Skocz do zawartości

Knaus Sudwind 550


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Seba troche niefortunnie masz zalozona antene... jesli bedzie ci rzucala cien na panel - to wydajnosc tego panela prawdopodobnie spadnie do ZERA...

 

****** - Oświetlenie - w całości LED.

- radio ******** ile ma 60W czy wiecej  ?

- TV (jak dokupię przetwornicę lub wymienię na 12V), DVD, tuner naziemnej (jak zostanie stary TV) - ************ TV przez przetwornice to zly pomysl, zbyt duze straty... 

Nowy Full LED z tunerem SAT w przekatnej 24 cale zużyje max 35 Watt ( ja mam poprzedni model wersji 24" http://www.ultramedia.de/index.php/produktansicht/Marke/Reflexion.html)- ma wszystko wbudowane to taki full 4w1, uzywam w nim modulu Polsatu i wszystko smiga jak malina - w zeszlym roku trafilem na wyprzedazy z wysylka z GB za okolo 350 zeta ;-)

 

**** Do tego wszystkiego ten Aku jest za maly - jesli pojedziesz na weekend gdzie slonce bedzie zza chmur lub wcale to pradu ci braknie... gdy bedzie deszcz - bedziesz wiecej sluchal radia czy TV, wiecej palil swiatla... Sumarycznie 120W z paneli tego aku bedzie ci ladowalo okolo 4-5 godzin przy dobrym, cieplym sloncu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba troche niefortunnie masz zalozona antene... jesli bedzie ci rzucala cien na panel - to wydajnosc tego panela prawdopodobnie spadnie do ZERA...

****** - Oświetlenie - w całości LED.

- radio ******** ile ma 60W czy wiecej ?

- TV (jak dokupię przetwornicę lub wymienię na 12V), DVD, tuner naziemnej (jak zostanie stary TV) - ************ TV przez przetwornice to zly pomysl, zbyt duze straty...

Nowy Full LED z tunerem SAT w przekatnej 24 cale zużyje max 35 Watt ( ja mam poprzedni model wersji 24" http://www.ultramedia.de/index.php/produktansicht/Marke/Reflexion.html)- ma wszystko wbudowane to taki full 4w1, uzywam w nim modulu Polsatu i wszystko smiga jak malina - w zeszlym roku trafilem na wyprzedazy z wysylka z GB za okolo 350 zeta ;-)

**** Do tego wszystkiego ten Aku jest za maly - jesli pojedziesz na weekend gdzie slonce bedzie zza chmur lub wcale to pradu ci braknie... gdy bedzie deszcz - bedziesz wiecej sluchal radia czy TV, wiecej palil swiatla... Sumarycznie 120W z paneli tego aku bedzie ci ladowalo okolo 4-5 godzin przy dobrym, cieplym sloncu ..

Właśnie, jak jest z panelami. Odpada stanie pod drzewem ? W wielu wątkach powtarza sie, że panel przegrzany - wydajność spada. Sam będę montował w tym roku i planowałem dać go ze strony dachu, która zwykle jest lekko w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak jest z panelami. Odpada stanie pod drzewem ? W wielu wątkach powtarza sie, że panel przegrzany - wydajność spada. Sam będę montował w tym roku i planowałem dać go ze strony dachu, która zwykle jest lekko w cieniu.

 

Kazdy Panel jest inny ale wiekszosc boli to samo... przesloniecie - na moim ktory ma wymiary 135x65cm wystarczy polozyc pudelko zapalek, lub cien od rurki masztu antenowego i widac od razu jak "staje" ładowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki akumulator będzie za mały, to zobaczę. Co do anteny, to faktycznie może trochę przesłaniać - jak będzie bardzo źle, to przesunę panele na tył przyczepy.

 

Co do telewizora, to myślałem właśnie o TV na 12V, ale również o zwykłym telewizorze z zewnętrznym zasilaczem. One maja z reguły zasilanie w okolicach 14V, więc trzeba by podnieść napięcie z 12 na 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


www.ultramedia.de/index.php/produktansicht/Marke/Reflexion.html - poprawilem link, a na allegro jest nawet jeden  ;-) 


 


http://allegro.pl/telewizor-12v-led-reflexion-24-i5150755069.html - wprawdzie nie FHD ale HD Ready


 


 


Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na allegro znalazłem :) Link dalej nie działa, ale sobie radzę i bez tego. Cena odstrasza, bo 440 euro - za 239 znalazłem najniżej. Będę szukał dalej. Napisz jak się sprawuje ten telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy Panel jest inny ale wiekszosc boli to samo... przesloniecie - na moim ktory ma wymiary 135x65cm wystarczy polozyc pudelko zapalek, lub cien od rurki masztu antenowego i widac od razu jak "staje" ładowanie...

 

Strasznie to niedoskonała technologia, myślałem, że wystarczy, że jest widno. No nic w czasie jazdy będzie ładował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na allegro znalazłem :) Link dalej nie działa, ale sobie radzę i bez tego. Cena odstrasza, bo 440 euro - za 239 znalazłem najniżej. Będę szukał dalej. Napisz jak się sprawuje ten telewizor.

 

Sam TV jest ok - dzwiek jest mocny, panel dobrze świeci, po USB praktycznie nie czyta tylko MKV i plikow wiekszych jak 2GB, Sam tuner sat jest szybki i ok, wada w nim jest to ze na niektórych programach automatycznie nie ustawia PL Audio jako domyślne np Disney Junior i Eurosport 2HD ale po zaprogramowaniu jak zmienisz to do ponownego programowania to pamieta, jak wybieralem w zeszlym roku to prztestowalem 6 TV i wybór padł na tego....

 

Strasznie to niedoskonała technologia, myślałem, że wystarczy, że jest widno. No nic w czasie jazdy będzie ładował. 

 

E tam - Panel przy wyjazdach na dziko są nieodzowne - dają wygodę i spokój... a czasie zimowania alarm w cepce ma zawsze zasilanie...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam TV jest ok - dzwiek jest mocny, panel dobrze świeci, po USB praktycznie nie czyta tylko MKV i plikow wiekszych jak 2GB, Sam tuner sat jest szybki i ok, wada w nim jest to ze na niektórych programach automatycznie nie ustawia PL Audio jako domyślne np Disney Junior i Eurosport 2HD ale po zaprogramowaniu jak zmienisz to do ponownego programowania to pamieta, jak wybieralem w zeszlym roku to prztestowalem 6 TV i wybór padł na tego....

 

 

E tam - Panel przy wyjazdach na dziko są nieodzowne - dają wygodę i spokój... a czasie zimowania alarm w cepce ma zawsze zasilanie...

 

Tak dlatego napisałem, że panel w czasie jazdy będzie ładował. Często dach mam w cieniu w czasie postoju. Jeszcze kombinuję czy elastycznego panelu nie przykleić do klapy przedniej bakisty. Można ją otwierać zmieniając ekspozycję w kierunku słońca ?! Przy zamkniętym schowku miałby ok 45 nachylenie więc też nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Seba222: Ten maszt na antenę TV montowałeś sam? Pytam, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć przelotki dachowej do masztu :/ Jest w zestawie z masztem,owszem, ale wolałbym sam go skonstruować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba222: Ten maszt na antenę TV montowałeś sam? Pytam, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć przelotki dachowej do masztu :/ Jest w zestawie z masztem,owszem, ale wolałbym sam go skonstruować

Na szczęście maszt był już w przyczepie i nie musiałem go montować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jestem już (lub dopiero) po dwóch wyjazdach moją przyczepą i muszę powiedzieć, że jestem (a raczej wszyscy z dziećmi włącznie) bardzo zadowolony.

 

Seba troche niefortunnie masz zalozona antene... jesli bedzie ci rzucala cien na panel - to wydajnosc tego panela prawdopodobnie spadnie do ZERA...

 

Co do anteny - obawiałem się tego o czym pisałeś, ale jest OK i w niczym nie przeszkadza.

 

 

**** Do tego wszystkiego ten Aku jest za maly - jesli pojedziesz na weekend gdzie slonce bedzie zza chmur lub wcale to pradu ci braknie... gdy bedzie deszcz - bedziesz wiecej sluchal radia czy TV, wiecej palil swiatla... Sumarycznie 120W z paneli tego aku bedzie ci ladowalo okolo 4-5 godzin przy dobrym, cieplym sloncu ..

 Na pierwszym wyjeździe (1 - 3 maj) słońce nie rozpieszczało, akumulator wytrzymał spokojnie, chociaż faktycznie zbyt dużego ładowania nie było (ostatni dzień, jak już trzeba było wyjeżdżać, to słońce wyszło).

 

Drugi wyjazd (długi czerwcowy weekend) słońce grzało jak zwariowane i nie mogłem narzekać na ładowanie, ale ... dzieci nie chciały w przyczepie siedzieć, więc i zużycie prądu mizerne :) Zauważyłem, że im lepsza pogoda, tym lepsze ładowanie, ale za to zużycie mizerne. Przy złej pogodzie niestety ładowanie pod psem, ale i zużycie większe, bo więcej w przyczepie siedzisz.

 

Generalnie po 2 wyjazdach jesteśmy z zakupu super zadowoleni, za nami ponad 1000 km drogi i 7 dni w przyczepie, a przed nami planów na ten rok tyle, że wolnych dni raczej zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.