Jump to content

Jaką przyczepkę do 8000,00 zł.


jurek49
 Share

Recommended Posts

Czytając forum cieszę się, że niektórym już sie udało kupić przyczepkę. Ja jak na razie tylko oglądam ogłoszenia i czekam, gdyż obiecywał mi Pan Przemek (http://www.fza.prv.pl/)jak również dwóch innych gości którzy sprowadzają przyczepki, że coś znajdą. A zaplanowałem sobie przyczepkę 4 osobową z dwoma spaniami, łazienką i namiotem (przystawką) i do tego najlepiej aby była minimum od 1986r.(wydaje mi się, że zmieniły się bryły przyczepek "wygląd i wyposażenie)m Może jestem w błędzie ale powinienem w tej cenie kupić przyczepkę gdzieś z 1987 r. Prosiłbym o opinie i podpowiedzi. :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 33
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • jurek49

  12

 • Prusiak

  4

 • Andriu

  3

 • Olga

  3

Top Posters In This Topic

Dziś dostałem odpowiedź, że jest przyczepka Polar 460 z 1985 roku, ale zdjęcia będą dopiero po niedzieli gdyż jest jeszcze w Holandii. Ale to co mogłem znaleźć w internecie to jest to przyczepka szwedzka produkowana w 1985/86 roku o nie ciekawym wyglądzie, jeszcze wczoraj widziałem ją na stronie holenderskiej dziś już jej nie ma czyli została zakupiona. To wygląd strony Polara http://www.polarvagnen.se/upload/mina%20filer/gamlabroschyrer/1985.pdf Podoba mi się też :

 

http://moto.allegro.pl/item311878320_przyczepa_kemp_buerstner_4203_1989r_.html

http://moto.allegro.pl/item311079392_knaus_1988_rok_4_osobowa.html

http://moto.allegro.pl/item311858576_dethleffs.html

http://moto.allegro.pl/item313072277_tanikemping_pl_kip_de_luxe_udane_wakacje_zobacz.html

 

wszystkie ładne tylko bardzo daleko ode mnie aby można je samemu obejrzeć a dwie ostatnie ponad limit cenowy

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo, ogłoszenie z naszej stronki: http://www.karawaning.pl/component/option,com_marketplace/page,show_ad/catid,6/adid,95/Itemid,45/ , co do Polara to jest to marka finskiego Solifera, rzeczywiście wyglad taki sobie, natomiast konstrukcja napewno bardzo solidna. Solifer Arctic - mój faworyt wsród przyczep :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Przyczepka ładna ale, będę miał " na pokładzie" trzy kobiety ( dwie wnuczki i żonę) i zażyczyły sobie łazienkę w przyczepie a do tego ja z wnukiem.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli koszt transportu z Holandii wynosi 2000 zł a handlarz musi zarobić powiedzmy 1000 zł to oznacza że musi taką przyczepę kupić za 5000 zł. To jest około 1250 Euro. Jak wpiszemy w mobile.de taką wartość to wynik wyszukiwania wynosi 0 dla tego rocznika. Więc nie sądzę żeby była możliwość kupienia przyczepy w tej cenie od handlarza która jest w dobryn stanie i nie miała żadnych przygód. Osobiście szukałem przyczepy absolutnie bezwypadkowej w bardzo dobrym stanie przez pół roku u nas. Obejrzałem kilkanaście sztuk, jeżdżąc często wiele kilometrów i skończyło się i tak wyjazdem do Niemiec. To co mi proponowali handlarze u nas było albo uszkodzone, albo zalane, albo po gradobiciu itd. Natomiast zakup nawet minimalnie uszkodzonej przyczepy obarczony jest bardzo dużym ryzykiem. Koszt naprawy nawet minimalnego uszkodzenia może być bardzo wysoki. Wydaje mi się przyczepę u nas można jedynie kupić od kogoś kto ją użytkował prywatnie. Natomiast zamiast zakupu u naszego handlarza lepiej pojechać np. do Berlina gdzie jest ich do wyboru nie kilka a kilkaset.

Link to comment
Share on other sites

Koszt naprawy nawet minimalnego uszkodzenia może być bardzo wysoki.

 

wszystko zależy jaki jest rozmiar uszkodzenia, czy naruszona została powierzchnia zewnetrzna blachy ( dziura, pęknięcia ) czy nie było już zawilgocenia, czy nie ma popękanych elementów plastiku itp, itd,

koszt naprawy mojej przyczepy z niemałym wkładem własnym ( praca, zakup części zamiennych, malowanie ) wyniósl niecałe 900 złotych !!!

Link to comment
Share on other sites

Dlatego napisałem może. Trudno to ocenić zwłaszcza jak ktoś nie jest fachowcem. A nawet jak jest należałoby przyczepę częściowo rozebrać. Takiej możliwości żaden sprzedający raczej nie da.

Link to comment
Share on other sites

Natomiast na wyjazd nie mam szans i to nie tylko sprawa języka ale zdrowia. Tak więc jestem zdany na zakup w kraju i to jeszcze do tego nie w dużych odległościach od miejsca zamieszkania. Myślałem ,że może ktoś w okolicy mógłby swoim fachowym okiem doradzić mi co do przyczepki. Ciekawi mnie ta w Skawinie http://moto.allegro.pl/item314051565_hobby_de_luxe.html jak również w Ołoboku chociaż to b. daleko (Lubuskie)

http://moto.allegro.pl/item311878320_przyczepa_kemp_buerstner_4203_1989r_.html

a może się jeszcze nie spieszyć i czekać na inne w pobliżu

Link to comment
Share on other sites

Ciekawi mnie ta w Skawinie

Jak znajdę czas to oblookam ją we wtorek. :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli koszt transportu z Holandii wynosi 2000 zł a handlarz musi zarobić powiedzmy 1000 zł to oznacza że musi taką przyczepę kupić za 5000 zł. To jest około 1250 Euro. Jak wpiszemy w mobile.de taką wartość to wynik wyszukiwania wynosi 0 dla tego rocznika. Więc nie sądzę żeby była możliwość kupienia przyczepy w tej cenie od handlarza która jest w dobryn stanie i nie miała żadnych przygód.

 

Handlarze przyczep podobnie jak handlarze samochodów, kupują przyczepy hurtowo, za określoną kwotę, transportuja tez kilka na raz, więc ta relacja cen jest trochę inna, niż przy zakupie i sprowadzaniu pojedynczej sztuki, myślę ze można znaleźc dobrą, tylko niestety trzeba się najeździć, zyczę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem jak to jest z tym hurtem. Jak przekraczałem granicę spotykałem tylko wiozących 1 sztukę. Najczęściej na lawecie, rzadziej podczepioną pod samochód. I w takim stanie że nie kupiłbym jej nawet po naprawie.

Link to comment
Share on other sites

Moge potwierdzic, ze zakup przyczep przez handlarzy jest to zakup za wiele mniejsze pieniadze. Generalnie sprowadza sie do tego ze tyle co utarguje handlarz to jego zarobek. W ostatecznosci cena przyczepy w Polsce wynosi tyle ile ona kosztowala wyjsciowo za granica.

 

Na dowod tego moge potwierdzic zakup swojej przyczepy. Kosztowala 4950 E, ale po twardych negocjacjach trwajacych 2 min :niewiem: cena zeszla do 3500 E. Bylem z handlarzem, ktory od kilkunastu lat wspolpracuje ze sprzedajacym, wiec dla niego byla cena specjalna.

 

A zarobek 1000 zł na przyczepie dla handlarza??? No co wy. To nie bulki, zeby przezyc musieli by sprzedawac po 50 szt. rocznie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
 • Create New...