Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ocenie


xanto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono Miłośników Karawaningu. Powoli wraz z żoną i dziećmi dojrzeliśmy do decyzji o kupnie przyczepy kempingowej. Do tej pory (czyli od 7 lat) spędzaliśmy urlopy pod namiotem. Bywała różna aura: deszcz, grad, burze, chłód (+3 stopnie nocą w górach), upał i wichury. Całej naszej rodzinie podoba się spędzanie urlopu "na świeżym powietrzu". Ale zaczynamy być coraz starsi (ja 40-stka przewalona) i chyba pora na odrobinę luksusu. Postanowiliśmy kupić przyczepę. Mamy oczywiście pewne wymagania. Przyczepa powinna mieć:

- czteroosobowa

- duża łazienka: toaleta kasetowa opróżniana z zewnątrz, brodzik prysznicowy, umywalka nie podnoszona

- dwa oddzielne łóżka, jedno z nich może być piętrowe

- kuchnia, zlewozmywak, lodówka

- DMC do 1050kg / holownik seat alhambra 18T

- długość koło 5 m.

- koniecznie przedsionek

- ogrzewanie 

najlepiej z ciepłą wodą, może z akumulatorem i raczej z jasnym wnętrzem

- Najważniejsze sucha i nie przegniła.

cena do 14000zł

Dobra dość czczego gadania. Na razie najbardziej odpowiednia przyczepka jaką znalazłem to ta: 

 


 

Bardzo bym prosił o opinie, komentarze i uwagi. A może ktoś coś wie na temat tej budy? Może znalazł by się chętny który mógłby zerknąć na tż przyczepkę i wyrazić swoją opinię? Z góry dziękuję!!!

A może ktoś poleci ni jakiś inny sprzęcik?

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo fajnie wygląda ta przyczepka, ładnie wyposażona, ale przede wszystkim aż miło popatrzeć, jak ktos wystawia taką ofertę. Za samą prezentację dałbym sprzedającemu bardzo duży plus :) O angielce to ja się nie wypowiem, ale na 100% zgłoszą się za moment fachowcy od wyspiarskich budek.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzył Robak w stół...

Faktycznie fajnie zaprezentowana. O ile nie mam się czego czepić, (pomijam drobiazgi) to za diabli nie pasują mi tylne lampy do roku 1996. 

No kurcze nawet jeśli tak w oryginale, to gdzie wówczas projektant trzeźwiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś to czytałem i  jak ktoś ma małe dzieci to ja zawsze bede odradzał angielki ze wzg. na położenie drzwi po lewej stronie czyli od strony ulicy.

wiem ze generalnie przyczepą sie jedzie a potem stawia na polu gdzie polożenie drzwi generalnie nie ma zanczenia (dla bezpieczeństwa)

ale osobiscie tak miałem ze mi córa na parkingu wyskoczyła z cepy w momencie jak po 2giej stronei (wlasnie lewej) tir jechał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie problem bo można zaparkować inaczej ale co z rejestracją ? bo chyba nie ma w PL i cośik te masy małe ale niech się wypowiedzą ,, Anglicy " ; na zdjęciach to nawet stare auto fajnie wygląda ; mój znajomy w ubiegłym roku nabył taką lalę niby suchutką i przesiedział nad nią prawie pół roku , wycinał nawet 1/4 podłogi bo jak się okazało w niedalekiej przyszłości można by było wypaść na asfalt - a miała być taka okazja ; tak , że zalecałbym daleko idącą ostrożność a najlepiej pojechć z kimś kto zna temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy chyba się zgadzają... ale to raczej rocznik 95' . Może zarejestrowana była dopiero w 1996r.

http://www.gocaravanning.com/caravan-specs/1062/Bailey-Beachcomber-Club-500-5-1995.html

Zdaję sobie sprawę, że przyczepki z Anglii często okazują się spróchniałe. Bardzo chętnie podjechałbym z kimś, kto się na tym trochę zna, bo ja niestety nie mam żadnego doświadczenia. Czekam na chętnych do pomocy przy oglądaniu przyczepki. 

Tylne światła rzeczywiście troszkę żałosne.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo (drzwi po lewej stronie), to mam córki w wieku 9 i 13 lat. Chyba są już na tyle rozsądne, aby nie wychodzić na jezdnię.

Mam jeszcze pytanie: czy są duże problemy z rejestracją "angielek"? Potrzebne są jakieś specjalne dokumenty? Jeżeli tak, to jakie?

Edytowane przez xanto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Srzęt prezentuje się ładnie, gadżetów i klamotów ma od groma, na samym starcie oszczędzasz na wyposażeniu.

2. Angielka- kwestia gustu i bhp

3. Rejestracja angielki w kraju zależy od danego wydz. komunikacji

4. Jeśli jest taka fajna,to gdzie jest haczyk? :miga:


W razie oględzin służę pomocą, do Gdańska mam godzinkę autostradą, po drodze prawie z Przasnysza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC Seata Alhambry 1,8T wersja 7 osób - 2445kg. Nie mam prawa jazdy na ciężarówkę, czyli mogę prowadzić zestaw do 3500kg. Więc na przyczepkę zostaje mi 1055kg. Dobrze kombinuję?

Nie za bardzo wiem po co ważyć tą przyczepkę. Jej DMC 1042kg bardzo mi pasuje.

2. Angielka- kwestia gustu i bhp   -  mi raczej pasuje

4. Jeśli jest taka fajna,to gdzie jest haczyk?  :miga:  - i to jest to najważniejsze pytanie, co jej dolega?!!!

Chętnie bym obejrzał ten wynalazek, ale to jakieś 250km ode mnie. I do te do Aleksandra szaleje (nie żona - wichura) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz z masami. Mi chodziło o całkowit uciąg z uwzględnieniem B+E.

Po co ważyć... Żebyś wiedział pierwszy ile ma zanim zważy cię ITD lub policja austriacka :].

Ja mam w papierach 900 DMC i jakież było moje zdziwienie jak na wadze wyszło 1020 kg z podstawowym tylko sprzętem biwakowym + przedsionek.

Zwłaszcza angielki mają w Pl bardzo zaniżone masy bo łatwiej je sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander masz rację z tym ważeniem. Przy okazji chciałem się dopytać czi ITD lub policja za granicą, ważą cały zestaw, czy samą przyczepę? Jadąc moim ALLAHEM (seat alhambra) w cztery osoby, raczej nie ważymy (wszystko razem: samochód, pasażerowie i bagaż) 2,5 tony. Czy ktoś już był ważony? A jak jest z dopuszczalnym naciskiem na oś? Cy to też jest ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.