopotliwy ,( codzienny), ale innym może to przeszskadzac ...

to raczej problemem nie będzie

Fle-r ja myślę,że jedyny problem z małym dzieckiem,to taki żeby nie wypadło z przyczepy na zewnątrz. Przecież w niewiadówce nie ma żadnych innych niebezpieczeństw.My jeżdziliśmy z naszą córcią od pieluch i nigdy się nic nie stało.Jedynie co mój mąż zrobił, to taki niby płotek przy wejściu

Myślę o niewiadówce, a tam mało co sie dodatkowo zmieści.

a jaki model interesuje...???

kolega Sowa tez ma malutkie dziecko i świeżo co wyremontował niewiadówk ( garbuska) model N126e z najazdem ...może on sie wypowie ...ja znowu ma model N126 n ... ale skoro pytasz o szczebelki to myslisz własnie o takim jak ja mam ... :bukiet:

Wprawdzie podczas ostatniego sezonu w przyczepce przespałiśmy około 5 nocy, to nie było żadnego problemu z dziećmi (syn miał rok, a córka 3 lata). Ja spałem na pojedynce a żona razem z dziećmi. Byłem na polu z przysznicem, przyłączem elektrycznymm itp, to nie mam jakiegoś porównania do skrajnych warunków. Polecam wyjazdy z przyczepką i uważam że nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych, a przede wszystkiem dla dzieci to straszna frajda :bukiet: .

ja też jeżdżę z moją córeczką i nie ma problemów.pierwszy raz pojechałem z nią kiedy miała rok i nic złego się nie działo.co do przygotowania przyczepy:zabezpieczyłem pokrętła od lodówki gazowej i kuchenki i sprawdziłem dokładnie działanie ogrzewania.

miejsce do zabawy ma w przedsionku ze względu na małe wymiary przyczepki.

Wystarczy coś wykombinować samemu, to chyba nie jest aż takie trudne. :bukiet: Można by pokombinować ze ścianką łóżeczka dziecięcego, szeroką deską itp.

Fle-r, z przyczepa jezdzimy od kliku lat. Zaczelismy jak pierwsze dziecko mialo 3 miesiace. Potem mialo 1 rok i 3 miesiace itd. Drugie dziecko urodzilo sie w marcu i juz w czerwcu bylo z nami na mazurach a w lipcu na 3 tyg. pobycie nad morzem. Pierwsze jak bylo male spalo z nami na duzym lozku, potem juz samo na jedynce (2 latka), To samo z drugim dzieckiem.

Dla twojego dziecka (prawie 2 latka) nie bedzie ci potrzeba zadnych specjalnych zabezpieczen. Musi sie jedynie nauczyc spac bez szczebelkow (o ile nie wybierze wariantu z mama) oraz schodzic po stopniach. Zapewniam cie ze latwo mu to przyjdzie, a jesli juz mu sie zdazy potknac na schodku to i tak nie spadnie na beton a na mila mieciutka trawke.

Proponuje rozejzec sie w sklepach z akcesoriami nad fajnymi schodkami 2-stopniowymi, napewno bedzie latwiej. http://elcamp.movera.com/?navID=141&pID=16064&tpl=details&lang=6 :bukiet:

Można by pokombinować ze ścianką łóżeczka dziecięcego.

Mysle, że to dobry pomysł, coś się pokombinuje :bukiet:

Prusiak, czyli Twoja pociecha w wieku 2 lat spała juz bez szczebelków. Ja jednak będę musiała pokombinować, bo moja córka ma teraz dopiero rok, czyli w wakacje dopiero koło półtora roku.

• 2 months later...

No i własnie w sobotę zamontowałem własnej roboty szczegelki do łózia mojej Julki...teraz Serek bedzie mógł spac przytulony do Madzi...( żonki). Na zdjeciu brak drzwiczek , które jeszcze schnęły z farby.

Moje dzieło:

post-47620-imported-570698b4-7acd-4dc2-8da8-d9f19f3237c2_thumb.jpg