Skocz do zawartości

Problem z piecykiem truma


fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakupiłem do swojej niewiadówki piecyk trumatic S , przygotowuję do montażu ale mam problem z odpalaniem, palnik się ładnie zapala ale pali tylko do momentu aż się trzyma wciśnięte pokrętło, które widac na zdjęciu 3, domyślam się, że powinna być możliwość w tym momencie przekręcić w lewo lub prawo, niestety jeśli pokrętło jest wciśnięte to nie ma możliwości kręcenia nim, trzeba puścić ale w tedy płomień gaśnie... Nie wiem także jak podłączyć termostat, który widać na 2 ostatnich zdjęciach, mam nadzieję, że ktoś z was już montował ten typ piecyka, dowiedziałem się ze zdjęć na allegro, że brakuję pokrywy z jednej strony ale i tak nie wiem gdzie to podłączyc,

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 1.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest Trumatic 3002s?,też mam taki.jak się nagrzeje termopara dopiero można przejsc do regulacji płomienia i temperatury.Aby zgasić,to całkiem w prawo,zgaśnie palnik i zostawić do ostygnięcia.Żeby znowu zapalić ,pokrętło w lewo,wcisnąć i strzał

.

Oglądałem i pisałem z telefonu,a teraz widze że to nie jest taki jak ja mam ,ale zasada działania zaworu jest podobna,bo w poprzedniej przyczepie miałem niby takie same ogrzewanie czyli Trumatic 3002 l,lecz inaczej się odpalało.Sorki za wcięcie się  w temat ,a nic nie wniesie pomocy.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy można zaciskać baryłki na fabrycznych rurkach aluminiowych? Kombinuję, żeby do kapilary doprowadzić wąż gumowy bo się lepiej układa, do kufra też bym tak zrobił, dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy można zaciskać baryłki na fabrycznych rurkach aluminiowych? Kombinuję, żeby do kapilary doprowadzić wąż gumowy bo się lepiej układa, do kufra też bym tak zrobił, dobry pomysł?

 

Ale do kapilary nic się nie łączy.Masz na myśli żasilanie piecyka przewodem elastycznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba do termostatu doprowadzić gaz, bo przecież dopływ się reguluje.

Gaz jest podpięty pod zawór gazowy ! On sam w sobie posiada coś w rodzaju mieszka , membrany co reguluje moc, wydajność , ciepło jak zwał tak zwał . A kapilara to urządzenie które reguluje jego pracą . Termopara z kolei odcina gaz w przypadku zaniku płomienia ,

Ot cała filozofia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się pod temat. Zakupiłem dzisiaj Kip Kompakt z ogrzewaniem Trumatic-s 2000 z 84 roku. U sprzedawcy 2h grzało elegancko. Przyjechaliśmy do domu ok. 50km i odpaliłem grzanie ponownie. Po godzinie piecyk zgasł i nie daje się odpalić. Gaz jest, butla nowa, kuchenka zapala się lodówka na gaz też. Co może być przyczyną awari? Coś się zapchało. Jak ugryść temat? Sprawa pilna bo w piątek mamy jechać na ryby i przyczepa specjanie kupiona pod kątem potrzeby ogrzewania bo do tej pory jeździliśmy n126. Mam jako takie pojęcie o majsterkowaniu więc mogę wstempnie sam podłubać.

Edytowane przez cichy3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forist i jak opanowałeś problem?.Tak jak sugeruje zundap600 problem tkwi w termoparze.Zobacz czy nie jest za bardzo oddalona od centrum ognia,ona musi być cała w płomieniu a wtedy będzie dobrze reagować.Jak nie  dostanie temperatury to dlatego po puszczeniu gasnie płomień bo zamykanu jest dostęp gazu.Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1/ Mój Trumatic z TEC 560 K1 z 2006r sprawuje sie super jeśli temperatura na zewnątrz jest nie niższa niż +10 oC. Wtedy pojawiają się problemy z zapaleniem. Podobno wówczas powinno się używać ,,zimowego" gazu?

Gdzie jest problem?

 

2/ No i jeszcze coś takiego /rurka, zbiorniczek/ jak na foto ,,wychodzi" na zewnątrz z pod obudowy.

Co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam

post-15667-0-28357700-1421008677_thumb.jpg

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.