Skocz do zawartości

bagażnik rowerowy na dach- kłopot z belkami bazowymi


Gawel79

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam holownik scenic I 99rok prod., z fabrycznymi belkami dachowymi, nie mogę dobrać uchwytów rowerowych na dach, belki są szer. 6,3 cm, na alledrogo nie ma takowych, max. do szer. mocowania 6 cm są dostępne. posiadam dwa uchwyty rowerowe na cepie, na dyszlu, a rowerki dzieciaków chciałbym wrzucić na dach, mniejsze są, to by pasowało.

proszę o pomoc, może ktoś to przerabiał, jakiś przeróbki?

lubię majsterkować, nie stanowi to prblemu

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam holownik scenic I 99rok prod., z fabrycznymi belkami dachowymi, nie mogę dobrać uchwytów rowerowych na dach, belki są szer. 6,3 cm, na alledrogo nie ma takowych, max. do szer. mocowania 6 cm są dostępne. posiadam dwa uchwyty rowerowe na cepie, na dyszlu, a rowerki dzieciaków chciałbym wrzucić na dach, mniejsze są, to by pasowało.

proszę o pomoc, może ktoś to przerabiał, jakiś przeróbki?

lubię majsterkować, nie stanowi to prblemu

pozdrawiam

lub może założyć uchwyt na dwa małe rowery na tył przyczepy i tyle? chociaż nieraz solówką gdzieś skoczyć pod namiot, bez dzieciaków :slina: ?też by się przydał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w jednym pierwszych Carnivali, nie mogłem zamontować box-a dachowego ponieważ oryginalne belki poprzeczne były za szerokie i za nisko nad dachem leżały. Jedynym rozwiązaniem był zakup uniwersalnych belek poprzecznych do relingów - jeżeli takowe posiadasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisał że ma fabryczne...mi się wydaje że ten mont blanc powinien podejść...jak będziesz chciał to mogę spróbować zapiąć na deseczkę o w/w wymiarach, bo posiadam taki. Jak napisałem fajny jest, bo stabilny,homologację ma do 130,albo 140km/h jak się nie mylę i nie raz z taką prędkością jechałem. Z jakimś supermarketowym ścierwem bym się nie odważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule proride (outride, freeride) do belek stalowych ma obejme 65mm:

 

http://www.cubik.pl/allegro/letnie/rowerowe/591/thuleproride591-bagaznik-rowerowy.jpg

 

kwestia jeszcze jak grubą masz belkę poprzeczną.

mam takie (proride), rowery po 12kg trzymają dobrze.

 

jakbys potrzemował dokładne wymiary zacisku do mogę zrobić zdjęcie i zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule proride (outride, freeride) do belek stalowych ma obejme 65mm:

 

http://www.cubik.pl/allegro/letnie/rowerowe/591/thuleproride591-bagaznik-rowerowy.jpg

 

kwestia jeszcze jak grubą masz belkę poprzeczną.

mam takie (proride), rowery po 12kg trzymają dobrze.

 

jakbys potrzemował dokładne wymiary zacisku do mogę zrobić zdjęcie i zmierzyć

ten Thule też jest spoko, ale również b. drogi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi ale tu raczej cena idzie z jakością (outride łapiący za przedni widelec bez problemu wytrzymuje 170-180km/h).

 

 

mozna tez sprobowac dopasowac cos w tym stylu (aukcja przykładowa, nie mam nic wspolnego ze sprzedawcą):

http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-bagaznik-za-widelec-na-rower-italy-i4944476155.html

 

w opisie jest do belek 70x40

jak zdejmiesz małe przednie koło to pewnie bez problemu znajdziesz na nie miejsce w bagazniku.

wyglad raczej marketowy, ale jak chcesz maly rowerek wozic na dachu to jadac z przyczepą raczej bedzie stabilny.

 

Musiałbyś też zmierzyć czy rower bedzie sie mieścił w zakresie regulacji belek.

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądają te belki bazowe, auto nie moje, kolor się zgadza :skromny:post-18057-0-03518200-1420788471_thumb.jpg

chyba zrobię tak jak radzi TOM3653- jak Polak czegoś nie przerobi, to nie bedzie sobą :yay:

wersja z mocowaniem widełek oryginalna, ale to nie to. Dzięki mcmaly. :blagac:

 

Ogolnie wielkie dzięki panowie za pomoc, majówka niebawem, trza  być w gotowości :miga:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.