Skocz do zawartości

Avento Premier


Daro23

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które znają markę przyczep Avento. Wiem, że to produkcja holendrska, ale ogólnie mało spotykana.

Może ktoś wyrazić swoją opinię na temat tego producenta, jakieś słabe strony? ? Na forum nie znalazłem informacji o tych przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Jak napisałeś, marka holenderska.

Dodam, że bardzo niszowa, wręcz ascetyczne i oszczędnościowe wykonanie przyczep, a sposób budowy przypomina w wielu modelach raczej konstrukcje z lat 80-tych. O ile dobrze pamiętam, to właśnie w wielu przyczepach tej marki spotyka się okna z pojedynczą szybą (tak, jak w naszych dawnych Niewiadówkach). Często przednie i tylne ściany były wykonane w całości, jako jedna, plastikowa wytłoczka. Tylne bywały też z "mniejszą wytłoczką", gdzieś tak na 1/3 wysokości całej ściany i stanowiły całość ze zderzakiem. Nie są to ani dobre rozwiązania, ani długowieczne - mogą łatwo pękać i generować problemy ze szczelnością przyczepy. Od jakiegoś już czasu produkcja była przerwana, a czy będzie jeszcze wznowiona, tego tak na 100 % nikt nie wie.
Ponieważ przyczepy są na ogół bardzo ascetyczne i tańsze, to nie należy się w nich spodziewać wyższego standardu wyposażenia, chyba, że poprzedni właściciel coś dołożył. Nowych przyczep tej marki nie spotyka się na rynku już od dobrych kilku lat. Ostatnie modele były wypuszczone na 2010 / 2011 r.  Produkcja była niewielka, w zasadzie manufaktura, więc tych używanych też jest stosunkowo niewiele, zwłaszcza w Polsce. Cena za model używany powinna zauważalnie niższa, niż za model o podobnych gabarytach i stanie, bardziej uznanej marki.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakie części zamienne chodzi? wszystkie urządzenia są typowe, rama i układ hamulcowy też ... w środku zawiasy, lampy, stoliki, zamki itp też są tych samych producentów co w innych markach więc to chyba stwierdzenie na wyrost ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary mial Avento pare lat temu, nawet zdaje mi sie, ze razem na Litwie bylismy na wyprawie i z tego co pamietam, to nie byla gorzej wyposazona niz Hobby, a juz pojedyncze okna to jakas pomylka gruba albo mowimy o latach siedemdziesiatych, normalna przyczepa byla, Michal nawet popelnil artykul na jej temat do Polskiego Caravaningu w ramach testu.

Sprzedal ja chyba jednemu koledze z forum, ktory sie nia cieszy do dzisiaj.

 

Generalnie - taka sama budka jak wszystkie, jak sucha i zadbana to brac.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy Avento z 1990r.trzy lata temu i jak do tej pory sprawuje się bardzo dobrze.Jest sucha,wszystkie urządzenia działają prawidłowo,ma podwójne okna i nawet rozprowadzoną instalację antenową z wyprowadzeniem gniazda na zewnątrz.Wnetrze jest z jasnych płyt-daje wrażenie przestronności i nam się podoba(ale to kwestia indywidualnych upodobań).Tak więc jeśli trafi się Avento w dobrym stanie technicznym to myślę,że nie musi być gorsza niż inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary mial Avento pare lat temu, nawet zdaje mi sie, ze razem na Litwie bylismy na wyprawie i z tego co pamietam, to nie byla gorzej wyposazona niz Hobby, a juz pojedyncze okna to jakas pomylka gruba albo mowimy o latach siedemdziesiatych, normalna przyczepa byla, Michal nawet popelnil artykul na jej temat do Polskiego Caravaningu w ramach testu.

 

Pojedyncze szyby to nie pomyłka, tylko fakt i mówimy nie o latach 70-tych, ale (nawet) drugiej połowie 90-tych.

Pisałem wyraźnie, że w wielu modelach, co oznacza, że nie we wszystkich, więc można też spotkać i podwójne.

Chciałem jedynie zwrócić na ten szczegół uwagę, bo ktoś mógłby w ferworze zakupu tego nie zauważyć :hmm:

Avento gorzej, niż Hobby nie jest wyposażona (nie wiem, dlaczego akurat takie porównanie), bo ma to, co standardowo wiele innych przyczep, ale zupełnie nic ponadto, czyli: kuchenka, lodówka, ogrzewanie, WC, zlewozmywak z zimną wodą i małą pompką zanurzeniową (ew. w zależności od modelu i rocznika: umywalka, brodzik i roletki w oknach - nie wszystkie modele).

Na tak wyposażoną przyczepę mówi się po prostu "golec". Poprzedni właściciel mógł coś doposażyć, ale na ogół są to drobiazgi.

Przyczepa była przeznaczona dla konkretnego odbiorcy i to wszystko. Chodziło mi o to, że nie należy spodziewać się w tej marce wodotrysków, które często są spotykane w innych, bo ich po prostu nie montowano.

Skoro już do Hobby porównujesz (mam nadzieję, że na myśli masz rocznikowo takie same), to w przypadku wnętrza i mebli różnice są znaczące i widoczne gołym okiem. Hobby miały dużo lepsze materiały i design, natomiast  Avento już niekoniecznie i można w nich zobaczyć często meble ze zwykłej MDF, a ich styl ... to już najlepiej samemu zobaczyć i ocenić metodą porównawczą, dlatego na ten temat się nie wypowiem, bo każdy podejdzie do tego indywidualnie. .

 

Generalnie - taka sama budka jak wszystkie [...]

 

Podchodząc do sprawy w ten sposób, można by napisać:

"Daewo", czy "Lada" to taki sam samochód, jak wszystkie ;)

 

Marki zupełnie przypadkowe i nic tym  markom nie zarzucam (również Avento), ale jednak w ogólnym przekonaniu jakieś zróżnicowanie przecież istnieje i nie ja to wymyśliłem. Wśród przyczep jest podobnie i nie chodzi już może o kwestię "gorsza / lepsza", ale po prostu "inna".

Z drugiej strony, jak poczyta się forum, to wyraźnie widać podział marek pod względem "lepsza / gorsza", bo taka jest rzeczywistość.   

 

[...]  jak sucha i zadbana to brac.

 

Zgodzę się z tym, że jeśli przyczepa jest zadbana i sucha, a cena odpowiednia, to warto się zastanowić i marka może mieć w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Tym bardziej, że mówimy cały czas o rynku przyczep używanych.

Zawsze własny punkt widzenia i własne priorytety odegrają decydującą rolę.

:hmm:

Kupiliśmy Avento z 1990r.trzy lata temu i jak do tej pory sprawuje się bardzo dobrze.Jest sucha,wszystkie urządzenia działają prawidłowo,ma podwójne okna i nawet rozprowadzoną instalację antenową z wyprowadzeniem gniazda na zewnątrz.Wnetrze jest z jasnych płyt-daje wrażenie przestronności i nam się podoba(ale to kwestia indywidualnych upodobań).Tak więc jeśli trafi się Avento w dobrym stanie technicznym to myślę,że nie musi być gorsza niż inne marki.

 

Widzisz, można do sprawy podejść jeszcze inaczej. Nie wiem, czy w przypadku Avento akurat tak właśnie jest, ale niewielka produkcja z manufaktury może mieć czasem swoje plusy. Przypuśćmy, że przyczepy składane są bardziej starannie, niż te z wielkoseryjnej produkcji :hmm:

Jednak, nie mniej ważnym czynnikiem jest też dbałość i sposób eksploatacji poprzednich właścicieli. Jeśli dobrze trafiłeś, to efekt będzie właśnie taki, jak opisujesz. Szanuj przyczepkę, a będzie długo dobrze służyć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, a miales kiedys Avento albo chociaz byles w srodku? bo piszesz tak jak mialbys do encyklopedii napisac a nie kolegom doradzac...

 

A zapewniam Cie, ze i Daewo i Lada i Mercedes to takie same blaszane puszki z piecioma siedzeniami i czterema kolami a porownywanie ich do przyczep w ogole nie ma  sensu, bo to zupelnie inny rodzaj przedmiotu jest a jak zadbana przyczepa i sucha to  nie ma znaczenia jak sie nazywa, czy to kip, Srip, tec czy swietne hobby albo inny knaus.

 

Tak jak ekspert z ekspertem sobie pogadalismy...

 

J.

 

o, znalazlem opis Michala o Avento http://forum.karawaning.pl/topic/1704-avento-royal-350tl-luxe/?p=35000&hl=avento&fromsearch=1&do=findComment&comment=35000

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem Avento, podobnie chyba jak Ty, czy może się mylę ?
Nie martw się, w środku byłem. Niestety, tylko w dwóch przyczepach tej marki, ale za to z różnych roczników.
Myślę, że nie zrozumiałeś nic, a nic z moich słów.
Kolega prosił o opinię, więc napisałem, bo jakoś nikt wcześniej się nie kwapił - Ty również ;) , mimo że tak bardzo jesteś zorientowany. Zacytowałeś moje słowa - odpowiedziałem.

Do encyklopedii nie piszę, bo o Avento nic więcej nie wiem, ponad to, o czym już wspomniałem.
Miałeś również okazję napisać własne zdanie, więc bez obaw, założyciel tematu z pewnością "wyciągnie" z postów to, co będzie dla niego przydatne.  :hmm:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 'Myślę, że nie zrozumiałeś nic, a nic z moich słów." - tak, mysle, ze tak, zatem niech moze w temacie wypowiadaja sie Ci co maja, mieli lub byli wiecej niz dwa razy w przyczepie Avento.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi. Moje pytanie dotyczyło dokładnie tego modelu Avento.

Fakt, że w środku jest skromniutko, ale budka ogólnie wydaje się zadbana.

 

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kampingowa-jak-nowa-4-osobowa-z-namiotem-CID5-ID8Y7jx.h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.