Skocz do zawartości

Prośba o ocenę


bw81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś znający może wypowiedzieć się na temat tej przyczepy: http://otomoto.pl/wilk-stern-6-osobowa-nie-hobby-knaus-T4358054.html

Gość wystawia ja od września. Początkowa cena była 23900zł. Teraz spadła o 2000zł. Warto kupić za 19900?

Rozmawiałem z właścicielem w październiku i pytałem o przedsionek to powiedział, że ma ale bez stelaża.

Zastanawiam się czy to aby nie jest przyczepa po wypożyczalni?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

 

na zdjęciach wygląda fajnie i fajny układ dla większej rodzinki:) ale najważniejsze to to że trzeba jechać i na żywo pooglądać i powąchać czy czasem nie ma wilgoci czy nie jest gdzieś miękka. Co do przedsionka dobrze jak by był ale można dokupić i o to możesz się potargować  :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego ogłoszenia co jakiś czas bo to jest układ, który najbardziej nam odpowiada. Mam niespełna 300km żeby ją zobaczyć i cały czas się waham.

Na zdjęciach wygląda naprawdę dobrze. Z drugiej strony gdyby była tak idealna to dawno by się sprzedała?

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jak nie pojedziesz to się nie przekonasz oczywiście z zimną głową żeby nie żałować  :) a może poproś kogoś z forumowiczów z okolicy żeby podjechał zobaczyć cepkę i ocenić stan budki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ogonek.

Wysoko stoi zawieszenie, od środka tez nic niepokojącego nie widać.

Chyba musisz podjechać i zobaczyć osobiście.

Jedynie dziwi mnie wysoki komin - trzeba będzie uważać pod drzewami żeby go nie "zdjąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dzisiaj podjechać i zobaczyć - niestety specjalista ze mnie żaden i będzie po 16 - będzie tylko chwilka na oglądanie przed zmrokiem, ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Generalnie gość ma na placu kilka przyczep, kiedyś jak byłem widziałem dwie świeżo sprowadzone - uszkodzone, później widziałem 1 z nich już po naprawie (wyglądało ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sufit (zacieki), zwłaszcza w przedniej części, w okolicy drzwi i tej szafki przysufitowej po lewej stronie oraz przy oknie dachowym. Warto też dokładniej obejrzeć prawą ścianę przyczepy. :hmm:
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dzisiaj podjechać i zobaczyć - niestety specjalista ze mnie żaden i będzie po 16 - będzie tylko chwilka na oglądanie przed zmrokiem, ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Generalnie gość ma na placu kilka przyczep, kiedyś jak byłem widziałem dwie świeżo sprowadzone - uszkodzone, później widziałem 1 z nich już po naprawie (wyglądało ok).

Z góry dziękuję!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Tak jak koledzy podpowiadali ci  sprawdź ten komin (od środka czy niema wokół niego zacieków )

Otwórz każdą szafkę i patrz na mocowanie ( łebki wkrętów-czy niebyła ingerencja osób trzecich- ‘objechane łby wkrętów” niefachowo dopasowany śrubokręt pozostawia ślady )

Sprawdź przede wszystkim tabliczkę znamionową czy dane zgadzają się z ramą ( wygrawerowane dane powinny być jak „oryginał” jeśli zobaczysz ,że cyfry i litery kładą się ,nie są wygrawerowane w jednej linii – to znak że mogła być robiona ta strona )

Z tego co zauważyłem- dolna prawa strona ( obok koła) jest  lekko wgnieciona –sprawdź od spodu i od wewnątrz przyczepki czy nie ma „ wypuczeń „ poszycia lub podłogi.

Warto zwrócić uwagę na tylni zderzak ,okna ( czy są całe nie popękane )naklejki (jeśli tylko odcień ,lub któraś z nich będzie świadczyć ,że jest nowa –warto sprawdzić od środka )

Przedni „luk bagażowy” czy tam nie ma śladów napraw .

Znajdź ze 3-5 takich samych przyczep na niemieckich stronach lub naszych – porównaj gdzie są umiejscowione oryginalne naklejki firmowe ,jak wygląda tabliczka znamionowa itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i pooglądałem tylko z zewnątrz - plac otwarty, ale własciciela nie było,na przyczepach informacja żeby na oglądanie umawiać się telefonicznie. Z zewnątrz od strony drzwi w kilku miejscac widać pomiętą blachę, może coś tam było robione, ale równie dobrze mogły to być uszkodzenia od gałęzi itp. Z zewnątrz przyczepa niezbyt zadbana, przy uszczelkach i w narożnikach sporo powrastanego mchu. Więcej napisac niestety nie mogę. Osobiście w tej cenie szukał bym chyba bardziej zadbanego egzemplarza, choć z drugiej strony przynajmniej nie jest odpicowana na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, że chciało Ci się podjechać zobaczyć. Ja niestety nie wygospodaruję czasu do świąt by móc ją jechać zobaczyć. Najpewniej jeśli będzie jeszcze aktualne podjadę w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jeśli będzie jeszcze aktualne podjadę w styczniu.

Tylko wtedy już pewnie mróz i woda w ścianach która może by być mogła będzie pozamarzana i już się nie wymaca do wiosny czy czasem gdzieś coś nie jest podgniłe.

To tylko mała dygresja w temacie kupowania zimą przy mrozach. 

Tej cepki nie oceniam, bo jej nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum i chciałby zaczerpnąć informacji o przyczepach kempingowych, a mianowicie szukam czegoś do 5 tys z WC i miejscem na 4 osoby, znalazłem w okolicy takie coś  http://olx.pl/oferta/kemping-abbey-CID5-ID5JqtD.html#339ce64378  , co sądzicie o takiej przyczepie ?

 

moje auto ma w dowodzie wpisane że masa przyczepy z hamulcem to 1400 kg a bez to 700kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum i chciałby zaczerpnąć informacji o przyczepach kempingowych, a mianowicie szukam czegoś do 5 tys z WC i miejscem na 4 osoby, znalazłem w okolicy takie coś  http://olx.pl/oferta/kemping-abbey-CID5-ID5JqtD.html#339ce64378  , co sądzicie o takiej przyczepie ?

 

moje auto ma w dowodzie wpisane że masa przyczepy z hamulcem to 1400 kg a bez to 700kg

 

Witam !

Oj, chyba nie chciałbyś przeczytać tego, co sądzę o tej "przyczepce", natomiast możesz przeczytać, co myślę na temat zakupu przyczep w podanym przez Ciebie przedziale cenowym, jeśli poczytasz trochę ten dział na forum. Rzeczywistość jest brutalna - niestety. Trochę pracy własnej jest wymagane (czytanie). Znajdziesz niemal wszystko na interesujący Cię temat.

Do 5 tys., to moim zdaniem tylko dobrze utrzymana N126, ale Tobie potrzeba dla 4 osób i z WC, więc musisz przynajmniej podwoić lub potroić wymienioną kwotę, pamiętając jednocześnie, że zakup używanej przyczepy, to dopiero początek kosztów, dlatego nie mogłem napisać inaczej.

IMHO

 

P.S.

To, co napisał mój przedmówca, to kwintesencja tego, co należałoby zrobić, gdyby ktoś namawiał do zakupu tej "przyczepki".

Te "graty" wewnątrz, to chyba dla zachęty :]

 

 

post-8228-0-26102700-1419168811_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.