Skocz do zawartości

Duże auto małe DMC 1100kg jaka przyczepa


kanibal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na 100%, ale kiedyś Francuzki były stosunkowo lekkimi budkami. Jak szukasz nowej, to pewnie by Ci posłużyła....Z wyglądu są ok, jednak deczko delikatniejsze, lecz patrząc na dzisiejsze Hobby, czy inne ustrojstwa, to pewnie jakość będzie podobna... np: http://www.sterckeman-caravans.com/the-sterckeman-range/starlett-comfort/450-cp-comfort


albo np. ta

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 latke i 8 latke. Ta 3 latka bardziej w trasie wymagająca od starszej. Na teściową podczas tras nie mogę narzekać. Bardzo ugodowa osoba. Cieszy się że może się gdzieś wyrwać:).Na linku co umieścił Pierzasty jest przyczepka o dmc 1105kg czyli o 5 kg przekracza:D ale producenta nie znam. Widzę inne ich przyczepy ale bez cen:(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta się chyba mieści   Generalnie to w miarę tania marka...


Generalnie zbaraniałem już...która waga w nich to DMC...?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta się chyba mieści   Generalnie to w miarę tania marka...

Generalnie zbaraniałem już...która waga w nich to DMC...?

Kupując nową budę masz do wyboru jej DMC -1065/1190/1300

 

Kanibal chce mieć budę o DMC do 1100kg i tego Sterckemana może śmiało brać zaznaczajac dilerowi aby jej DMC była 1100kg.

Róznica miedzy masą własną a DMC to jest jej ładowność.Może nawet poszukać budy o masie własnej powiedzmy 1095 a dmc 1100 tyle tylko ,że zostanie mu tylko 5kg ładowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanibal,

 

IMHO:

1. kupowanie przyczepy, żeby w niej spać tylko po drodze - jest bez sensu :)

Chyba, że źle zrozumiałem poniższy wpis: :)

 

 

Przyczepka ma posłużyć do "włóczęgi po Europie" ......w tym przedziale DMC to chyba tylko na dojazdy do Chorwacji....Włoch.... mam dwójkę dzieci 3 +8 lat, a jeszcze na wyprawy zabieramy teściową. Przeraża mnie brak oddzielnej sypialni w Knaus 400lk.

2. NIE kupuj nowej przyczepy - nie pisałeś co prawda o sobie zbyt wiele, ale z karawaningiem i z budkami jest tak, że 1 przyczepa i kilka pierwszych wyjazdów precyzuje Twoje oczekiwania i wymagania

Kup używaną, 3-4 letnią, za mniejsze pieniądze, która trochę już straciła na swojej wartości..

3. Knaus, do którego wysłałeś link jest ZA MAŁY dla 5 osób, jest to super przyczepa dla max 4 osób - dzieciaki się cieszą z piętrowego łóżka, a wygodnie śpicie z przodu, ale co z Teściową??? :)

4. poszukaj wśród burstnerów ja miałem, przyczepę o dmc 1100kg 435TK, która była 5 osobowa

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Kupując nową budę masz do wyboru jej DMC -1065/1190/1300

 

Kanibal chce mieć budę o DMC do 1100kg i tego Sterckemana może śmiało brać zaznaczajac dilerowi aby jej DMC była 1100kg.

Róznica miedzy masą własną a DMC to jest jej ładowność.Może nawet poszukać budy o masie własnej powiedzmy 1095 a dmc 1100 tyle tylko ,że zostanie mu tylko 5kg ładowności.

no to np. Ta 6 osobowa by się zmieściła, tyle że ładowności wtedy nie za wiele,bo około 100kg. http://www.sterckeman-caravans.com/the-sterckeman-range/starlett/470-pe Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widzę u Niemca że ona 10 tysi netto kosztuje, z tym że ta ma dmc 1300, ale to pewnie kwestia konfiguracji i zamówienia odpowiedniej... http://www.truckscout24.pl/szczegoly-pojazdu/Samoch%C3%B3d-kempingowy-Sterckeman-Starlett-470-PE-2014-przyczepa-kempingowa/14702778/1 Z tym, że jak mówiłem to proste przyczepki (może to plus, może w minus) , trzeba by o nich poszukać opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ja chyba jestem ślepy. Czytam tę tabliczkę znamionową i widzę w niej DMC samochodu i dopuszczalne naciski na przednią i tylną os. Ale na tej naklejce zezdjęcia nie widzą ani słowa o masie zestwu ani masie przyczepy. Gdzie to wyczytaliście, że tylko 1100 powinno być w rubryce O1 w do. rej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste!

 

W moim poście jest info w linku o DMC przyczepy.

Zwracają tam uwagę na te niska wagę.

Może skrzynia nie ogarnia, może chłodnicy oleju nie ma, może hamulce nie ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz na myśli swojego posta z tym linkiem: http://www.autogaleria.pl/auto_test/mazda-cx-9-sport,554.html ? Bo jeśli tak, to tam nawet DMC samgo samochodu się nie zgadza z danymi z wklejki sfotografowanej na samochodzie. Takie dane z internetu nie są wiążące dla nikogo. Jak wiadomo w Australii ten samochód jest homologowany na 2-tonową przyczepę. Nie ma sensu wierzyć w dane z internetu.

 

Na jakiej podstawie została wpisana pozycja O1 do dowodu rejestracyjnego auta? Czy wpisana liczba zgadza się z wyciągiem homologacji samochodu sprowadzonego z USA? Jeśli tak to nic się nie da zrobić i trzeba szukać lekkiej przyczepy. Ale może da się to odkręcić jeśli wystąpiła pomyłka.

Tylko właściciel ma stosowne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro my także korzystamy z internetu, tzn. że my także rzeczy nie sprawdzone wypisujemy...

:]

Zasugerowałem pytającemu telefon do Mazdy w PL i nic raczej z tego nie wyniknęło.

No przecież ja za niego nie będę dzwonił...

:no:

Gostek pytał po 13-ej, więc pewnie mu się nie chciało pomimo sugestii z mojej strony kilkanaście minut później.

Edytowane przez fux (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam książeczkę skróconą w języku polskim wydana przez Mazda Polska. W niej jest zapisana waga przyczepy z hamulcem na 1095 kg, a ciężar zestawu nie morze przekroczyć 3807kg.  Książka tyczy się serii samochodów które importer Mazda Polska sprzedał na Polskim rynku. Nie mogę do nich zadzwonić pytać o auta ściągane indywidualnie z USA bo one dla nich nie istnieją nie mają na ich temat żadnej wiedzy. Dzwoniłem kiedyś do nich z innym tematem to mnie spławili. Spróbuję zadzwonić do wydziału komunikacji do Wrocławia, tam odbyła się pierwsza rejestracja w kraju. Mają część dokumentów i wypytam na jakiej podstawie wpisali DMC, gdzieś powinny być dokumenty przetłumaczone homologacji auta lub ich ksera w wydziale komunikacji.


Szukam skrzyni wśród Burstner-a i Starlett 3- 4 latków dla 5 osób nie znalazłem..... albo starsze budy albo zupełnie nowe.


Nowa ma tą przewagę że pod firmę mogę podciągnąć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę firmę zajmującą się budową instalacji sprężonego powietrza. Często sypiam po hotelach po kilka dni . Kupując nową przyczepę rozliczę Vat i koszty amortyzacji, a jaka oszczędność z noclegami. Więc na starcie mam cenę przyczepy o 1/5 niższą czyli 3-4 latki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.